Hubert ZdankiewiczZaktualizowano
Marcin Gortat
Marcin Gortat Szymon Starnawski /Polska Press
Fantastyczny mecz w Waszyngtonie. Marcin Gortat zdobył 16 punktów, ale ostatecznie jego Wizards zostali zatrzymani przez Cleveland Cavaliers. Obrońcy tytułu wygrali po dogrywce 140:135

- Gdyby znów tego spróbował udałoby mu się raz na milion - powiedział po meczu John Wall. Klubowy kolega Gortata miał na myśli szaloną końcówkę meczu i niesamowite trafienie LeBrona Jamesa.

Skrzydłowy Cleveland najpierw spudłował w prostej sytuacji (chybił dwutakt) na niespełna sześć sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Chwilę później Wall wykorzystał dwa rzuty osobiste i na 3,4 sekundy przed końcem gospodarze prowadzili trzema punktami.

Wydawało się, że nic nie odbierze Czarodziejom zwycięstwa. Wtedy jednak Kevin Love podał przez całe boisko do Jamesa, a ten naciskany przez rywala błyskawicznie się odwrócił i trafił za trzy punkty.

W doliczonym czasie grający już bez Jamesa (bohater ostatniej akcji szybko opuścił parkiet za szóste przewinienie) goście przegrywali już 122:127. Końcówka znów należała jednak do Cavaliers i Kyrie Irvinga. 24-letni rozgrywający zdobył w trakcie pięciominutowej dogrywki niemal tyle samo punktów (11), co wcześniej przez cztery kwarty meczu (12 pkt).

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 38 minut. Zdobył 16 punktów (13 z rzutów z gry i cztery z rzutów wolnych). Miał również osiem zbiórek, trzy asysty i trzy bloki. Wizards doznali pierwszej porażki po serii siedmiu zwycięstw. Z bilansem 30 zwycięstw i 21 porażek zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej.

W środę zagrają na wyjeździe z najsłabszą drużyną obecnego sezonu - Brooklyn Nets.

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 135:140 po dogrywce (32:26, 25:28, 25:32, 38:34, 15:20)
(Beal 41, Porter 25, Wall 22 - Love 39, James 32, Irving 23)

Materiał oryginalny: NBA. Gortat trafiał, ale Cavaliers zatrzymali Wizards, niesamowity wyczyn Jamesa - Polska Times