Nowa inicjatywa społeczna we Wrocławiu: Piłka Nocna czyli...

  Nowa inicjatywa społeczna we Wrocławiu: Piłka Nocna czyli futbol szkołą życia [WIDEO]

  Materiał Partnera

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od kilku miesięcy we Wrocławiu rozwija się projekt Piłki Nocnej. Zaangażowany w niego jest m.in. Janusz Sybis, legenda Śląska Wrocław. W ramach inicjatywy dzieci, często z trudnych środowisk, spotykają się na wspólnych wieczornych treningach. – Czasem słyszymy od rodziców, że ich pociechy żyją od piątku do piątku – cieszą się organizatorzy.
  Nowa inicjatywa społeczna we Wrocławiu: Piłka Nocna czyli futbol szkołą życia [WIDEO]
  1/6
  przejdź do galerii
  – Gdzieś, przypadkiem zobaczyłem w telewizji program o inicjatywie, którą prowadzą u siebie Szkoci. Prosty, banalny pomysł. Bezpłatne zajęcia piłkarskie dla dzieci w godzinach wieczornych, w piątki i soboty, w tak zwanych trudnych lokalizacjach, czyli miejscach, gdzie jest problem z przestępczością nieletnich. Pomyślałem: czemu nie? Spróbujmy to zrobić u nas – mówi Lech Guzowski, pomysłodawca wrocławskiej Piłki Nocnej. – Jeśli się te dzieciaki wyciągnie na boisko, jeśli da się im możliwość spędzenia czasu w sposób produktywny, aktywny, wyżycia się na tym boisku, to można wpłynąć na całą społeczność – dodaje.

  Początkowo wiele osób wątpiło w powodzenie inicjatywy. Z różnych stron słychać było głosy, że na zajęcia w piątkowe wieczory nikt nie przyjdzie, a jeśli nawet, to na pewno coś zdemolują. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Średnio co piątek w zajęciach Piłki Nocnej bierze udział około 150–200 dzieciaków. Zgodnie przyznają, że to dla nich możliwość oderwania się od nauki i poznania nowych osób.

  – Zaufaliśmy im i oni się pięknie za to odpłacają – podkreśla Guzowski. Uczestnicy projektu dbają o porządek i odpowiednią atmosferę. Nawet jeżeli już dojdzie do jakiegoś starcia, to dzieci potrafią już przeprosić, podać sobie rękę i normalnie porozmawiać. To bardzo istotne dla organizatorów Piłki Nocnej, którym najbardziej zależy właśnie na pielęgnowaniu idei fair play, a ich głównym celem jest pokazanie dzieciom, że piątkowe wieczory można spędzać ze znajomymi na boisku – w bezpieczny i konstruktywny sposób.

  Materiał wideo o wyjątkowej inicjatywie piłkarskiej we Wrocławiu został zrealizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, a więcej podobnych historii można znaleźć na nowopowstałych kanałach PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”. Profile na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Snapchacie, kierowane są do osób, które aktywnie realizują swoją piłkarską pasję – grają w piłkę rekreacyjnie i angażują się w nią w wolnym czasie.  Nowe kanały PZPN Grassroots „Piłka dla wszystkich”:
  Facebook: /PilkaDlaWszystkich
  Instagram: @PilkaDlaWszystkich
  Twitter: @PZPNGrassroots
  Snapchat: @PZPNGrassroots

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ekstraklasa, reprezentacja

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  " https://pilkarskiteatr.blogspot.com/ "

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szukam faceta na spotkanie: sexmalwina.pl

  sexmalwina.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Szukam kochanka sex spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: sexmalwina.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
  (pogadamy na...rozwiń całość

  Szukam kochanka sex spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: sexmalwina.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
  (pogadamy na różne gorące tematy, jeśli będziesz chciał będę ci jęczała do tel
  efonu, poczujesz rozkosz)
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo