Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nominacje do nagrody Dolnośląskich Gryfów. Wśród nich znalazły się spółki miejskie

Magdalena Pasiewicz
Magdalena Pasiewicz
Organizatorzy 18. edycji konkursu Gryfów Dolnośląskich przedstawili nominowane firmy i samorządy, spośród których wyłonieni laureaci otrzymają nagrody podczas Wielkiej Gali Biznesu. Wśród wyróżnionych firm znalazły się spółki wrocławskie takie jak MPWiK, MPK Wrocław, wrocławscy naukowcy oraz wiele innych firm docenianych za rozwiązania technologiczne, czy innowacyjność.

Spośród dziesiątek zgłoszonych firm kapituła wybrała te najbardziej innowacyjne i wpływające na przyszłość gospodarki całego kraju. Członkowie kapituły podkreślali, że trzeba nagradzać firmy idące z duchem czasu i proponujące innowacyjne rozwiązania zarówno dla pracowników jak i w kwestii ochrony środowiska. W skład kapituły konkursu weszły ponad 22 osoby w tym prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk oraz marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

- Ostatnie półtora roku to dla wielu firm i organizacji bardzo trudny okres ze względu na pandemię koronawirusa. Dlatego też tegoroczne kategorie konkursowe zostały tak stworzone, aby nagrodzić ich wysiłek włożony w ograniczenie skutków kryzysu, w jakim się znaleźliśmy. Zależało nam na docenieniu tych, którzy nie tylko sami nie poddali się w tym niezwykle wymagającym czasie, ale też ciężko pracowali, aby pomóc innym w przetrwaniu i pokonaniu kłopotów z jakimi przyszło im się mierzyć - mówi Marek Pasztetnik, prezes Zachodniej Izby Gospodarczej- Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Podczas Wielkiej Gali Biznesu, która 27 października odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, zostaną wręczone nagrody laureatom w dziewięciu kategoriach.

Dolnośląskie Gryfy 2021 kategorie i nominowane firmy:

Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój

SatRevolution S.A. - to wrocławska firma z branży kosmicznej. Produkują nanosatelity umieszczane na orbitach okołoziemskich, by zbierać dane optyczne. Multidyscyplinarny zespół specjalistów, inżynierów, programistów i mechaników został doceniony także przez NASA. Wskazują, że wrocławska firma jest jedną z 12, która daje możliwość obserwacji Ziemi w czasie rzeczywistym. Firma działa dopiero od 5 lat.

Sente sp. Z o.o. sp. K. - projektują i wdrażają rozwiązania informatyczne dla firm. Wpierają działalność przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Wprowadzają rozwiązania IT w oparciu o autorski system Teneum X.

PayEye Sp. Z o.o. - wrocławska firma jako pierwsza na świecie udostępniła komercyjny system płatniczy polegający na akceptacji płatności przez identyfikację za pomocą tęczówki oka.

[przycisk_galera]

Lider skutecznej transformacji cyfrowej:

Angel Management Sp. Z o.o. - projekt jest częścią Angel Poland Group, dewelopera działającego we Wrocławiu i Krakowie. Wprowadzili innowację w aplikacji My Tower, gdzie zarządzanie nieruchomościami jest możliwe z poziomu nowoczesnej platformy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu - zajmuje się poborem, uzdatnianiem i dostawą wody we Wrocławiu. Spółka wprowadziła innowacyjny system SmartFlow czyli rozwiązanie na poszukiwanie ukrytych wycieków w sieci wodociągowej i minimalizowanie strat wody, co pozwoliło zaoszczędzić wodę i zwiększyć ochronę zasobów naturalnych.

Nagroda za działania na rzecz zmniejszenia społecznych skutków pandemii:

Partnerstwo firmy UBS, Dolnośląskiego Ośrodka Polityki oraz Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - współpraca jednostek biznesu, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych przyczyniła się do zmniejszania skutków pandemii przez docieranie do grup potrzebujących.

Miejskie przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. Z o.o. we Wrocławiu - MPK Wrocław docenione zostało za działania wykraczające poza statutowe obowiązki spółki miejskiej i zaangażowanie w pomoc osobom dotkniętym przez negatywne skutki pandemii. Szczególnie podkreślone zostały tu działania na rzecz bezdomnym czyli Streetbus i wsparcie promocji szczepień i uruchomienia Szczepciobusa, gdzie w różnych częściach miasta można z niego skorzystać by się zaszczepić.

RedCart - platforma sklepowa umożliwiła firmom rozpoczęcie sprzedaży internetowej na początku pandemii, z której można było skorzystać za symboliczną złotówkę.

Firma świadoma ekonomicznie:

Giant Lazer sp. Z o.o. - wrocławskie studio zaistniało dzięki ekologicznej aplikacji Trash Rage, edukujące młodzież na temat recyklingi i skutków nadprodukcji odpadów.

Ten Square Games - producent gier mobilnych znany m.in. z symulatorów wędkarstwa 3D. Firma dołączyła do United Global Compact Program, w ramach tego przedsięwzięcia wdrożyła strategię ograniczenia śladu węglowego oraz wielu innych działań na rzecz ochrony środowiska.

Atlas Ward Polska Sp. Z o.o. - przedsiębiorstwo z branży budowlanej docenione została za dbałość o standardy ochrony środowiska przy inwestycjach oraz rozwiązania zmniejszające emisję CO2 i racjonalne wykorzystanie surowców wtórnych.

Promet-Plast S.C. Elżbieta Jeżewska Andrzej Jeżewski - producent artykułów medycznych oraz energii, jako pierwsza firma w Polsce i Europie produkuje w technologi zerowej emisji CO2

Nagroda dla samorządów za skuteczny program osłonowy dla firm:

Gmina Miejska Głogów - doceniono jej wsparcie dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią. Wsparcie polegało m.in. na odroczeniu terminu płatności podatków i opłat lokalnych, rozłożeniu zaległości na raty, umorzeniu odsetek, ulgach w czynszach i opłatach za dzierżawę oraz umorzeniu podatku od nieruchomości i środków transportu.

Gmina Twardogóra - gmina miejsko-wiejska w powiecie oleśnickim, przygotowała i zrealizowała program pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię. Sprawnie wprowadziła m.in. ulgi w czynszach oraz zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Gmina Miasto Świdnica - Świdnicki samorząd wdrożył innowacyjne narzędzia dla ochrony i wsparcia lokalnego biznesu. Utworzono platformę wymiany informacji z przedsiębiorcami, a w urzędzie uruchomiono punkt przyjmowania sgłoszeń, co usprawniło działanie zarówno urzędom i przedsiębiorcom.

Najlepszy projekt interdyscyplinarny:

Biotreco - stworzyli i wprowadzili na rynek innowacyjny produkt zastępujący wyroby mleczne. Fermentowane tofu konopne powstaje z ziaren konopi, posiada zbliżone wartości odżywcze i energetyczne do produktów mlecznych, pozyskiwany jest tylko z roślin, bez konieczności przemysłowej hodowli zwierząt.

aperIT - biznes łączy w działaniu pomoc osobom wykluczonym społecznie. Aktywizuje i szkoli zawodowo osoby ze spektrum autyzmu do pracy w IT. Spółka zatrudnia również neuronietypowe osoby i wykorzystuje ich potencjał w kraju i zagranicą.

Akademia BIZnES Class - prowadzą szkolenia z marketingu i zarządzania organizacją, a także konsultacje przedstawicieli biznesu i młodych artystów.

Pracodawca skutecznie reagujący na zmiany:


INFOR (Polska) Sp. z o.o. - to producent oprogramowania biznesowego, który umożliwił pracownikom komfortową pracę zdalną na czas pandemii. Każdy pracownik, który pracował zdalnie był wyposażony przez firmę w odpowiedni monitor i krzesło do wygodnej pracy.

Gather Sp. Z o.o. - agencja digital doceniona została za budowanie wartości dla marek w oparciu o tworzony przez nich content oraz specjalne narzędzia reklamowe.

Dolnośląski produkt:

MetalERG sp. Z o.o. - producent sprzętu medycznego m.in. reduktorów i regulatorów tlenu. Projektują, wytwarzają i serwisują na terenie Dolnego Śląska. Firma jest także producentem wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych, dedykowanych urządzeń do transportu poziomego i pionowego oraz ekologicznych kotłów opalanych biomasą.

Odyssey Crew - zajmuje się dostawą specyficznych, technologicznych rozwiązań prezentacyjnych i sprzedażowych dla rynku nieruchomości. Stworzyli interaktywną makietę 3D, gdzie można dowolnie się poruszać podczas wirtualnego spaceru. Pomaga to deweloperom promować i sprzedawać nieruchomości.

DB Energy SA - świadczą usługi wdrażania strategii zeroemisyjnej w przemyśle.

Lider roku:

Leszek Waś - doktor nauk ekonomicznych zajmujący się na co dzień zarządzaniem rodzinną firma PTS WAŚ, produkującą oświetlenie samochodowe. Dzięki niemu mała firma zatrudniająca 20 osób powiększyła się do zakładu zatrudniającego 500 pracowników. Wprowadził wiele nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań.

Jan Szajda - specjalista w zakresie cyberbezpieczeństwa i weryfikacji tożsamości. Współzałożyciel i prezes firmy Identt Sp. z o.o., związany z wrocławskim środowiskiem naukowym i start-upów z obszaru nowych technologii i fintech. Zaangażowany w projekty z zakresy biometrii i przetwarzania obrazu.

Junsik Yoon - prezes spółki Yoon Gropu, zarządza polsko-koreańską firmą. Inwestuje głównie na Dolnym Śląsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska