GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Niebezpieczne wrocławskie przystanki. Tam lepiej uważać czekając na tramwaj

Od soboty tramwaje będą zatrzymywały się na nowym przystanku "Kolejowa" na ul. Grabiszyńskiej, o ile pozytywnie przejdzie odbiór. Ten

Marcin Kaźmierczak

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Od soboty tramwaje będą zatrzymywały się na nowym przystanku "Kolejowa" na ul. Grabiszyńskiej, o ile pozytywnie przejdzie odbiór. Ten w kierunku pl. Pereca i FAT-u jeszcze przed oddaniem do użytku sprawia wrażenie niebezpiecznego. Jeśli matka z wózkiem dziecięcym, czy osoba na wózku inwalidzkim będzie chciała schronić się przed deszczem pod wiatą może mieć spory problem. Odległość między słupkiem podtrzymującym dach, a krawędzią peronu jest tak znikoma, że wjazd wózkiem pod wiatę może być niebezpieczny, jeśli nie niewykonalny. – Naszym zdaniem należałoby zastosować węższą ścianę boczną lub zrezygnować w ogóle z podpór. Będziemy w piątek (12 października) na miejscu omawiać ten temat z wykonawcą podczas odbioru przystanków – zapewnia Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Jak jednak zauważają wrocławscy motorniczowie, to nie jedyne takie miejsce w mieście. We Wrocławiu nie brakuje niebezpiecznych przystanków. Niestety wina nie leży jedynie po stronie złej infrastruktury, ale także samych pasażerów, którzy ignorują znaki spiesząc się na tramwaj.

Zobaczcie kolejne miejsca, posługując się klawiszami strzałek na klawiaturze, myszką lub gestami.

Polecamy