Nie wiesz, co chcesz robić w życiu? Odkryj to z nami! LICEUM TWOICH MOŻLIWOŚCI.

nnb
Liceum Ogólnokształcące „SOLLERS” to wyjątkowe liceum znajdujące się przy ul. Ostrowskiego 30 B we Wrocławiu, w wolnostojącym i nowoczesnym budynku Uniwersytetu SWPS.

Nasze Liceum „SOLLERS” wspiera rozwój ucznia zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami, możliwościami i zainteresowaniami. Uczniowie mają stworzone warunki do twórczego działania, przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka. Uczą się samodzielności.

Zadanie jakie sobie stawiamy to działanie, które ma zapewnić młodzieży samorealizację i aktywne odkrywanie swoich możliwości. Dzięki różnorodnym zajęciom dydaktycznym i edukacyjnym, z elementami pedagogiki Montessori, licealiści rozwijają takie umiejętności jak: komunikacja z innymi i wyrażanie własnych potrzeb, kreatywne rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie oraz umiejętność współdziałania.

Propagujemy edukację prozdrowotną i postawę proekologiczną. Rozwijamy zainteresowania problemami globalnymi. Uczniowie wdrażani są do troski o własne zdrowie i aktywności poznawczej, ruchowej w naturalnym otoczeniu. Kształtują szacunek do przyrody. Uczą się odpowiedzialności za siebie i za świat.
Nasze nauczanie jest oparte na założeniach pedagogiki Marii Montessori, jest także zgodne z obowiązującą podstawą programową MEN.

Wychodząc naprzeciw reformie szkolnej w roku szkolnym 2019/20 postanowiliśmy otworzyć nowoczesne, przyjazne dla uczniów Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące „SOLLERS”. Przyszli uczniowie szkoły będą mieli możliwość nauki języków obcych na poziomie rozszerzonym (język angielski, język niemiecki oraz język hiszpański). W ramach nauczania w naszej szkole uczniowie wybierać mogą różnorodne ścieżki rozwoju umożliwiające w przyszłości podjęcie konkretnych kierunków studiów w Polsce, jak też poprzez intensywną naukę języków obcych, możliwość podjęcia studiów za granicą. Założeniem szkoły jest koncentracja na indywidualnym wsparciu rozwoju ucznia oraz intensywna nauka języków.

Kreujemy wspólnie z rodzicami człowieka, który chce a nie musi. Ściśle współpracujemy z Rodzicami. Uwzględniamy ich potrzeby i oczekiwania.

Wspieramy aktywność ucznia – Z NAMI WEJDZIESZ NA NAJWYŻSZY SZCZYT!

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące „Sollers” to szkoła na miarę XXI wieku. Wszystkie komponenty, takie jak nowe, przestronne sale, małe grupy zajęciowe, korzystanie z najnowszych form wspierania edukacji – zarówno w zakresie prowadzenia zajęć, jak i pomocy dydaktycznych, indywidualne podejście do uczniów, stawianie na rozwój kompetencji kluczowych, kompleksowe przygotowanie nie tylko do matury, ale również przygotowanie do dalszego kształcenia na uczelniach wyższych, programy wspierające wszechstronny rozwój (Łowcy Talentów, Uniwersytet Kompetencji „Sollers” i inne), sprawiają, że jest to szkoła sukcesu, wypuszczająca spod swych skrzydeł championów. Warto postawić na najlepszą edukację, ponieważ stanowi ona podwaliny pod przyszłe, dorosłe życie.

Co oferujemy ?

 • nowoczesną niepubliczną szkołę na miarę XXI wieku
 • kompleksowe przygotowanie do egzaminu maturalnego, języki rozszerzone: hiszpański, angielski, niemiecki
 • naukę w trybie jednozmianowym i brak obowiązkowych zadań domowych
 • pakiety "Indywidualnego rozwoju" i dodatkowe pakiety: "PLATYNA/GOLD/SILVER"- wybór dodatkowych przedmiotów, w ramach których możesz rozwijać swoje zainteresowania
 • najnowsze metody pracy wysoko wykwalifikowanych nauczycieli
 • testy zainteresowań i kompetencji, rozwój osobisty, możliwość skorzystania z techniki relaksacyjnych
 • wymiany międzynarodowe i realizowanie unijnych programów, stypendia dla najlepszych uczniów, Uniwersytet Kompetencji „Sollers”
 • staże i praktyki w przedsiębiorstwach, możliwość uczestnictwa w zajęciach na uczelniach wyższych

Oprócz pakietu podstawowego, obejmującego ilość godzin obowiązujących w liceum ogólnokształcącym, dla każdego ucznia przygotowany jest pakiet rozszerzony umożliwiający pogłębianie wiedzy przez cały okres nauki w szkole. W ramach zajęć dodatkowych, w formie wykładów, warsztatów i różnorodnych wyjść, przewidziana jest współpraca z wykładowcami Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, w którego budynku znajduje się nasze liceum.
Istnieje możliwość wyboru różnorodnych fakultetów i zajęć w zależności od planów związanych z egzaminem maturalnym oraz swoich osobistych zainteresowań i pasji. W ramach pakietu rozszerzonego przewidziane są następujące zajęcia w kilkuosobowych grupach:

 1. Fakultet językowy : język angielski, język niemiecki oraz język hiszpański. W ramach zajęć wybrane lekcje będą prowadzone przez native speakerów na dalszym etapie kształcenia.
 2. Fakultet matematyczno – fizyczny: zajęcia rozszerzone z matematyki i fizyki ( pod kątem egzaminu maturalnego).
 3. Fakultet humanistyczny (zajęcia rozszerzone z języka polskiego, historii i WOS-u pod kątem egzaminu maturalnego)
 4. Fakultet biologiczno – chemiczny (zajęcia rozszerzone z biologii i chemii pod kątem egzaminu maturalnego).
 5. Zajęcia przedmiotowe w wybranym języku obcym (nauka przewidziana na dalszym etapie kształcenia z nauczycielami native speaker).
 6. Inne fakultety z danego przedmiotu w zależności od potrzeb ucznia, w tym zajęcia z nauczycielami native speaker o różnorodnej tematyce.
 7. Inne zajęcia, organizowane przez nauczycieli w oparciu o zainteresowania uczniów.
 8. Zajęcia wspomagające dla uczniów z dużą absencja spowodowana np. chorobą. Uczniowie będą mieli możliwość nadrobienia materiału z różnych przedmiotów przy wsparciu nauczyciela w zależności od potrzeb.

Co czyni nasze Liceum „SOLLERS” tak niezwykłym? Przede wszystkim wspaniała kadra wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów pracujących z pasją i zaangażowaniem:

Nasz nauczyciel to pedagog, który jest:

 • specjalistycznie wykwalifikowany,
 • nieustannie doskonalący się,
 • otwarty na zmiany,
 • chętny i zaangażowany w dodatkową pracę z dziećmi,
 • wykorzystujący pasje i zainteresowania do podwyższania samooceny uczniów,
 • czerpiący zawodową satysfakcję z bycia autorytetem,
 • komunikujący się z dzieckiem językowo i pozawerbalnie bez przemocy,
 • samodzielnie i skutecznie rozwiązujący uczniowskie problemy,
 • efektywnie współpracujący z dziećmi, rodzicami i środowiskiem.

Zapraszamy do wspólnej edukacji, która naszym uczniom otworzy bramy na nowe sposoby myślenia i wskaże nowatorskie rozwiązania dla samorozwoju.

KONTAKT
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące „SOLLERS”
ul. Ostrowskiego 30B
53-238 Wrocław

[email protected]
[email protected]
www.losollers.pl

telefon : 883-930-462
Sekretariat czynny codziennie w okresie wakacji od 9.00 do 17.00 w roku szkolnym od 7.30 do 15.30

Izabela Rejek – Socjolog, nauczyciel mianowany
Dyrektor
Liceum Ogólnokształcące „Sollers” z elementami Montessori
Prezes Fundacji Oświatowej „Sollers Expert”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska