Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Nawet 500 złotych za pracę przy wyborach. Dla kogo?

Andrzej ZwolińskiZaktualizowano 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej czekają na chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Czasu zostało już niewiele, by się zgłosić.

Ruszyło kompletowanie obwodowych komisji, które zostaną powołane do obsługi październikowych wyborów do Sejmu i Senatu. Co prawda w zgłaszaniu członków pierwszeństwo mają poszczególne komitety wyborcze, ale przed rokiem umożliwiono aplikowanie osobom nie związanym z partiami. „Niezależni” mają szanse w przypadku gdy partyjnych kandydatów będzie za mało. Wtedy zostaną dobrani losowo przez komisarzy wyborczych. Termin powołania obwodowych komisji wyborczych upływa za niespełna trzy tygodnie – 22 września.

Komisje liczą - zależnie od liczby mieszkańców na swoim terenie - od 7 do 15 osób, czyli kilkaset tysięcy w całym kraju. Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich komisji, do obsługi wyborów tylko we Wrocławiu trzeba skompletować sztab liczący około 4 tysięcy osób.

Jak aplikować? Chęć pracy w komisji wyborczej można zgłosić u pełnomocnika jednego z komitetów wyborczych lub w urzędzie gminy u wyznaczonych urzędników wyborczych. We Wrocławiu można ich znaleźć w Urzędzie Miejskim przy Nowym Targu. Wykaz wszystkich pełnomocników wyborczych komitetów, utworzonych w związku z wyborami oraz ich adresy, a także namiary na urzędników wyborczych w gminach, można znaleźć na stronie UM we Wrocławiu. Zgłoszenie kandydatów na członków komisji musi być dokonane najpóźniej w 30. dniu przed dniem wyborów, w godzinach pracy urzędu gminy. Jak podaje PKW, termin ten mija 13 września.

Za liczenie głosów stawki poszły ostatnio mocno w górę

Z niespełna 200 do 500 złotych - o tyle - podniesiono diety dla przewodniczących obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu, prezydenckich i w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zastępcy przewodniczących obwodowych komisji wyborczych dostaną 400 złotych (jeszcze w 2015 roku było to 180 zł), a członkowie tych komisji - 350 zł (wcześniej 160 zł). Oznacza to wzrost na poziomie przeszło 100 procent. Za te pieniądze do głównych obowiązków członków komisji należą: czuwanie nad przestrzeganiem prawa wyborczego w miejscu i czasie głosowania, liczenie głosów i ustalenie wyników głosowania w obwodzie, a następnie przesłanie wyników głosowania do właściwej komisji wyborczej.

Kto może załapać się do obwodowej komisji wyborczej?

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że kandydatem do pracy w komisji może być osoba, która jest ujęta w stałym rejestrze wyborców w województwie, w którym znajduje się gmina właściwa dla tej komisji, oraz posiada prawo do głosowania. Ten ostatni warunek spełnia obywatel polski, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat. Osoba ta, nie może być pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie może być też pozbawiona praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu. Nie może być to ponadto osoba ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.

To nie wszystko, w wytycznych PKW zwraca się uwagę, że można być członkiem tylko jednej komisji wyborczej. Wskazano też, że członkiem komisji nie może być kandydat w wyborach, pełnomocnik wyborczy, pełnomocnik finansowy, mąż zaufania lub obserwator społeczny. Jak podkreślono, członkiem komisji nie może być również osoba będąca w stosunku do kandydata: małżonkiem, ojcem, matką, dziadkiem, babcią (tzw. wstępnym), synem, córką, wnukiem, wnuczką (tzw. zstępnym), rodzeństwem, małżonkiem zstępnego lub przysposobionego albo osobą pozostającą z kandydatem w stosunku przysposobienia.

Na terytorium Polski obwodowe komisje wyborcze muszą być powołane przez komisarzy wyborczych, najpóźniej w 21 dniu przed dniem wyborów, czyli do 22 września. Jak też czytamy na stronie PKW - samo zgłoszenie kandydata na członka komisji nie gwarantuje, że dana osoba zostanie powołana w jej skład. Po 22 września wszyscy, powołani członkowie komisji będą musieli przejść odpowiednie przeszkolenia.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Termin zgłaszania kandydatów do komisji to 13 września.Termin ustalenia obwodów do głosowania też 13 września .Jak zgłaszać kandydatów nie wedząc gdzie są i ile jest komisji ? /

N
ND

To się meeega opłaca. Dwie godziny szkolenia, w sobotę odbiór materiałów i kart, czyli jakieś cztery godziny, i potem praca w komisji na wyborach plus liczenie kart, to dodatkowo dwadzieścia godzin. Średnio licząc wychodzi 24 godziny pracy, podzielone przez 350 zł dla zwykłego członka, daje nam....14,50 na rękę za godzinę. Zajebiste zarobki. A są tacy, co zaliczają nawet 30 godzin. W dupę sobie wsadżcie takie pieniądze.

z
zasadniczo barbra
3 września, 11:04, Gość:

UWAGA!!!! Jakiś wysyp PiSowskich trolli siejacych propagandę rodem z TVP. Opłacani przez rząd z naszych podatków.

ty wierzysz w to co piszesz :D

przeca wiadomo jak to wyglada od poczatku

jak to guggle majstrowalo androida

za 2lata pajacowanie 400$

manago lyknal wszystko haha

G
Gość
3 września, 8:17, Darek:

3)Deficyt budżetowy

Rządy Platformy Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe (dziś Koalicja Europejska)

Deficyt budżetowy za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego (dziś Koalicja Europejska) przez wiele lat przekraczał próg bezpieczeństwa 3% PKB osiągając w roku 2010 rekordowy poziom 7,3%

Rząd Donalda Tuska Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego (dziś Koalicja Europejska) musiał ratować się między innymi zabraniem pieniędzy z OFE, podniesieniem podatku VAT oraz zamrożeniem płac w budżetówce co i tak niewiele dało.

Prawo i sprawiedliwość

Za czasów PRAWA I SPRAWIELIWOŚCI Mateusza Morawieckiego za rok 2017 deficyt budżetowy wyniósł 1 % a za 2018 deficyt budżetowy wyniósł 0,4 % mimo 500 i jest wielokrotnie niższy niż za rządów Platformy Obywatelskiej.

W roku 2020 deficytu budżetowego nie będzie wogóle co jest ewenementem i fantastycznym wynikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości.

4)Rekordowo niski dług publiczny za rządów Prawa i Sprawiedliwości!!!

Dług publiczny za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest rekordowo niski i bardzo szybko spada wbrew dezinformacji troli internetowych i głównych portali internetowych które wprowadzają internautów w błąd mówiąc o rosnącym zadłużeniu Polski.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Dług publiczny spadł poniżej 50% PKB do wysokości 49,1 % PKB w 2019 roku a na koniec roku 2019 wyniesie nawet tylko 47,9 PKB.

W roku 2020 deficytu budżetowego nie będzie wogóle co jest ewenementem i fantastycznym wynikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości i oznacza, że dług pobliczny będzie spadać nie tylko w wartościach %PKB ale i wartościch nominalnych.

W latach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL Dług publiczny przekraczał 55% PKB np. w 2013 roku - 55.7% i by je ograniczyć i obniżyć rząd Platformy Obywatelskiej – PSL zabrał pieniądze z OFE i przeniósł je do ZUS-U, zamriził płacę w budżetówce i podniósł podatek VAT.

Główne portale i trolle internetowe wprowadzają opinię publiczna w błąd podając dług publiczny w wartości nominalnej mierze zupełnie nieprzydatnej niemiarodajnej i nie stosowanej przez ekonomistów w przypadku pomiaru długu publicznego.

Standardem jest, że dług publiczny podaje się w % PKB a nie w wartości nominalnej.

Średnia wartość długu publicznego w Uni Eropejskiej to 81% PKB w Niemczech 61% PKB w Francji 100 % PKB w USA 106 % PKB we Włoszech 134% PKB w Japonii 254 % PKB

Co z tego jak nie podali nazwisk księży. Taka to lista pedofili. Dług publiczny jest największy od lat. Ty jesteś fanatykiem PiSu i TVP PiS co tam powiedzą Ty łykasz jak indor a później te bzdety wypisujesz w internecie.

b
bez histerji
3 września, 09:37, ere:

Liczenie kartek bardzo ważne, ważniejsze nawet od samego głosowania- tow. Stalin

kilka razy glosowalem na dziwnych kandydatow i sie zgadzalo :D

kuzynke to soltys co akcja molestuje chodz bo nikt nie chce

kabaret

G
Gość

UWAGA!!!! Jakiś wysyp PiSowskich trolli siejacych propagandę rodem z TVP. Opłacani przez rząd z naszych podatków.

G
Gość

Uwaga na fałszywe rekrutację. Zbierano głosów na konkretny komitet w zamian za pracę w komisji. Żaden z komitetów nie może obiecać że osoby zbierające glosy zostaną zatrudnione!!!!

e
ere

Liczenie kartek bardzo ważne, ważniejsze nawet od samego głosowania- tow. Stalin

K
Kapral

13 października zrobimy druszlak z totalnej zbieraniny i PIS będzie mógł w spokoju zrealizować reformy dla społeczeństwa a zwłaszcza reformę sądownictwa.

D
Darek

Poniżej przedstawiam dane z przeprowadzonego badania BENCHMARK (badanie porównawcze) w którym Prawo i Sprawiedliwość miażdży Platformę Obywatelską Nowoczesną i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewicę. Na taki wynik wpływ miały miały uzyskiwane przez Prawo i Sprawiedliwość o wiele lepsze wyniki gospodarcze o wiele lepiej prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość polityka gospodarcza oraz społeczna przez Prawo i Sprawiedliwość, antypolskie głowowania i poglądy posłów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy oraz o wiele lepiej prowadzona polityka gospodarcza oraz społeczna wyniki gospodarcze osiągane przez Prawo i Sprawiedliwość.

Głosowania poglądy i działania w różnych kwestiach i zagadnieniach.

1)Głosowanie w sprawie ACTA 2:

Prawo i sprawiedliwość dwukrotnie: - przeciw;

Platforma Obywatelska dwukrotnie – za;

2)Głosowanie w sprawie podniesienia wieku Emerytalnego dla Polaków

Prawo I Sprawiedliwość przeciw;

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe za;

3)Stosunek do zwrotu środowiskom żydowskim odszkodowania za bezspadkowe mienie pożydowskie ponad 1 biliona tzw ustwa 447

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko spłacie roszczeń żydowskich

Politycy związani z Lewicą(SLD) i związani z - Platformą Obywatelską Nowoczesną Polskim Stronnictwem Ludowym - za spłatą roszczeń żydowskich(tzw ustwa 447)

4) Głosowanie w sprawie jawnego rejestru Pedofili

Głosowanie w sprawie jawnego rejestru Pedofili

Prawo i Sprawiedliwość głosuje za jawnym rejestrem pedofili;

Platforma Obywatelska Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe nie popiera jawnego rejestru pedofili; - to ochrona sprawców przez Platformę Obywatelską Nowoczesną i PSL a nie ofiar.

5)Głosowanie za zakazem sprzedaży tak samo nazwanych produktów ale z innym składem w Niemczech i w Polsce

Prawo i sprawiedliwość - za zakazem;

Platforma Obywatelska -przeciwko zakazowi;

6)Głosowanie za obniżeniem wynagrodzenia dla posłów i senatorów:

Prawo i sprawiedliwość: za obniżeniem wynagrodzenia dla posłów i senatorów;

Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictw Ludowe brak poparcia dla obniżenia wynagrodzenia dla posłów i senatorów;

7) Głosowanie w sprawie penalizacji czyli uznania za przestępstwo Zbrodni Banderowskich Nacjonalistów dokonanych na Polakach tzw Zbrodni Wołyńskiej oraz karanie za propagowanie banderyzmu w Polsce oraz podważanie zbrodni banderowskich w Polsce:

Prawo I Sprawiedliwość: za;

Platforma Obywatelska brak poparcia;

8) Głosowanie w sprawie Emerytury matczynej

Prawo I Sprawiedliwość: za;

Platforma Obywatelska brak poparcia;

9) Głosowanie nad rozwiązaniami dla Polski w sprawie pracowników delegowanych.

Prawo i Sprawiedliwość za korzystnymi rozwiązaniami dla Polski;;;;;

Europosłowie Platformy Obywatelskiej głosowali za niekorzystnymi rozwiązaniami dla Polski w sprawie pracowników delegowanych.

Europosłowie Platformy Obywatelskiej to że głosowali PRZECIWKO INTERESOM POLSKI i Polskich przedsiębiorców tłumaczyli pomyłką podczas głosowania.

10)Szlak VIA KARPATIA

Prawo i Sprawiedliwość złożenie wniosku w sprawie rozpoczęcia budowy drogi VIA KARPATIA drogi, która wpłynęła by w ogromny sposób na rozwój gospodarczy Polski;

Platforma Obywatelska (dzisiaj Koalicja Europejska) złożenie wniosku przeciwko budowie drogi VIA CARPATIA, czyli przeciwko budowie drogi, która wpłynęła by w ogromny sposób na rozwój gospodarczy Polski

D
Darek

Gospodarka

1)Bezrobocie

Rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego - stopa bezrobocia:- 13-14%;;;

Rządy Prawa i Sprawiedliwości - stopa bezrobocia:- 5-6%

2)Dochody budżetowe

Prawo i Sprawiedliwości jest ponad 58 razy lepsze we wzroście dochodów budżetowych za ostatnie trzy lata od Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego za kolejne trzy lata.

Rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego przez trzy ostatnie lata rządów przyrost dochodów budżetowych wyniósł 1,5 mld zł.

W ciągu trzech lat rządów Platformy Obywatelskiej Polskiego Stronnictwa Ludowego dochody budżetowe wzrosły o 1,5 mld zł to jest wynik o 58 razy gorszy od wyników osiągniętych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wzrost dochodów budżetowych za trzy kolejne lata rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego jest ponad 58 razy gorszy niż za trzy kolejne lata rządów Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i sprawiedliwość

W ciągu trzech lat rządów Prawa i Prawa i Sprawiedliwości dochody budżetowe wzrosły o ponad 90 mld zł. Czyli wzrost dochodów budżetowych za trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości jest ponad 58 razy większy niż za trzy lata rządów Platformy Obywatelskiej.

Gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość w 2007 roku Polska zajmowała 2 miejsce za Holandią w Europie w ściągalności podatków. Po objęciu rządów przez Platformę Obywatelską Polska spadła w ściągalności podatku VAT na pozycję 22.

Rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego dziś: Polacy stracili 290 - 250 mld zł Chojna Duch „straciliśmy 250 mld zł z podatku VAT” Krzysztof Kwiatkowski „ jestem zaniepokojony ponieważ spadają dochody z VAT”

O praktykach w sprawie podatku VAT za czasów rządu PO-PSL mówi Sławomir Siwy ze Związku Zawodowego Celników "Alarmowaliśmy, że paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VATu, ale nie wolno było tego ruszać" - szokujące słowa Sławomira Siwego ze Związku Zawodowego Celników o praktykach za czasów rządu PO-PSL.

D
Darek

3)Deficyt budżetowy

Rządy Platformy Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe (dziś Koalicja Europejska)

Deficyt budżetowy za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego (dziś Koalicja Europejska) przez wiele lat przekraczał próg bezpieczeństwa 3% PKB osiągając w roku 2010 rekordowy poziom 7,3%

Rząd Donalda Tuska Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego (dziś Koalicja Europejska) musiał ratować się między innymi zabraniem pieniędzy z OFE, podniesieniem podatku VAT oraz zamrożeniem płac w budżetówce co i tak niewiele dało.

Prawo i sprawiedliwość

Za czasów PRAWA I SPRAWIELIWOŚCI Mateusza Morawieckiego za rok 2017 deficyt budżetowy wyniósł 1 % a za 2018 deficyt budżetowy wyniósł 0,4 % mimo 500 i jest wielokrotnie niższy niż za rządów Platformy Obywatelskiej.

W roku 2020 deficytu budżetowego nie będzie wogóle co jest ewenementem i fantastycznym wynikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości.

4)Rekordowo niski dług publiczny za rządów Prawa i Sprawiedliwości!!!

Dług publiczny za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest rekordowo niski i bardzo szybko spada wbrew dezinformacji troli internetowych i głównych portali internetowych które wprowadzają internautów w błąd mówiąc o rosnącym zadłużeniu Polski.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Dług publiczny spadł poniżej 50% PKB do wysokości 49,1 % PKB w 2019 roku a na koniec roku 2019 wyniesie nawet tylko 47,9 PKB.

W roku 2020 deficytu budżetowego nie będzie wogóle co jest ewenementem i fantastycznym wynikiem rządów Prawa i Sprawiedliwości i oznacza, że dług pobliczny będzie spadać nie tylko w wartościach %PKB ale i wartościch nominalnych.

W latach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL Dług publiczny przekraczał 55% PKB np. w 2013 roku - 55.7% i by je ograniczyć i obniżyć rząd Platformy Obywatelskiej – PSL zabrał pieniądze z OFE i przeniósł je do ZUS-U, zamriził płacę w budżetówce i podniósł podatek VAT.

Główne portale i trolle internetowe wprowadzają opinię publiczna w błąd podając dług publiczny w wartości nominalnej mierze zupełnie nieprzydatnej niemiarodajnej i nie stosowanej przez ekonomistów w przypadku pomiaru długu publicznego.

Standardem jest, że dług publiczny podaje się w % PKB a nie w wartości nominalnej.

Średnia wartość długu publicznego w Uni Eropejskiej to 81% PKB w Niemczech 61% PKB w Francji 100 % PKB w USA 106 % PKB we Włoszech 134% PKB w Japonii 254 % PKB

D
Darek

4)Rekordowo niski dług publiczny za rządów Prawa i Sprawiedliwości!!!

Dług publiczny za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest rekordowo niski i bardzo szybko spada wbrew dezinformacji troli internetowych i głównych portali internetowych które wprowadzają internautów w błąd mówiąc o rosnącym zadłużeniu Polski.

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości Dług publiczny spadł poniżej 50% PKB do wysokości 49,1 % PKB w 2019 roku a na koniec roku 2019 wyniesie nawet tylko 47,9 PKB

W latach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL Dług publiczny przekraczał 55% PKB np. w 2013 roku - 55.7% i by je ograniczyć i obniżyć rząd Platformy Obywatelskiej – PSL zabrał pieniądze z OFE i przeniósł je do ZUS-U, zamriził płacę w budżetówce i podniósł podatek VAT.

Główne portale i trolle internetowe wprowadzają opinię publiczna w błąd podając dług publiczny w wartości nominalnej mierze zupełnie nieprzydatnej niemiarodajnej i nie stosowanej przez ekonomistów w przypadku pomiaru długu publicznego.

Standardem jest, że dług publiczny podaje się w % PKB a nie w wartości nominalnej.

Średnia wartość długu publicznego w Uni Eropejskiej to 81% PKB w Niemczech 61% PKB w Francji 100 % PKB w USA 106 % PKB we Włoszech 134% PKB w Japonii 254 % PKB

D
Darek

Migracja

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Lewica Wiosna w działaniach politycznych zwolennicy Multikulti i silnego ISLAMU w Polsce.

Rozpoczęcie wprowadzenia w Polsce przez Platformę Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe (dziś Koalicja Europejska) i wymuszenia na Polsce Stałego Mechanizmu Relokacji Ludności Afrykańskiej i Ludności z Bliskiego Wschodu głównie islamistów do Polski.

Donald Tusk groził Polsce za to że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie sprzeciwia się relokowaniu do Polski Imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Grożenie Donalda Tuska Polsce za to że Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie sprzeciwia się relokowaniu do Polski Imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. To pokazuje stosunek Donalda Tuska do Polski.

Prawo i Sprawiedliwość przeciwne multikulti islamowi w Polsce

Prawo i Sprawiedliwość zatrzymało wprowadzenie do Polski i Europy Mechanizmu stałej Relokacji Ludności Afrykańskiej i Ludności z Bliskiego Wschodu głównie islamistów wymuszany na Polsce przez Donalda Tuska.

Rusza Proces przed Trybunałem Europejskim przeciwko Polsce Czechom i Węgrom

za to że Prawo i Sprawiedliwość zatrzymało wprowadzenie do Polski i Europy Mechanizmu stałej Relokacji Ludności Afrykańskiej i Ludności z Bliskiego Wschodu głównie islamistów wymuszany na Polsce przez Donalda Tuska.

Prawo I Sprawiedliwość kolejny raz 19.12.2018 w bardzo ważnym głosowaniu nad paktem ONZ z Marrakesz głosuje przeciwko migracji z Afryki i Bliskiego Wschodu do Polski. (Mateusz Morawiecki mówił w prywatnej podsłuchanej rozmowie że do przybywających z bliskiego wschodu i płynących z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy migrantów trzeba strzelać z broni palnej.) Platforma Obywatelska pierwsze co by zrobiła według mnie gdyby wygrała wybory Relokowałaby do Polski Arabskich migrantów zabrała by polskim dzieciom 500 i dałaby Arabskim migrantom socjal 3000 i podpisała by pakt o migracji z Marrakesz

S
Skąpiec

W momencie gdy rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego rozpoczął przygotowywać bardzo kosztowny proces osiedlania w Polsce islamskiej ludności Arabskiej i Murzyńskiej na zasadzie stałej przymusowej relokacji migrantów politycy rządu Platformy Obywatelskiej i PSL mówili że niema i nie będzie pieniędzy dla polskich dzieci na program 500

To niektóre cytaty ludzi związanych z rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego

Donald Tusk – pieniędzy na 500 nie ma,

Wincent Rostowski - pieniędzy na 500 nie ma i nie będzie,

Bronisław Komorowski - 500 to najgłupszy sposób wydawania pieniędzy,

Leszek Balcerowicz 500 to fala rozdawnictwa.

Wszystkie wypowiedzi Platformy Obywatelskiej pokazują że gdyby rządziła Platforma Obywatelska żadnego 500 by nie było do dziś.

Program stałej przymusowej relokacji islamskich migrantów wprowadzany Przez rząd Platformy Obywatelskiej to bardzo kosztowny ryzykowny i niebezpieczny dla Polski system i proces stałej relokacji i osiedlania w Polsce islamskiej ludności Arabskiej i Murzyńskiej z Afryki i Bliskiego Wschodu z tzw Relokacji Migrantów, którzy mieli dostać za darmo bardzo duży socjal mieszkania służbę zdrowia edukacje oraz inne profity. A przypomnę dla Arabów były pieniądze za Platformy

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3