Niskopodłogowe tramwaje dla Szczecina

  Niskopodłogowe tramwaje dla Szczecina

  A. Sierpińska

  Po Szczecinie będą jeździć pierwsze niskopodłogowe tramwaje - w czwartek została podpisana umowa na dostawę 6 nowoczesnych pojazdów. Pierwszy z sześciu pojazdów w ciągu 149 dni dostarczy bydgoska PESA. Dostawa 6 niskopodłogowych tramwajów kosztować ma 39,6 mln zł.
  - W końcu, po wielu perturbacjach udało nam się podpisać umowę. Dzięki temu, jeszcze w tym roku po Szczecinie będą kursowały nowe maszyny o wysokim europejskim standardzie - oświadczył Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

  Dostarczone pojazdy będą 5 członowymi, jednobryłowymi i w całości niskopodłogowymi tramwajami. Tramwaje będą wyposażone w klimatyzację części pasażerskiej i kabiny motorniczego. Przy jednych drzwiach zlokalizowana będzie platforma dla osób niepełnosprawnych umożliwiająca dostęp do tramwaju. Tramwaj wyposażony będzie w system monitoringu oraz wizualnej i głosowej informacji pasażerskiej. Dodatkowo tramwaj wyposażony będzie w system diagnostyczny umożliwiający szybką eliminację usterek i dokonywanie napraw. Na dostarczenie pierwszego pojazdu PESA ma dokładnie 149 dni

  Warto też zaznaczyć, iż tramwaje będą pomalowane w kolorach "Floating Garden".

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo