Nowa Papiernia gotowa. Zobacz kamienicę Pod Pelikanem

AND
Zakończyły się prace przy kolejnej wrocławskiej inwestycji mieszkaniowej. Kamienica wzniesiona na Przedmieściu Oławskim, wzorowana jest na poprzedniczce z XIX wieku.

Kamienica Pod Pelikanem - niegdyś czynszowy budynek z 1861 roku, zburzony po tym, jak popadł w ruinę, dziś w nowej odsłonie wypełnił lukę w pierzei ul. Kościuszki. Kamienica uzupełniła także loftowe osiedle Nowa Papiernia, jako jego ostatni element.

– Nowa Papiernia jest teraz kompletna. Projekt znakomicie wpisał się w plany miasta dotyczące rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego - mówi Magdalena Gąsienica-Samek, p.o. dyrektor marketingu RED Development – dewelopera, który zrealizował inwestycję na Przedmieściu Oławskim.

Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się od zmodernizowania dwóch budynków po fabryce papieru i drukarni – pochodzących z XIX wieku, tak jak kamienica. Powstały w nich lofty z oryginalnymi elementami industrialnych zabudowań. Później na terenie osiedla pojawił się trzeci budynek w podobnej stylistyce. Z kolei latem 2019 roku do użytku zostały oddane dwa ostatnie obiekty z apartamentami. Nowe budynki zostały utrzymane w loftowym stylu, tak aby pasowały do zabudowań pofabrycznych, jak również do okolicznych kamienic.

Projekty architektoniczne powstawały we wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak. Nowa Papiernia została doceniona nie tylko przez wrocławian i nabywców, ale także przez ekspertów z branży. Pod koniec 2019 roku projekt został uhonorowany nagrodą jubileuszową portalu RynekPierwotny.pl w kategorii Inwestycja Dekady - Wrocław. Partnerem konkursu było Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów. W uzasadnieniu czytamy, że nagrodę przyznano za: umiejętne wypełnienie wnętrza istniejącego kwartału w centrum miasta budynkami o nowoczesnej formie. Za zainspirowanie całości budynkami z XIX wieku.

Kamienica Pod Pelikanem, pod wieloma względami przypomina pierwowzór. RED Development i architekci odtworzyli charakterystyczne elementy zdobiące fasadę np. gzymsów i opasek wokół okien. W kamienicy nalazło się w niej tylko 15 apartamentów, które właśnie trafiły do sprzedaży. Metraże wahają się od 33 do 38 mkw.

Przedmieście Oławskie to historyczna część Wrocławia zlokalizowana pomiędzy Niskimi Łąkami, a dworcem głównym, która przed II wojną światową stanowiła najbardziej reprezentacyjną część miasta. Sporo z tego klimatu zachowało się do dzisiaj, w tym przepiękne, secesyjne kamienice oraz stylowe obiekty przemysłowe, które dziś przeżywają swoją drugą młodość za sprawą deweloperów.

Nowa Papiernia dała nowe życie dwóm historycznym budynkom z 1889 roku oraz zainspirowała powstanie trzech kolejnych nawiązujących stylem do historycznego charakteru obiektu. W całym projekcie znajduje się 290 loftów i apartamentów.

Sonda: Czy wiek emerytalny powinien zostać podwyższony?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

w
www
26 marca, 15:13, Wania:

gdzie to wzornictwo heheheh ??? zresztą niech się inwestorzy z 5 mieszkaniami teraz w tym kiszą ;) ja popatrzę jak uchodzi z nich powietrze po tych latach jak pompowali ten balonik do absurdalnych cen

Gzyms i opaski zrobili!!!!!111 W obecnych czasach Jedynie Słusznego Klocobrylizmu to czysty bunt, hipsterstwo i historyzm!

Przecież wiadomo że nie zrobią żadnej dekoracji na fasadzie, bo a) nie umieją - teraz architektów się tego nie uczy, więc może nawet i lepiej bo wyszłoby po cygańsku b) koledzy z branży ich zjedzą.

W
Wania

gdzie to wzornictwo heheheh ??? zresztą niech się inwestorzy z 5 mieszkaniami teraz w tym kiszą ;) ja popatrzę jak uchodzi z nich powietrze po tych latach jak pompowali ten balonik do absurdalnych cen

Z
Zainteresowany

Mogę dać 3000zł za metr.

Więcej to nie jest warte za patologiczną dzielnice, inhalacje palonym plastikiem i obecny kryzys.

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie