Nawet blisko 3000 absolwentów wciąż nie wie, gdzie będzie się dalej uczyć. Wszystko, co musisz wiedzieć o kolejnym etapie rekrutacji

Andrzej ZwolińskiZaktualizowano 
Duże emocje przy wywieszaniu list przyjętych we wrocławskim VII LO przy ul. Kruczej
Duże emocje przy wywieszaniu list przyjętych we wrocławskim VII LO przy ul. Kruczej Pawel Relikowski / Polska Press
Wrocławskie szkoły średnie wywiesiły listy wolnych miejsc, na które będą mogli aplikować ci, którzy nigdzie się nie dostali w pierwszym etapie rekrutacji. Zobacz, jak wygląda harmonogram.

Termin składania dokumentów w szkołach, do których dostali się absolwenci wrocławskich i dolnośląskich gimnazjów oraz podstawówek minął wczoraj o 15. Dziś Komisje Rekrutacyjne poszczególnych placówek wywiesiły listy z wykazami wolnych miejsc w klasach, jakimi dysponują. Taka informacja jest też dostępna w elektronicznym systemie rekrutacyjnym. Jak się okazuje blisko 1300 młodych ludzi, mimo że się dostali, to nie złożyli świadectw w żadnej z wrocławskich szkół. Teraz razem z 1618 uczniami, którzy nigdzie nie zakwalifikowali się w pierwszym etapie, mogą znów aplikować. Jak się okazuje, mają teraz do wyboru ponad 3201 miejsc we wrocławskich szkołach średnich i branżowych. Z informacji przekazanych przez wrocławski Urząd Miejski wynika też, że miejsce w wybranej szkole ma zapewnionych 10 799 wrocławskich uczniów.

We Wrocławiu przed rozpoczęciem pierwszego etapu rekrutacji skumulowanego rocznika absolwentów podstawówek i gimnazjów, przygotowano ponad 14 tysięcy miejsc w szkołach średnich i branżowych. Do szkół pierwszego lub drugiego i trzeciego wyboru, dostało się niespełna 13 tysięcy nastolatków. 1618 młodych ludzi nie osiągnęło minimalnych progów jeżeli chodzi o punktację i nie dostali się do żadnej ze wskazanych szkół.

W TYCH WROCŁAWSKICH SZKOŁACH ŚREDNICH ZOSTAŁO NAJWIĘCEJ WOLNYCH MIEJSC DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - ZOBACZ

Rekrutacja do szkół średnich. Tutaj jest najwięcej miejsc we Wrocławiu

Przypomnijmy, że największym zainteresowaniem spośród wrocławskich szkół, cieszą się licea ogólnokształcące. Największe wzięcie miało Liceum Ogólnokształcące nr VII przy ul. Kruczej. Ta szkoła powiększyła się o obiekt po byłym gimnazjum przy ul. Jemiołowej i zwiększyła liczbę pierwszych klas do 19-tu. Niezmienną popularnością cieszy się Liceum nr VIII przy ul. Zaporoskiej – szkoła słynąca z dwujęzycznego programu nauczania. Podobnie Technikum nr 7 przy ul. Haukego- Bosaka,  Liceum nr V przy ul. Kuronia czy Liceum nr IX przy ul. Piotra Skargi.

Czas na drugi etap rekrutacji. Co on dokładnie oznacza?

Okazało się, że liczba 1904 wolnych miejsc, zarówno w liceach jak i w technikach, podana przez przedstawicieli magistratu 15 lipca urosła do 3 201 (950 w liceach, 1425 w technikach, 826 w branżowych szkołach I stopnia). Powód? Blisko 1300 młodych ludzi nie złożyło świadectw w szkołach, do których się dostali w pierwszym etapie rekrutacji. Skąd tak duża liczba niezdecydowanych? Może chodzić na przykład o absolwentów spoza Wrocławia, którzy zmienili zdanie i złożyli dokumenty w swoich rodzinnych miejscowościach lub po prostu rozmyślili się, jeżeli chodzi o pierwszy wybór szkół.

Termin udostępnienia wyników zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych uczniów opiera się na harmonogramie ustalonym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Do wczoraj (24 lipca do godz. 15.00) uczniowie powinni byli złożyć oryginały dokumentów do szkół do których zostali zakwalifikowani. Dziś po południu ogłoszono listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, oraz rozpoczęto nabór uzupełniający w szkołach dysponujących wolnymi miejscami. Informacji – podobnie jak to było 16 lipca – można dziś po południu szukać na tablicach informacyjnych w poszczególnych placówkach lub w sieci - KLIKNIJ TUTAJ

Absolwenci, którzy w pierwszym podejściu nie dostali się – chodzi o 1618 uczniów, ale też ci, którzy nie złożyli nigdzie dokumentów, mimo że zakwalifikowali się w pierwszym etapie, mogą dowiadywać się w których placówkach są wolne miejsca. W drugim etapie rekrutacji znów mogą wybrać trzy placówki,a w nich dowolną liczbę klas spośród tych, które będą miały jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy harmonogram rekrutacji można też znaleźć na stronach Gminy Wrocław.

ZOBACZ TAKŻE: CZY WE WROCŁAWIU MOŻNA BEZPIECZNIE PIĆ KRANÓWKĘ?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 95

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-26T00:21:56 02:00, Anna:

PROSZĘ USUNĄĆ ARTYKUŁ "Wrocław: W tych szkołach średnich jest najwięcej miejsc". Totalne bzdury i żenada!!!! Jak mają się te wypociny i slajdy do oficjalnych danych z urzędu

https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/omikron-parents/main.action?historyItem.level=0

2019-07-26T00:47:48 02:00, Gość:

Tytuł się klika. Jakiś paź z klawiaturą go wymyślił, aby liczba odsłon się zgadzała. Naczelny wyznaczył limit więc piszą kontrowersyjnie i chwytnie. Głupi naród łyka lewicową propagandę.

2019-07-26T06:27:52 02:00, Gość:

Niemcy wprowadzają drakońskie kary za mowę nienawiści i fake news

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zakomunikowało, że przygotowuje nowe przepisy, który zmusić mają media społecznościowe do szybkiego usuwania „mowy nienawiści”, postów zniesławiających osoby oraz fałszywych wiadomości (fake news).

W nowych przepisach znajdzie się obowiązek publicznego kwartalnego raportowania przez media społecznościowe ile i o jakich kwalifikacjach osób zatrudniają do usuwania tych zakazanych wpisów, zgłaszanych przez użytkowników. Na usunięcie będzie tydzień, a w przypadkach „jawnie kryminalnych” 24 godziny.

Za nieprzestrzeganie przepisów można będzie nałożyć karę do 5 milionów euro na pracownika, który je naruszył i do 50 mln euro na firmę.

Ale zdajesz sobie sprawę iż wyuzdana mowa nienawiści to tylko lotne hasło pozwalające na wprowadzenie cenzury? Wystarczy że skrytykujesz - ktoś odbierze niewydogną opinię w ten sposób i kasowanie lub kara. Lewicowa niemiecko komunistyczna cenzura idzie.

P
Piast z Wrocławia
2019-07-26T07:03:49 02:00, Zapytanie:

dlaczego niemiecki portal w lokalnym języku nie pozwala komentować pobicia zdegenerowanego lewaka .........? czyżby było to zbyt brutalne ....czy nie zgadza sie niemiecką linią ideologiczną wszczepiana na polskiej ziemi .......??????????????

Wyluzuj polskie, patriotyczne porcięta , chłopieniu....

G
Gość
2019-07-26T07:03:49 02:00, Zapytanie:

dlaczego niemiecki portal w lokalnym języku nie pozwala komentować pobicia zdegenerowanego lewaka .........? czyżby było to zbyt brutalne ....czy nie zgadza sie niemiecką linią ideologiczną wszczepiana na polskiej ziemi .......??????????????

Pewnie dlatego, że się tam chciały wpisywać jakieś rozflaczałe p*zdy prężące swoje heteromięśnie.

W
W-w
2019-07-26T07:03:49 02:00, Zapytanie:

dlaczego niemiecki portal w lokalnym języku nie pozwala komentować pobicia zdegenerowanego lewaka .........? czyżby było to zbyt brutalne ....czy nie zgadza sie niemiecką linią ideologiczną wszczepiana na polskiej ziemi .......??????????????

Daj spokój, ciężkie życie niespełnionego emo poety i dziennikarza, jeździć po mieście szukać zaczepki, żeby móc potem focie na fejsbunia cyknąć.

W
W-w

co to są 3000 w porównaniu do 44 MILIARDÓW TRYLIARDÓW BILIARDÓW UNIKALNYCH ODSŁON GAZETY WROCŁAWSKIEJ W CIĄGU MIESIĄCA!!!

W
W-w
2019-07-26T06:26:55 02:00, Gość:

Niemcy wprowadzają drakońskie kary za mowę nienawiści i fake news

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zakomunikowało, że przygotowuje nowe przepisy, który zmusić mają media społecznościowe do szybkiego usuwania „mowy nienawiści”, postów zniesławiających osoby oraz fałszywych wiadomości (fake news).

W nowych przepisach znajdzie się obowiązek publicznego kwartalnego raportowania przez media społecznościowe ile i o jakich kwalifikacjach osób zatrudniają do usuwania tych zakazanych wpisów, zgłaszanych przez użytkowników. Na usunięcie będzie tydzień, a w przypadkach „jawnie kryminalnych” 24 godziny.

Za nieprzestrzeganie przepisów można będzie nałożyć karę do 5 milionów euro na pracownika, który je naruszył i do 50 mln euro na firmę.

nie podpowiadaj - bo obecna ekipa jest łakoma na takie pomysły - jakby wprowadzili takie prawo to tylko komentarze zaczynające się od : "Najwspanialszy prezes powiedział " byłyby dopuszczalne a każda krytyka PiS to ewidentna mowa nienawiści i początki faszyzmu

z
zmora

No i Ministerstwo miało rację miejsc wystarczy tylko lewactwo prowokowało a to że uczeń zamiast do ogólniaka dostanie się do szkoły zawodowej na hydraulika lub spawacza to trudno ale w przyszłości może zarabiać więcej niz intelektualista po ogólniaku

G
Gość
2019-07-26T00:21:56 02:00, Anna:

PROSZĘ USUNĄĆ ARTYKUŁ "Wrocław: W tych szkołach średnich jest najwięcej miejsc". Totalne bzdury i żenada!!!! Jak mają się te wypociny i slajdy do oficjalnych danych z urzędu

https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/omikron-parents/main.action?historyItem.level=0

2019-07-26T00:47:48 02:00, Gość:

Tytuł się klika. Jakiś paź z klawiaturą go wymyślił, aby liczba odsłon się zgadzała. Naczelny wyznaczył limit więc piszą kontrowersyjnie i chwytnie. Głupi naród łyka lewicową propagandę.

Niemcy wprowadzają drakońskie kary za mowę nienawiści i fake news

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zakomunikowało, że przygotowuje nowe przepisy, który zmusić mają media społecznościowe do szybkiego usuwania „mowy nienawiści”, postów zniesławiających osoby oraz fałszywych wiadomości (fake news).

W nowych przepisach znajdzie się obowiązek publicznego kwartalnego raportowania przez media społecznościowe ile i o jakich kwalifikacjach osób zatrudniają do usuwania tych zakazanych wpisów, zgłaszanych przez użytkowników. Na usunięcie będzie tydzień, a w przypadkach „jawnie kryminalnych” 24 godziny.

Za nieprzestrzeganie przepisów można będzie nałożyć karę do 5 milionów euro na pracownika, który je naruszył i do 50 mln euro na firmę.

G
Gość

Niemcy wprowadzają drakońskie kary za mowę nienawiści i fake news

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zakomunikowało, że przygotowuje nowe przepisy, który zmusić mają media społecznościowe do szybkiego usuwania „mowy nienawiści”, postów zniesławiających osoby oraz fałszywych wiadomości (fake news).

W nowych przepisach znajdzie się obowiązek publicznego kwartalnego raportowania przez media społecznościowe ile i o jakich kwalifikacjach osób zatrudniają do usuwania tych zakazanych wpisów, zgłaszanych przez użytkowników. Na usunięcie będzie tydzień, a w przypadkach „jawnie kryminalnych” 24 godziny.

Za nieprzestrzeganie przepisów można będzie nałożyć karę do 5 milionów euro na pracownika, który je naruszył i do 50 mln euro na firmę.

G
Gość
2019-07-25T18:19:42 02:00, Dnolald Rusk:

Ta gazeta to kłamliwy pierdolony niemiecki B-R-U-K-O-W-I-E-C

Prawda. Ale i tak go czytasz - wyciągnij wnioski.

G
Gość
2019-07-25T22:50:34 02:00, donald kaczynski:

To wina tego prezesika z pisu.Dalej na nich głosojcie

Ja bym winił Twoich rodziców. Chyba że Ci płacą za podburzanie ludzi. Śmiesznie jakby autor sam nakręcał temat by się klikało. Takie żenujące, ale pewnie satysfakcjonujące dla małych ludzi.

G
Gość
2019-07-26T00:41:57 02:00, Celina:

I po co kłamać w tytule? Miejsca są tylko biedna młodzież dokumentów nie złożyła...

Bo kłamstwo i spryt wzbudza emocje. Emocje to klikalność. Nikt w dzisiejszych czasach nie pisze już prawdy. Ważne jest tylko aby mieć tego świadomość.

G
Gość
2019-07-26T00:21:56 02:00, Anna:

PROSZĘ USUNĄĆ ARTYKUŁ "Wrocław: W tych szkołach średnich jest najwięcej miejsc". Totalne bzdury i żenada!!!! Jak mają się te wypociny i slajdy do oficjalnych danych z urzędu

https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/omikron-parents/main.action?historyItem.level=0

Tytuł się klika. Jakiś paź z klawiaturą go wymyślił, aby liczba odsłon się zgadzała. Naczelny wyznaczył limit więc piszą kontrowersyjnie i chwytnie. Głupi naród łyka lewicową propagandę.

C
Ciekawski
2019-07-25T17:56:31 02:00, Boss:

Tytuł wprowadza w błąd. We Wrocławiu nie dostało się do szkół 1600 uczniów, a w drugim naborze czeka na nich 3200 miejsc. Na Dolnym Śląsku w pierwszym naborze nie dostało się 5 tys. uczniów, wolnych miejsc jest 10 tys. czyli 2 razy więcej. Wniosek - PiS miał rację, że miejsc dla wszystkich uczniów wystarczy, opozycja totalna kłamała.

2019-07-25T22:38:01 02:00, Gość:

Pis kłamał, bo wśród tych wolnych miejsc jest bardzo mało do liceum, a tam większosc z tych uczniów chciała iść. Wolne miejsca w technikach i branzówkach ich nie obchodzą.

Czy wszyscy chętni do liceum mają do tego predyspozycje? Bo mamusia tak uważa?

T
Tytus
2019-07-25T22:50:34 02:00, donald kaczynski:

To wina tego prezesika z pisu.Dalej na nich głosojcie

I Twojego ptasiego. ..

Dodaj ogłoszenie