Niemcy oblewają test przed Euro! Krwi napsuł im m.in. piłkarz Legii [ZDJĘCIA]

Jacek Czaplewski
Niemcy - Słowacja 1:3
Niemcy - Słowacja 1:3 Matthias Schrader
Niemcy zostali zlani dosłownie i w przenośni! Zlał ich bowiem nie tylko ulewny deszcz, ale i reprezentacja Słowacji. W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Augsburgu pokonała mistrzów świata 3:1 (2:1). Asystę przy jednej z bramek zaliczył Ondrej Duda z Legii Warszawa.

Nasi grupowi rywale co prawda nie zagrali w najmocniejszym składzie, bo zabrakło m.in. Marco Reusa, Matsa Hummelsa czy Thomasa Muellera, ale to ich nie usprawiedliwia. Słowacja była lepsza i zasłużenie wygrała. Dwie bramki zdobyła po stałych fragmentach gry.

Strzelanie zaczęli Niemcy. Już w 13 minucie karnego na gola zamienił Mario Gomez. Napastnik Besiktasu dostał swoją szansę pod nieobecność Muellera i Lukasa Podolskiego. Na drugą połowę jednak nie wyszedł.

Jeszcze przed przerwą Słowacy nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale i wyszli na prowadzenie. W 41 minucie na 1:1 trafił Marek Hamsik, któremu piłkę zagrał Ondrej Duda z Legii Warszawa (zszedł po godzinie gry). Trzy minuty później na 2:1 strzelił natomiast Michal Duris.

Nawet długa przerwa związana z oberwaniem chmury nie wybiła Słowaków z rytmu. W 52 minucie na 3:1 podwyższył bowiem Juraj Kucka. Pomocnik grający na co dzień w Milanie skorzystał z trudnych warunków do gry. Kopnął mocno w środek, pozwalając popełnić błąd Marcowi-Andre ter Stegenowi.

Niemcy – Słowacja 1:3 (1:2)
Bramki: Gomez 13’ (k.) – Hamsik 41’, Duris 44’, Kucka 52’

Niemcy: Leno (46’ ter Stegen) – Kimmich (75' Schuerrle), Boateng (64’ Howedes), Rudiger, Hector – Rudy, Khedira (46’ Weigl), Goetze, Draxler, Sane – Gomez (46’ Brandt).

Słowacja: Kozacik – Pekarik, Durica, Skrtel, Svento – Hrosovsky (78' Skriniar), Kucka (81' Pecovsky), Hamsik (85' Gregus), Duda (61’ Stoch), Weiss – Duris (68’ Sestak).

Mają ogromnego pecha! Kontuzje wykluczyły ich z Euro 2016

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Niemcy oblewają test przed Euro! Krwi napsuł im m.in. piłkarz Legii [ZDJĘCIA] - Gol24