Nowa inwestycja na Ołbinie. Odrestaurowany pałac i nowe budynki oraz prywatny park (ZOBACZ)

Marcin KrukZaktualizowano 
Dwa nowe budynki i odrestaurowany dziewiętnastowieczny pałac – to nowa inwestycja, dzięki której na Ołbinie przybędzie 56 mieszkań. Deweloper podkreśla, że do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie wygrodzony park.

Prywatny park ma być elementem odróżniającym Ogrody Graua, nową inwestycję Echo Investmentna wrocławskim Ołbinie, na tle konkurencji. Kwartał pomiędzy ulicami Nowowiejską, Sopocką, Gdańską i Czerwonego Krzyża po zakończonej budowie będzie odgrodzony i dostępny dla mieszkańców budowanych tam apartamentów.

Czytaj także:Będzie bardzo gorąco. Czy Wrocław pobije rekord temperatury?

Prace już ruszyły. Budowlańcy postawią dwa nowoczesne budynki oraz odrestaurują obiekt z XIX w. popularnie nazywany pałacykiem. Zabytek powstał w 1885 r. jako siedziba fundacji Heimannów, która zajmowała się pomocą najuboższym wrocławianom.
Nowo budowane bloki będą miały 5 i 6 kondygnacji. Znajdzie się tam 49 mieszkań o powierzchni od 35 do 138 mkw. mających od 2 do 5 pokoi. Część z nich będzie miało ogrody, tarasy lub balkony. Pod budynkami będzie parking podziemny. Ceny lokali w nowych blokach zaczynają się od 9 350 zł za mkw.

Czytaj także:Miało być taniej. Teraz jeszcze nie skończną salę gimnastyczną trzeba rozebrać

Odrestaurowanie budynku Heimannów przewidziane jest w drugim etapie inwestycji. Powstanie tam osiem apartamentów. Całą zachodnią część kwartału będzie stanowił park. Dwa tysiące metrów kwadratowych jego powierzchni ma być dla przyszłych lokatorów przestrzenią wypoczynku i relaksu.
Zakończenie inwestycji jest przewidziane do czerwca 2020 r.

Czytaj także:Utrudnienia na wyjeździe do Obornik potrwają dwa lata, ale później ma być pięknie

polecane: FLESZ: samochód zrobiony z plastiku po recyklingu, nie trzeba prawa jazdy, auto przyszłości

Materiał oryginalny: Nowa inwestycja na Ołbinie. Odrestaurowany pałac i nowe budynki oraz prywatny park (ZOBACZ) - Gazeta Wrocławska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
J
Jasiu budowniczy

Jeśli by wkomponowali w otaczającą architekturę budowane domy,byłoby ok a nie te klocki lego co zamierzają wybudować!

zgłoś
k
kuba
2019-06-12T14:46:34 02:00, Gość:

powodzenia mieszkańcom tego osiedla życzę , gorszego miejsc do zamieszkania chyba nie ma , straż pożarna 50 m plus stacja krwiodawstwa jakieś max 100m , auta na sygnale przez 24h

Miejsce ma fenomenalną lokalizację moim zdaniem. Straż pożarna zawsze wyjeżdza od razu na sygnale? Stacja krwiodawstwa - wielokrotnie byłem tam oddając krew i nigdy żadnego ambulansu nie widziałem jadącego na sygnale. Albo nie masz pojęcia o Wrocławiu albo trolujesz.

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T22:03:05 02:00, lol:

Prawdziwa okazja. Jak kontaktowałem się z Echo za pierwszym razem podawana cena za m2 wynosiła prawie 13tys. zł. Teraz już poniżej 10 tys. zł i muszą się reklamować w GW. Ciekawe czy miejsca parkingowe nadal za ponad 40 tys.?

powodzenia mieszkańcom tego osiedla życzę , gorszego miejsc do zamieszkania chyba nie ma , straż pożarna 50 m plus stacja krwiodawstwa jakieś max 100m , auta na sygnale przez 24h

zgłoś
G
Gość

Co za de..l pozwolił na spaskudzenie kolejnego pięknego kawałka miasta? Nowoczesne klocki w takim miejscu?

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T21:49:13 02:00, Gość:

"Kwartał pomiędzy ulicami Nowowiejską, Sopocką, Gdańską i Czerwonego Krzyża po zakończonej budowie będzie odgrodzony i dostępny dla mieszkańców budowanych tam apartamentów."

To jest Polska.

Drodzy dziennikarze. Proszę sprawdzić do której na tej budowie pracują. Zdarza się że prace - głośno hałasując - kończą o 23 lub 24. Jako mieszkańcy protestujemy. Czy poprzecie nas w tym i zrobicie artykuł o łamaniu praw pracowniczych i zakłócaniu miru domowego?

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T09:13:53 02:00, gość:

Prywatny park 2 tyś. m2? Buhahaha!

Przejdźcie się tam na spacer.

To sąsiadujący skwer na Walecznych jest wielokrotnie większy, a nikt go nie nazywa parkiem.

A obok miniaturowego parczku parkujące samochody na ulicy :)

Zgodzę się, ten "park" to kilka drzew, i na pewno nie tak gęsto obrośniętych liścmi jak na wizualizacjach. Byłem niedawno przy Gdańskiej/Sopockiej i ten park to mikro park, raptem kilka drzew. Mimo to - gdybym miał pieniądze to kupiłbym mieszkanie w tej inwestycji. Nawet to kilka drzew cieszyłoby trochę oko tak myślę... Poza tym lokalizacja bardzo dobra, blisko do centrum, w pobliżu linia tramwajowa.

Wracając do wizaualiacji - to jest obrzydliwe jak bardzo jesteśmy nimi okłamywani (mówię ogólnie). Powinny być regulacje i deweloper powinien odpowiadać za to, że realizacja mija się mocno z wizualizacjami... Ale z drugiej strony powinniśmy się do tego po prostu przyzwyczaić bo się szybko nie zmieni i po prostu mieć dystans do tego typu zabiegów.

zgłoś
G
Gość

A mogło być tak pięknie...

Wielka szkoda, że inwestor nie pokusił się o to, żeby w nowych budynkach choćby symbolicznie nawiązać do architektury willi.

zgłoś
G
Gość

Żeby z tym odrestaurowaniem nie było tak jak z zabytkową ( 1900r.) willą na Hallera, miała być piękna ( widziałam pierwotne reklamy na płotach inwestycji), potem w nocy buldożer rozjechał pół willi, tylko pół, bo został zatrzymany przez aktywistów osiedlowych, ale kilka nocy później dokończono dzieła. Wtedy też zniknęły reklamy znanego wrocławskiego inwestora z odrestaurowaną willą, a pojawiły się nowe ze stylizowanym wysokim budynkiem. Mnie jednak nie zastąpi uroku przeszłości. Pytanie kto i za jakie pieniądze na to pozwolił?

zgłoś
I
Inż85
2019-06-12T08:07:01 02:00, Inż85:

Jeszcze chciałem wspomnieć, że np. park grabiszyński i inne tereny zielone we Wrocławiu to ŻENADA. Nie ma jak przejść w porze deszczu suchą nogą i wyglądają jak po wojnie!!! Same klepiska porzucone i zapuszczone. Dla kogo to?? Wszędzie beton, rozjeżdżone trawniki, parkingi i markety wszędzie. Dużo moich znajomych z rocznika opuściło już Wrocław po studiach, bo jakość życia może być dużo lepsza. Proszę zobaczyć jak może wyglądać park w Cieplicach, Szczawnie Zdroju, Wałbrzychu, Dusznikach.

2019-06-12T10:32:36 02:00, Gość:

Masz może ciut racji, ale jak to się ma generalnie do artykułu? Że we Wrocławiu widać mnóstwo zaniedbań (parki, miejsca parkingowe, torowiska tramwajowe, komunikacja ogólnie) to jasne. A że zdarzają się miejscowości/miasta gdzie rozsądni ludzie są u władzy to tylko zazdrościć mieszkańcom. To co dzieje się we Wro irytuje, ale jednocześnie miasto rozwija się z tempem i to tutaj są miejsca pracy. Żyć poza miastem przyjemnie w weekend, ale jeśli pracuje się w mieście to czas poświęcony na dojazdy może zmęczyć...

Odniosłem się we wcześniejszym komentarzu do zaniedbań i niekompetencji w kwestii planowania urbanistycznego.

zgłoś
G
Gość
2019-06-12T08:07:01 02:00, Inż85:

Jeszcze chciałem wspomnieć, że np. park grabiszyński i inne tereny zielone we Wrocławiu to ŻENADA. Nie ma jak przejść w porze deszczu suchą nogą i wyglądają jak po wojnie!!! Same klepiska porzucone i zapuszczone. Dla kogo to?? Wszędzie beton, rozjeżdżone trawniki, parkingi i markety wszędzie. Dużo moich znajomych z rocznika opuściło już Wrocław po studiach, bo jakość życia może być dużo lepsza. Proszę zobaczyć jak może wyglądać park w Cieplicach, Szczawnie Zdroju, Wałbrzychu, Dusznikach.

Masz może ciut racji, ale jak to się ma generalnie do artykułu? Że we Wrocławiu widać mnóstwo zaniedbań (parki, miejsca parkingowe, torowiska tramwajowe, komunikacja ogólnie) to jasne. A że zdarzają się miejscowości/miasta gdzie rozsądni ludzie są u władzy to tylko zazdrościć mieszkańcom. To co dzieje się we Wro irytuje, ale jednocześnie miasto rozwija się z tempem i to tutaj są miejsca pracy. Żyć poza miastem przyjemnie w weekend, ale jeśli pracuje się w mieście to czas poświęcony na dojazdy może zmęczyć...

zgłoś
k
kuba
2019-06-11T22:03:05 02:00, lol:

Prawdziwa okazja. Jak kontaktowałem się z Echo za pierwszym razem podawana cena za m2 wynosiła prawie 13tys. zł. Teraz już poniżej 10 tys. zł i muszą się reklamować w GW. Ciekawe czy miejsca parkingowe nadal za ponad 40 tys.?

do tego miejsce parkingowe można było dostać tylko przy mieszkaniach od 60m2. Przynajmniej tak mi mówili.

zgłoś
g
gość

Prywatny park 2 tyś. m2? Buhahaha!

Przejdźcie się tam na spacer.

To sąsiadujący skwer na Walecznych jest wielokrotnie większy, a nikt go nie nazywa parkiem.

A obok miniaturowego parczku parkujące samochody na ulicy :)

zgłoś
I
Inż85

Jeszcze chciałem wspomnieć, że np. park grabiszyński i inne tereny zielone we Wrocławiu to ŻENADA. Nie ma jak przejść w porze deszczu suchą nogą i wyglądają jak po wojnie!!! Same klepiska porzucone i zapuszczone. Dla kogo to?? Wszędzie beton, rozjeżdżone trawniki, parkingi i markety wszędzie. Dużo moich znajomych z rocznika opuściło już Wrocław po studiach, bo jakość życia może być dużo lepsza. Proszę zobaczyć jak może wyglądać park w Cieplicach, Szczawnie Zdroju, Wałbrzychu, Dusznikach.

zgłoś
I
Inż85

Bardzo krótkowzroczna inicjatywa z zamykaniem osiedli, prywatnymi parkami. Czemu ma to służyć? Tak bardzo potrzeba nam izolacji?

zgłoś
G
Gość

A gdzie na wizualizacjach zasieki, druty kolczaste i wieżyczki wartownicze? Mam nadzieję, że mieszkańcy tego g...na też nie będą mieli wstępu do Wrocławia.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie