Tomasz Kuczyński
Mateusz Kamiński uszczęśliwił GKS Katowice
Mateusz Kamiński uszczęśliwił GKS Katowice Fot. Lukasz Kaczanowski/Kurier Lubelski/Polska Press
Nice 1 Liga. Imponującą wiosnę notuje GKS Katowice. Odniósł szóste zwycięstwo w siódmym występie. I to na jakim terenie! W Głogowie pokonał Chrobrego 2:0 dzięki trafieniom Mateusza Kamińskiego oraz Wojciecha Słomki. Drużyna Jacka Paszulewicza jest już druga w tabeli.

W pierwszej połowie najpierw dobrą okazję miała GieKSa. W 16. minucie z woleja uderzył Grzegorz Goncerz, a bramkarz gospodarzy Sławomir Janicki popisał się dobrą interwencją. Potem do głosu doszli gospodarze – Mateusz Machaj strzelał minimalnie nad poprzeczką (25. minuta), następnie sprawdził formę Mateusza Abramowicza (34. minuta).

Katowiczanie odpowiedzieli najlepiej jak było można, czyli bramką. Po rzucie rożnym Mateusz Kamiński uderzył z powietrza i było 1:0 dla GKS-u. - Uderzyłem bez zastanowienia i wpadło – cieszy się Kamiński.

Na początku drugiej połowy zderzyli się Adrian Błąd i Mateusz Machaj. Pomocnik Chrobrego bardziej ucierpiał, mimo starań masażystów nie był w stanie kontynuować gry. Wrócił wprawdzie na boisko, ale utykał i szybko został zmieniony. W tym czasie GKS mógł zadać drugi cios – Oktawian Skrzecz wbiegł w pole karne, strzelił obok bramkarza i… obok słupka.

W 73. minucie Chrobry miał taką sytuację, w której musiał paść gol i jakimś cudem tak się nie stało. Michał Michalec uderzał głową z czterech metrów. Abramowicz obronił w stylu bramkarza piłki ręcznej ratując GieKSę!

Skrót meczu Chrobry Głogów - GKS Katowice [WIDEO]

Od 81. minuty gospodarze grali w dziesiątkę – Łukasz Szczepaniak ostro sfaulował przy bocznej linii Andreję Prokicia i od razu zobaczył czerwoną kartkę. Wślizgiem trafił w nogi rywala.

Osłabiony Chrobry starał się doprowadzić do wyrównania i w doliczonym czasie nadział się na kontrę. Wojciech Słomka spokojnie „objechał” bramkarza i strzelił do pustej bramki!

GKS Katowice wygrał drugi mecz z rzędu, ma już 46 punktów i wskoczył na drugie miejsce. Chrobry został pokonany po pięciu meczach bez porażki i przegrał pierwszy raz u siebie w rundzie wiosennej.

Piłkarz meczu: Mateusz Abramowicz
Atrakcyjność meczu: 5/10

TRANSFERY w GOL24

REGIONALNY PUCHAR POLSKI w SPORTOWY24.PL

Materiał oryginalny: Nice 1 Liga. GKS Katowice zdobył Głogów. Imponująca wiosna wywindowała zespół na drugie miejsce - Gol24