Nowe boiska przy każdej szkole w Jeleniej Górze

Rafał Święcki
Orlik przy budowlance do 15 służy uczniom, później korzystają z niego inni
Orlik przy budowlance do 15 służy uczniom, później korzystają z niego inni fot. marcin oliva soto
Udostępnij:
Jelenia Góra będzie miała kolejne, trzecie boisko zbudowane z rządowego programu Moje Boisko - Orlik. Obiekt będzie gotowy do końca roku.

Miasto ubiega się też o pieniądze na budowę dwóch kolejnych orlików, w tym tzw. białego, czyli lodowiska. W mijającym tygodniu gmina Jelenia Góra podpisała bowiem umowę z wykonawcą orlika przy Szkole Podstawowej nr 13. Prace zaczną się w przyszłym tygodniu. Wykonawca ma wprawdzie mało czasu na zakończenie budowy, bo tylko 10 tygodni, ale zapewnia, że termin zostanie dotrzymany.

- Mamy doświadczenie w budowie boisk tego typu, zbudowaliśmy ich już kilka - mówi Kacper Wójcik, prezes wrocławskiej firmy Nest.

Orlik przy SP 13 będzie kosztował nieco ponad 1,3 mln zł. Cena jest podobna, jak przy wcześniejszych realizacjach. Zgodnie z zasadami programu, gmina pokryje 1/3 kosztów, reszta pieniędzy po równo pochodzi z budżetów województwa i państwa. Podobnie jak na innych orlikach, przy "trzynastce" powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą i wielofunkcyjne boisko do piłki koszykowej, ręcznej i siatkówki. Całość będzie oświetlona i ogrodzona.

Kolejne boiska według władz miasta są w Jeleniej Górze bardzo potrzebne. Sprawdziliśmy. Rzeczywiście, frekwencja na dwóch istniejących orlikach jest bardzo duża.

- Trzeba się zapisywać z dużym wyprzedzeniem. Trudno znaleźć wolne godziny, choć pracujemy codziennie do godziny 21 - mówi Bartosz Kulikowski, opiekun orlika przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Z boiska korzystają uczniowie i dorośli. Na treningi przychodzą zawodnicy jeleniogórskich klubów piłkarskich.

- Jest też bardzo duże zainteresowanie amatorskich drużyn siatkarskich - dodaje Kulikowski.
Według Henryka Tęczy, kierownika gospodarczego w Szkole Podstawowej nr 6 w Cieplicach, która też ma orlika - na boiskach, choć korzystają z nich nie tylko uczniowie, jest spokojnie.
- Nie mieliśmy żadnych aktów wandalizmu, teren jest monitorowany - tłumaczy.

Władze miasta są gotowe budować w przyszłym roku kolejnego orlika: w rejonie Sobieszowa - Jagniątkowa. Ich wniosek w tej sprawie trafił już do urzędu marszałkowskiego. Jeśli ruszy program budowy białych orlików, to w mieście powstanie lodowisko.

W piątek rozpoczyna się Turniej Orlika

W piątek na jeleniogórskich orlikach rozpocznie się turniej piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska. Mogą uczestniczyć w nim reprezentacje szkół lub klas, drużyny uczniowskich klubów sportowych, również tzw. "dzikie drużyny" (z dorosłym opiekunem). Mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników. Mecze drużyn chłopców - na obiekcie przy ZSOiT ul. Jana Pawła II. Swój udział potwierdziło 25 zespołów. 10- i 11-latkowie będą grali 17 września, mecze 12- i 13-latków zaplanowano na sobotę. Mecze 10 drużyn dziewczęcych - przy szkole nr 6 przy ul. Cieplickiej.
Wyniki turnieju na: www. jeleniagora.naszemiasto.pl.

Czy Jelenia Góra powinna inwestować w kolejne boiska przy szkołach? Komentuj!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie