Świeżaki to kolorowe maskotki, wśród których są brokuł, pieczarka, marchewka, pomidor, gruszka, śliwka, jabłko i truskawka. Za naklejki zdobyte podczas zakupów, można było dostać maskotkę.

Naklejkę dostaje się przy zakupach za co najmniej 40 zł. Każda wielokrotność 40 zł to od jednej do trzech naklejek. By zdobyć maskotkę za darmo, potrzeba było zdobyć 60 naklejek, a więc wydać co najmniej 800 zł, a maksymalnie 2400 zł. Z kartą Biedronki, a do tego kupując warzywa i owoce można było dostać 3 naklejki za każde wydane 40 zł, a także zdobyć dodatkowe naklejki kupując dodatkowo produkty objęte promocją.

Niestety zdobyć Świeżaka we Wrocławiu to prawdziwa sztuka. W Biedronce przy placu Dominikańskim, naprzeciwko Galerii Dominikańskiej nie ma już ani jednego pluszaka, podobnie w Biedronce przy ul. Szewskiej. Na Szewskiej obsługa sklepu tłumaczy nam, że na pewno będą jeszcze nowe dostawy. Kiedy zatem przyjadą Świeżaki? Tego już nie potrafią określić.

GDZIE ZNALEŹĆ ŚWIEŻAKI Z BIEDRONKI - LISTA SKLEPÓW - jak sprawdzić?

Sygnały o tym, że Świeżaki się skończyły pojawiają się z całej Polski.

W środę w sklepach Biedronki pojawiły się komunikaty, że wszyscy uprawnieni klienci otrzymają wybrane przez siebie Świeżaki. Trzeba się jednak na nie... zapisywać u kierowników sklepów. Klienci muszą zgłaszać się do nich z zebranymi naklejkami. Kierownicy spisują dane klientów i numery ich telefonów - mają dzwonić, gdy przyjdzie dostawa.

CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STORNIE: Biedronka uspokaja, że Świeżaki będą w sklepach, ale by odebrać wybraną maskotkę, należy "kontaktować się z pracownikami naszych sklepów w celu uzgodnienia odbioru" (STANOWISKO Jeronimo Martins)