Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie przegap: Wieczorem teatry na ulicach Wrocławia

Małgorzata Matuszewska
„Armia” zmienia się dynamicznie, w zależności od wydarzeń
„Armia” zmienia się dynamicznie, w zależności od wydarzeń Fot. Jan Pieniążek
Od piątku do niedzieli w centrum Wrocławia co wieczór będą się prezentować teatry uliczne. Do Wrocławia przyjadą: Akademia Ruchu, Teatr Biuro Podróży, Teatr Novogo Fronta oraz Teatr Ósmego Dnia. Przedstawienia będą grane o godz. 21 i 22.

W piątek o godz. 21 na placu Solnym można obejrzeć polską premierę spektaklu „Silence” poznańskiego Teatru Biuro Podróży. To przedstawienie opowiada o losach uchodźców, ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce. Artyści pokażą m.in. postaci dzieci na tle przejmującej muzyki.

Także w piątek, o godz. 22 na placu przed kościołem św. Elżbiety (ul. Świętego Mikołaja) , zacznie się „Summit 2.0”, spektakl Teatru Ósmego Dnia. To próba pokazania władców świata, celebrytów, którzy sypią złotym deszczem paciorków, lśnią i bawią się kosztem zwykłych ludzi. Światu rządzących przeciwstawiony zostaje świat nowych pokoleń - ludzi młodych, którzy wybierają inne życie, inny styl.

W sobotę o godz. 21 na placu przed kościołem św. Elżbiety Akademia Ruchu pokaże „Armię” - nie tyle spektakl, co dynamiczną akcję plastyczną, która przedstawia zmienne losy Europy.

W sobotę o godz. 22 zacznie się „Carmen Funebre” - spektakl Teatru Biuro Podróży. Przedstawienie powstało w 1994 roku, ale wciąż jest aktualne. Inspiracją były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmu i wojna w Bośni. Podczas pracy nad spektaklem członkowie zespołu spotkali się z uchodźcami z byłej Jugosławii. Ich relacje przyczyniły się do powstania uniwersalnych metafor opisujących los wygnańców. „Carmen Funebre” będzie można też obejrzeć w niedzielę o godz. 21.

W niedzielę o godz. 22 Teatr Ósmego Dnia na placu Gołębim pokaże „Arkę”. Przedstawienie ma przypomnieć, że żyjemy w epoce uciekinierów, tułaczy przemierzających kontynenty, ogrzewających dusze wspomnieniami domu. Jego symbolem jest wielki uskrzydlony statek - wielopoziomowa, ruchoma scena, kolejne wcielenia Arki Noego, która, gdy przymkniemy powieki, może przeobrazić się w łódź Eneasza, Mayflower lub skleconą z gumowych pontonów kubańską tratwę dryfującą ku wybrzeżom Florydy. - Wszystkie przedstawienia odnoszą się do historii współczesnych, warto o nich przypominać - mówi Paulina Popiół z Instytutu Grotowskiego. Festiwal „Scena ulicy” jest częścią programu teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. a ą

Instytut Grotowskiego zaprasza na „Scenę ulicy”, festiwal teatru ulicznego. Przedstawienia grane będą do niedzieli w Rynku i okolicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska