Nowa Ruda nie chce koncertu Dody?

  Nowa Ruda nie chce koncertu Dody?

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Doda wystąpi w czerwcu na stadionie w Nowej Rudzie

  Doda wystąpi w czerwcu na stadionie w Nowej Rudzie ©Tomasz Hołod

  Działacze Akcji Katolickiej w Nowej Rudzie żądają odwołania zaplanowanego na czerwiec koncertu Dody. Artystka ma być gwiazdą Dni Nowej Rudy.
  Doda wystąpi w czerwcu na stadionie w Nowej Rudzie

  Doda wystąpi w czerwcu na stadionie w Nowej Rudzie ©Tomasz Hołod

  Zdaniem katolików, występy piosenkarki "nie niosą za sobą żadnych wartości, a ich poziom artystyczny jest co najmniej dyskusyjny".

  - Uważamy, że mieszkańcy naszego miasta zasługują na rozrywkę o znacznie wyższym poziomie niż występy pani Dody, która w swoich utworach obraża symbole i uczucia religijne. Naszym zdaniem wydanie na ten cel 50 tys. zł z budżetu miasta jest nieuzasadnione - mówi Teresa Bazała z Akcji Katolickiej działającej przy parafii św. Katarzyny w Nowej Rudzie-Słupcu.

  Protest trafił już na biurko burmistrza miasta. W tym tygodniu katolicy chcą jeszcze zebrać podpisy innych mieszkańców, którzy sprzeciwiają się koncertowi Dody.

  Przeciwni występowi artystki są też działacze i kibice Klubu Sportowego Piast Nowa Ruda, z tą tylko różnicą, że im nie podoba się lokalizacja koncertu. Piosenkarka ma wystąpić na stadionie sportowym.

  A zdaniem działaczy, zniszczona zostanie murawa i gra w piłkę będzie niemożliwa. Dlatego żądają przeniesienia koncertu w inne miejsce albo odwołania.
  Pod protestem zebrali już 300 podpisów i, jak zapowiada Daniel Waśko, wiceprezes KS Piast Nowa Ruda, zbierane będą do końca marca. Czy wpłynie to na organizację imprezy?
  - Nie ma takiej możliwości - twierdzi Wojciech Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie, organizator koncertu. Tłumaczy, że stadion jest jedynym miejscem, gdzie można sprawnie i bezpiecznie zorganizować imprezę. Spodziewa się, że na występ Dody przyjadą setki fanów z całej okolicy.

  - To dla nas ważne przedsięwzięcie - tłumaczy Kołodziej. Jak twierdzi, protestem katolików nie jest zaskoczony.

  - To nie pierwszy protest i zapewnie nie ostatni - dodaje dyrektor.
  Kołodziej przypomina też, że noworudzka Akcja Katolicka wcześniej próbowała wprowadzić zakaz picia alkoholu na Dniach Nowej Rudy. A także protestowała przeciwko reklamie prezerwatyw, umieszczonej na jednej z miejscowych stacji benzynowych.

  - Nie chcę polemizować z argumentami stowarzyszenia. Chciałbym jedynie podkreślić, że reprezentuje ono opinię tylko części mieszkańców miasta. Wielu jest takich, którzy z przyjemnością obejrzą występ Dody - mówi dyrektor.

  Wtóruje mu Tomasz Kiliński, burmistrz Nowej Rudy. - Odwołując koncert, narazilibyśmy się na kary finansowe wynikające z umowy podpisanej z artystką - podkreśla Kiliński.

  To nie pierwszy protest przed występem Dody w naszym regionie. Przypomnijmy: w ubiegłym roku Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami ze Szklarskiej Poręby żądał odwołania koncertu tej piosenkarki podczas Dni Dzierżoniowa.

  - Koncert nie może się odbyć dla dobra mieszkańców. Obawiamy się, że bluźniercza Doda podczas występu będzie obrażała i kpiła z uczuć religijnych chrześcijan - twierdził wówczas Ryszard Nowak, przewodniczący komitetu, który wysłał w tej sprawie oficjalne pismo do burmistrza miasta. Koncertu jednak nie odwołano.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SKANDAL

  Michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Zajmijcie się pedofilią w kościele stare dewoty

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dni NR

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 14

  mohery WYPIER***** !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z**

  rzepcia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 10

  Ciekawe kto bedzie chiał iść na koncert takiej taniej blondi

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie-fan Dody

  neron13 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 29

  Brawo, Nowa Ruda! 300 oszołomów jak na kilkutysięczne miasto to wynik o wiele lepszy od wielu innych miasteczek w Polsce. Szczególny szacun dla władz samorządowych - po prostu nie chcą tracić czasu...rozwiń całość

  Brawo, Nowa Ruda! 300 oszołomów jak na kilkutysięczne miasto to wynik o wiele lepszy od wielu innych miasteczek w Polsce. Szczególny szacun dla władz samorządowych - po prostu nie chcą tracić czasu na rozmowy o bzdetach. A ci "działacze" to są dobrzy tylko w protestach bo sami zorganizować jakiejś imprezy to już nie potrafią. Ale oszołomy tak mają: zadyma - tak, ale nie - budowa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  doda

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 19

  lepsza Nowa Ruda niż Doda blondynka.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szacunek Nowa Ruda

  Weredyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 32

  Jedyne do czego sie nadaje Doda, to wystepy w Pasikurowicach na swiniobiciu. Szkoda ze Wroclaw nie byl taki madry. Pozdrawiam serdecznie Nowa Rude.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie chcesz nie idź!!!

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 26

  Przecież udział w imprezie nie jest żadnym obowiązkiem!!! Jeśli się komuś nie podoba nikt Go nie zmusza do uczestniczenia w koncercie!!! Napewno jest więcej zwolenników niż przeciwników!!! Może nie...rozwiń całość

  Przecież udział w imprezie nie jest żadnym obowiązkiem!!! Jeśli się komuś nie podoba nikt Go nie zmusza do uczestniczenia w koncercie!!! Napewno jest więcej zwolenników niż przeciwników!!! Może nie przepadam za osobą Dody, ale miło będzie posłuchać jej piosenek na żywo!!! I powinniście się cieszyć mieszkańcy, że macie kreatywnego burmistrza który na Dni miasta nie zaprasza Bayerfull'a!!!!!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto chce to pójdzie na koncert, nie ma przymusu.

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 44

  A tu taka grupka fanatyków religijnych próbuje narzucić swą wolę innym. To jest przedsmak tego co by się stało, gdyby do rządów w Polsce dorwali wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka....rozwiń całość

  A tu taka grupka fanatyków religijnych próbuje narzucić swą wolę innym. To jest przedsmak tego co by się stało, gdyby do rządów w Polsce dorwali wyznawcy Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka. Na szczęście nam to nie grozi :Dzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mamy tutaj doskonały

  ,niemal (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 34

  standartowy przykład powolnego działania Narodu Wybranego w celu opanowania wszystkich gałęzi życia, w wypadku koncertu niejakiej Doroty Rabczewskiej , będzie to życie "kulturalne" mieszkańców...rozwiń całość

  standartowy przykład powolnego działania Narodu Wybranego w celu opanowania wszystkich gałęzi życia, w wypadku koncertu niejakiej Doroty Rabczewskiej , będzie to życie "kulturalne" mieszkańców N.Rudy. Nieważne, że część młodych ( a więc jeszcze głupich ) ludzi chętnie ten badziewiasty koncert przyjdzie obejrzeć , ważna jest KASA , bo nie ulega najmniejszej wątpliwości że " artystka" ( jak z mysiej piz..y gwóźdź - dopisek autora ) podzielić się musi z kilkoma mośkami w okolicach N. Rudy, którzy bez takiej "umowy" na pewno zaprosili by innych wykonawców. Są to na pewno działania korupcyjne, ale jakże ciężko jest to udowodnić . Dorota Rabczewska nie jest czystą Żydówką ( w myśl Talmudu, czyli "przepisów" ichnich ) , bowiem matka to Polka, żydkiem jest tatuś, były sportowiec spod Warszawy . Ale - podobnie jak w przypadku szoferaka Frasyniuka , pierwsza kasa i znajomości - produkują następną kasę !!! A durne Polaczki w to wszystko namiętnie wierzą i wala jak w dym. No bo durne....Sobota pokazała, jak widzom ( w założeniu Talmudystów - durnym widzom ) można wciskać ciemnotę , otóż na pogrzeb "swojego " arcybiskupa przyszła garstka ludzi , co najwyżej 4-5 tysięcy, ale poprzez manipulowanie kamerami i komentarzami sprawozdawców - żałobników było 50 tysięcy ! Tak jest kufa mać, na czele z rabinem Warszawy i zdechlakiem Tadeuszem Mazowieckim...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Występ

  J23 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 36

  Burmistrzu Nowej Rudy, może sam zapłacisz za taką "przyjemność", skoro to lubisz, a nie za gminne pieniądze.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo