reklama

Nie ma chętnych do budowy dróg rowerowych w centrum

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
zdj. ilustracyjne / Pawel Relikowski / Polska Press
Szacowane ceny znów okazały się za niskie. Nikt nie chce podjąć się wybudowania dróg rowerowych w centrum Wrocławia. W powtórzonym przetargu proponowane przez firmy kwoty znów były wyższe o ponad 1 mln zł.

Kończy się kolejne podejście do budowy ścieżek rowerowych na Dworcowej, Podwalu, Komuny Paryskiej i Krasińskiego. Wrocławskie Inwestycje 26 kwietnia już unieważniały ten przetarg. Wtedy konsorcjum wrocławskich firm Rotomat - Elektrotim za wykonanie ścieżek chciało prawie 3,5 mln zł.

W powtórzonym przetargu ten sam wykonawca zszedł z ceny o symboliczne kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem ofertę złożyła także druga firma, Brukpol ze Strzelców Wielkich, wyceniając wykonanie żądanych prac na ponad 3,3 mln zł. Niezmiennie natomiast i w pierwszym, i w drugim postępowaniu miasto chce wydać na tę inwestycję do 2,2 mln zł.

Przypomnijmy, że miał powstać m.in. półtorametrowy kontrapas rowerowy na Podwalu, ścieżka pomiędzy Dworcową i Komuny Paryskiej mająca 3 metry szerokości, po półtora metra ścieżka i kontrapas na Komuny Paryskiej, a koło parku ścieżka miała mieć 2,5 m szerokości. Na Krasińskiego zaprojektowano półtorametrowy kontrapas na chodniku.

Bartosz Nowak z WI poinformował, że jeżeli weryfikacja wykaże, iż oferty spełniają wymogi formalne, miasto prawdopodobnie dołoży do budowy tych dróg rowerowych.

Expose premiera - orto najważniejsze obietnice Morawieckiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-10T13:22:44 02:00, ...:

i całe szczęście że wykonawcy bojkotują budowę kolejnych ścierzek rowerowych kosztem jezdni przenaczonej dla pojazdow mechanicznych (w tym rowerów).

Kolejny niedouczony.

Co to jest pojazd mechaniczny?

U Was na Ukrainie macie jego definicje w kodeksie drogwoym?

G
Gość
2019-07-10T11:33:18 02:00, Gość:

i bardzo dobrze; im mniej pedalarzy, tym lepiej.

Ale gdzie mniej? Lubisz jeździć za pedalarzem i wąchać to co on wypierdzi?

Pokaże ci fakju i pojedzie a ty się będziesz trząsł.

Nie boisz się że ci odbije bardziej niż teraz?

G
Gość
2019-07-10T14:04:35 02:00, Ant:

Drogi rowerowe powinny być tak budowane, że w okresie jesienno-wczesnowiosennym, kiedy ruch rowerowy spada o 99% w porównaniu do okresu letniego, służą jako dodatkowy pas ruchu dla aut, autobusów itd.

Ruch rowerowy w zimie spada 3-3,5 raza ale to się zmienia bo zimy są już bezśnieżne oraz kupiono pługi do odśnieżania ścieżek. W tym roku rower miejski nie będzie miał przerwy zimowej.

Nie wyobrażam sobie abym zrezygnował z roweru w zimie a co dopiero na jesieni lub na wiosnę

Gdy rok ma 356 dni to jeździ się co najmniej 330 .

Spadek liczby rowerzystów wynikał z tego ze nie było dróg dla rowerów i jazda po jezdni była niebezpieczna.Ostatnio dopuścili jazdę rowerem w zimie po chodniku i nareszcie zaczynają łączyć ścieżki w spójny system.W zimie połowa kierowców rezygnuje z aut i zaczyna jeździć MPK. A jak będzie zima gdy sypnie i śnieg zwałują na zatoczkach parkingowych to jaki sens będzie miała jazda autem do centrum?

Jak wrócisz do domu to miejsce które odkopałeś ze śniegu już ktoś zajmie na całą zimę.

Zapewne wtedy aby pługi mogły jeździć w centrum wprowadzą czasowy zakaz parkowania tam aut indywidualnych

G
Gość
2019-07-10T13:22:44 02:00, ...:

i całe szczęście że wykonawcy bojkotują budowę kolejnych ścierzek rowerowych kosztem jezdni przenaczonej dla pojazdow mechanicznych (w tym rowerów).

2019-07-10T13:55:16 02:00, bal bla:

Wolisz jechać 15 km/h za rowerem, dziwny jesteś.

2019-07-10T14:03:28 02:00, LOL:

Tak, wole tak jechać niż nie jechać wcale tzn. stać w permanentnie zakorkowanym mieście.

To kup rower lub hulajnogę. Bez sensu kupować auto aby jeździć za rowerami 15 km/h.

Na dodatek jak potrącisz to twoje życie zamieni się w koszmar w pierdlu jak i po wyjściu z niego

G
Gość
2019-07-10T14:21:30 02:00, No ja:

Całe szczęście ktoś nie chce wykonać tej głupoty szkoda ze wykonawca na bus pasy się znalaz

Dla idioty szkoda bo woli stsc w korku zaniast podjecc autobusem po buspasie.

Idiota woli tez jechać za rowerem niż aby rower miał wydzielony pas .

Jeśli z twojej strony to nie sarkazm to najwyraźniej jesteś tym idiotą o którym piszę

G
Gość
2019-07-10T13:22:44 02:00, ...:

i całe szczęście że wykonawcy bojkotują budowę kolejnych ścierzek rowerowych kosztem jezdni przenaczonej dla pojazdow mechanicznych (w tym rowerów).

Ścieżek piszemy przez "ż".

Tu nie chodzi o budowę ścieżek tylko dróg dla rowerów.

We Wrocławiu powstaje sieć spójnych dróg rowerowych, bo ludzie mają już dość korków i braku możliwości zaparkowania.

G
Gość
2019-07-10T14:09:19 02:00, Rysiu:

Wymalować pasy farbą nie można?

To samo na ul Zaporoskiej i Zielińskiego!

Zależy od miejsca. Drogi rowerowe muszą spełniać pewne standardy.Chodzi o bezpieczeństwo a także o komfort jazdy aby nie było konfliktów na drodze

G
Gość
2019-07-10T16:46:17 02:00, Gość:

SATYRYK ZNOWU KRADNIE DROGI SAMOCHODOWE DLA PEDALARZY?

Drogi nie są samochodowe a pedałem sam jesteś .

Samochód sam nie chodzi, potrzebuje pedalarza do obsługi 3 pedałów.

Często w aucie są 4 pedały i tak zapewne jest w twoim

G
Gość

SATYRYK ZNOWU KRADNIE DROGI SAMOCHODOWE DLA PEDALARZY?

N
No ja

Całe szczęście ktoś nie chce wykonać tej głupoty szkoda ze wykonawca na bus pasy się znalaz

R
Rysiu

Wymalować pasy farbą nie można?

To samo na ul Zaporoskiej i Zielińskiego!

A
Ant

Drogi rowerowe powinny być tak budowane, że w okresie jesienno-wczesnowiosennym, kiedy ruch rowerowy spada o 99% w porównaniu do okresu letniego, służą jako dodatkowy pas ruchu dla aut, autobusów itd.

L
LOL
2019-07-10T13:22:44 02:00, ...:

i całe szczęście że wykonawcy bojkotują budowę kolejnych ścierzek rowerowych kosztem jezdni przenaczonej dla pojazdow mechanicznych (w tym rowerów).

2019-07-10T13:55:16 02:00, bal bla:

Wolisz jechać 15 km/h za rowerem, dziwny jesteś.

Tak, wole tak jechać niż nie jechać wcale tzn. stać w permanentnie zakorkowanym mieście.

S
Sun Pin

Czasem to dobrze, że chciwość urzędników przewyższa ich głupotę...

b
bal bla
2019-07-10T13:22:44 02:00, ...:

i całe szczęście że wykonawcy bojkotują budowę kolejnych ścierzek rowerowych kosztem jezdni przenaczonej dla pojazdow mechanicznych (w tym rowerów).

Wolisz jechać 15 km/h za rowerem, dziwny jesteś.

Dodaj ogłoszenie