Nie obawiaj się kradzieży samochodu – wybierz ubezpieczenie AC i śpij spokojnie

Materiał informacyjny LINK4
Choć nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia AC, warto gruntownie przemyśleć kwestię jego zakupu – szczególnie uwzględniając fakt, że wykupienie jedynie polisy OC nie chroni naszego samochodu. Autocasco nie tylko zapewnia właścicielom pojazdów ochronę przed ponoszeniem finansowych konsekwencji kosztownych napraw w przypadku różnego typu uszkodzeń. Może także stanowić zabezpieczenie naszego budżetu w razie kradzieży pojazdu. By dokonać najlepszego wyboru, warto przyjrzeć się zakresowi oferowanych polis i w pełni świadomie podjąć decyzję o wybraniu tej najlepszej.

Kradzież samochodu może spotkać każdego - ubezpiecz się!

Kradzieże pojazdów to niestety wciąż realne zagrożenie. Policyjne statystyki są nieubłagane: po latach stabilizacji, liczba kradzieży w Polsce z roku na rok rośnie. Toyota, Audi, BMW wciąż są na szczycie listy złodziei, ale coraz powszechniejszym problemem są też kradzieże aut na części. To zjawisko nasiliły kłopoty z płynnością dostaw fabrycznie nowych podzespołów z powodu pandemii. Wzrastająca świadomość konsumencka powoduje zwrot kierowców poszukujących jak najlepszego zabezpieczenia swojego auta w kierunku towarzystw oferujących szeroką paletę ubezpieczeń, jak LINK4.

Jak działa ubezpieczenie AC od kradzieży w LINK4?

W LINK4 poza Autocasco Wypadkowym, można zdecydować się na Autocasco Kradzieżowe, chroniącym w razie kradzieży części lub całego samochodu. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie Autocasco w LINK4 już w podstawowej wersji obejmuje swoją ochroną nie tylko pojazd, ale także bagaż podręczny oraz foteliki dziecięce, które się w nim znajdują.

Co istotne LINK4 ustala kwotę odszkodowania w wysokości wartości rynkowej bagażu podręcznego lub fotelika określonej na dzień zaistnienia szkody. Na wniosek ubezpieczonego można też objąć polisą wyposażenie dodatkowe auta jak radio, alufelgi itp.

Uwaga: ochrona ubezpieczeniowa obejmuje kradzieże zaistniałe na terytorium Europy, z wyłączeniem szkód powstałych na terenie Rosji, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii.

Prosta ścieżka zgłoszenia kradzieży w LINK4

By zgłosić kradzież, wystarczy kliknąć przycisk ZGŁOŚ SZKODĘ na stronie głównej www.link4.pl (po prawej stronie). Należy wejść w odpowiednią zakładkę, przygotować stosowne dokumenty, a następnie wypełnić prosty formularz, co zajmie najwyżej ok. 10 minut.

Jak uzyskać ochronę w ramach AC w LINK4?

Na cenę oraz zakres ubezpieczenia AC mają wpływ takie czynniki jak wartość, wersja wyposażenia i wiek pojazdu. Warto więc, wyliczając składkę, skorzystać z prostego kalkulatora na stronie www.link4.pl, porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Ubezpieczenie Autocasco dostępne jest w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Advertisement

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nie obawiaj się kradzieży samochodu – wybierz ubezpieczenie AC i śpij spokojnie - Głos Wielkopolski

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie