Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Nawet 400 złotych miesięcznie więcej dla seniorów i wakacje od ZUS. To tylko część obietnic złożonych przez liderów PSL-Koalicji Polskiej

Andrzej ZwolińskiZaktualizowano 
Fot. Malgorzata Genca / Polska Press
Władysław Kosiniak-Kamysz obiecywał pieniądze, Paweł Kukiz wzywał do zmiany ustroju Polski, a Jacek Protasiewicz wyzwał konkurentów na pojedynek. Za nami wrocławska konwencja PSL- Koalicji Polskiej.

- Jedni obiecują trzynastą emeryturę, inni jakieś enigmatyczne rozwiązania dla seniorów, a my mówimy emerytury bez podatków, a to oznacza wyższe o 300-400 złotych miesięcznie - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji PSL-Koalicji Polskiej we Wrocławiu. Przewodniczący PSL ujawnił, że pod projektem ustawy, która uwolniłaby emerytury od podatku, podpisało się już ponad 130 tysięcy Polaków. - To rozwiązanie jest konieczne, by emeryci nie odchodzili od okienek aptecznych ze łzami w oczach - przekonywał Kosiniak-Kamysz. Zaatakował rządząc PiS za – jak to określił 500 minus dla przedsiębiorców, czyli doprowadzenie do kolejnych podwyżek składek na ZUS. - W przypadku likwidacji ryczałtu, dla zarabiających powyżej 30 tysięcy złotych, miesięczne składki mogą podskoczyć do 5,7, a nawet 10 tysięcy złotych - ostrzegł lider ludowców i zadeklarował - głos za PSL, to jest głos za dobrowolnym ZUS-em. Jak wyjaśnił, przedsiębiorcy, którzy nie byliby w stanie prowadzić swoich firm, mogliby liczyć na wakacje od płacenia składek.

Na kogo głosować?

Przypomniał o Pakcie dla zdrowia, podpisanym przez polityków Koalicji Polskiej w miniony weekend. - To jest 5 punktów, bez realizacji, których nie będzie możliwości naprawy sytuacji naszej służby zdrowia i nie wierzcie tym, który mówią, że bez głębszych zmian skrócą kolejki do gabinetów do 21 dni– podkreślił Kosiniak-Kamysz. Pakt to przede wszystkim podwyższenie nakładów na publiczna służbę zdrowia do minimum 6,8 procent PKB, podniesienie pensji wszystkim pracownikom o 30 procent, a także upowszechnienie działań na rzecz profilaktyki przede wszystkim w przypadkach nowotworów. Lider ludowców przypomniał w tym miejscu o zaostrzonym właśnie proteście fizjoterapeutów i diagnostów, którzy walczą o podwyżki.

Władysław Kosiniak-Kamysz sporo miejsca poświęcił ekologii. Powtórzył deklarację stopniowego zastępowania energii z węgla, czystą energią ze słońca, wiatru i wody. - Zielony kolor zobowiązuje, trzeba skończyć z pociągami wstydu, masowo przywożącymi do Polski rosyjski węgiel - podkreślił.

Dowiedz się więcej

Kukiz o partyjnych wodzach i konieczności zmian ustrojowych
- Nie ma szans na jakikolwiek szerokie porozumienie i konsensus w sprawie zmian ustrojowych bez skończenia z państwem partyjnym i przekształcenia Polski w państwo obywatelskie – mówił tuż po szefie PSL, Paweł Kukiz, lider KUKIZ15. - Teraz przywilej rządzenia, czyli możliwość kandydowania w wyborach ma tylko 1 procent naszego społeczeństwa, czyli członkowie dominujących partii politycznych, kierowanych przez wodzów. Przez to żyjemy w państwie, które zarządzane jest jednoosobowo i nie wynika to z cech charakterologicznych prezesa, ale właśnie z uwarunkowań ustrojowych, w których posłowie są ślepo posłuszni przywódcom - argumentował Kukiz, wyliczając konieczne jego zdaniem zmiany, jakie trzeba wprowadzić w konstytucji. - To co spowodowało, ze KUKIZ15 zapałał miłością do PSL-u i na odwrót, to przede wszystkim wspólne postulaty – powiedział Paweł Kukiz i następnie wymienił najważniejsze z nich: zmiana sposobu wybierania posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych oraz możliwość ich odwoływania w czasie kadencji, wprowadzenie dnia referendalnego w roku i obowiązku poddawania pod powszechne głosowanie, projektów budzących największe kontrowersje przy obniżonym progu frekwencyjnym do poziomu 25 procent. - Reforma sądownictwa w wydaniu PiS, to nie uzdrowienie wymiaru sprawiedliwości, a jego upartyjnienie – ciągnął dalej i zaproponował powoływanie sędziów pokoju, którzy mieliby się zajmować drobniejszymi sprawami i byliby wybierani w wyborach powszechnych. Kolejnym, wspólnym postulatem PSL i KUKIZ15 jest wyłanianie w wyborach zarówno Prokuratora Generalnego jak i Krajowej Rady Sądowniczej spośród sędziów pokoju.

Jacek Protasiewicz wezwał wrocławskich konkurentów do debaty
Dolnośląską konwencję PSL-Koalicji Polskiej prowadził poseł Jacek Protasiewicz, lider wrocławskiej listy PSL- KP do Sejmu, prezentując w sali Starej Giełdy przy placu Solnym, pozostałych kandydatów komitetu w wyborach do Sejmu. Przypomnijmy, że Koalicję Polską oprócz ludowców, tworzą przedstawiciele KUKIZ15 i Unii Europejskich Demokratów. Jacek Protasiewicz wezwał też swoich głównych konkurentów politycznych w okręgu wrocławskim, czyli między innymi Grzegorza Schetynę i Mirosławę Stachowiak-Różecką do programowej debaty. - Skonfrontujmy swoje pomysły i pokażmy, jaka mamy wiarygodność - zaapelował Protasiewicz.

Czy już wiesz, na kogo oddasz głos w nadchodzących wyborach?

  1. 70.57%
  2. 22.32%
  3. 4.25%
  4. 2.86%

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 104

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Slov

PSL, najpierw spełnijcie obiecanki: wczasy pod palmami dla emerytów z OFE.

G
Gość
24 września, 00:23, Wrocław:

Jest tylko jedna partia która naprawdę pracuje i dba o obywatela jest to PIS i wszyscy oddadzą głosy na PiS.

29 września, ‎09‎:‎13, Gość:

Praca PIS polega na rozdawaniu naszych podatków

dla grup które można kupić.

PO i PSL (też SLD) zabierało "nasze" podatki i.... no właśnie, co robili z naszymi podatkami? Bo przecież nie dawali Polakom, aby Ci godniej mogli żyć. Wydłużyli wiek emerytalny, nie chronili pracowników (wykwit umów śmieciowych), nie umowa o pracę, tylko samozatrudnienie, obowiązek szkolny dla 6-latków, zniszczyli stocznie polskie, chcieli zniszczyć górnictwo (Niemcy zainteresowani byli kupnem polskich kopalń), chcieli zniszczyć LOT, likwidowali połączenia autobusowe, stacje kolejowe, posterunki policji, zasiłek rodzinny na poziomie kilkudziesięciu złotych (przypominam-podatki płaciliśmy cały czas), stawka godzinowa niecałe 5 zł, nawet zasiłek pogrzebowy zmniejszyli z 6.200zł do 4.000 zł., prywatyzowali służbę zdrowia (szpitale po prywatyzacji likwidowały oddziały, zostawiając tylko te dochodowe) i tak można by wymieniać ich zasługi. Na nic nie było pieniędzy. Kwitła mafia VATowska, lekowa, węglowa, paliwowa, Amber Gold... itd

G
Gatts

Jeszcze trochę by wygrać wybory trzeba będzie obiecać 1000 na emeryta miesięcznego dodatku przez 15 lat ponieważ to oni będą najliczniejszą grupą wyborczą.Nikt inny nie będzie miał szans bo jak widać demokracja to jeden wielki syf gdy ludzie patrzą bo swoje dobro a nie ogółu.

G
Gość
23 września, 23:10, Gość:

Rząd PO-PSL nie miał pieniędzy i mówił, że nie będzie miał pieniędzy na 500 dla Polskich dzieci a rozpoczął bardzo kosztowne i niebezpieczne Osiedlanie w Polsce ludności z Afryki i Bliskiego Wschodu na zasadzie stałej przymusowej relokacji islamskich migrantów wprowadzany przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego który chce kontynuować Małgorzata Kidawa Błońska ma przebiegać w etapach - następujących po sobie kolejno wielu transzach. Jedna transza to kilka tysięcy migrantów plus możliwość ściągania krewnych migrantów. Ilość transz ma być dostosowana do ilości chętnych migrantów. Chętnych jest w tej chwili co najmniej 20 milionów migrantów z Afryki a w bliskiej przyszłości szacuje się, że 1 miliard migrantów z Afryki będzie chciało przybyć do Europy Migranci z Afryki sprowadzani do Polski przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w programie stałej przymusowej relokacji islamskich migrantów mieli dostać za darmo bardzo duży socjal mieszkania służbę zdrowia edukacje oraz inne profity. A przypomnę dla Arabów były pieniądze za Platformy Obywatelskiej i PSLU a tym samym czasie politycy rządu PO - PSL mówili w że niema i nie będzie pieniędzy dla polskich dzieci na program 500 .

Po co piszesz jakieś wymyślone rzeczy, chyba że to jakaś, zalecona

kuracja przez psychologa.

Łatwiej już zrozumieć polityków PIS że kombinują żeby utrzymać

za wszelka cenę władzę (profity).

G
Gość
24 września, 00:23, Wrocław:

Jest tylko jedna partia która naprawdę pracuje i dba o obywatela jest to PIS i wszyscy oddadzą głosy na PiS.

Praca PIS polega na rozdawaniu naszych podatków

dla grup które można kupić.

m
mat
24 września, 18:18, Cobra:

Ha ha ha 😁😆😄 i dawno się tak nie uśmiałem.Takich gruszek na wierzbie to jeszcze nie obiecywał nikt.Niech ktoś mi powie co od 89 roku zostało spełnione z obietnic wyborczych.Zazwyczaj wybory wygrywali ci co obiecali najwięcej rzeczy realnych których i tak nie spełniano.Kto zaryzykuję mając np 2 dzieci utratę 1000 zł co miesiąc(od razu wyjaśniam ja dzieci mam dorosłe)czy wiek emerytalny dwa lata później.Może ktoś się wypowie chętnie wysłucham

25 września, ‎09‎:‎57, Gość:

Jakbyś nie wiedział, żadna z partii nie ma zamiaru wycofywać 500 ;) No ale niestety, wszyscy będziemy za to płacić. Za rządy PiS gdzie jedni się bogacą, a inni biednieją.

25 września, 11:27, Gość:

A kto zbiedniał? Oszuści z mafii vatowskiej?

25 września, 11:57, Gość:

Zabawny jesteś :) Nikogo do tej pory przed sąd nie postawiono. Zbiednieją wszyscy przeciętni Kowalscy, którzy nie mają świadczeń socjalnych. Polecam zainteresować się kiedy i kto wprowadził JPK :)

Tak dla douczenia :)

Moc pozdrowień :*

Bo pod taki sąd który uniewinnia złodziei szkoda czasu na stawianie zarzutów. Należy wymienić postkomunistycznych sędziów to może nie będzie takich śmiesznych wyroków.

P
Paweł

Dlaczego nie dali jak rządzili.Obiecują Niderlandy jak Zagłoba.

G
Gość
23 września, 21:43, Wwr:

400 zł? Nędza. Konfederacja daje 1000zł. Głosuję na Konfederację.

23 września, 22:05, Gość:

Daje, a jakie ma poparcie? Ona może sobie pogadać.

100/100

G
Gość
24 września, 18:18, Cobra:

Ha ha ha 😁😆😄 i dawno się tak nie uśmiałem.Takich gruszek na wierzbie to jeszcze nie obiecywał nikt.Niech ktoś mi powie co od 89 roku zostało spełnione z obietnic wyborczych.Zazwyczaj wybory wygrywali ci co obiecali najwięcej rzeczy realnych których i tak nie spełniano.Kto zaryzykuję mając np 2 dzieci utratę 1000 zł co miesiąc(od razu wyjaśniam ja dzieci mam dorosłe)czy wiek emerytalny dwa lata później.Może ktoś się wypowie chętnie wysłucham

25 września, ‎09‎:‎57, Gość:

Jakbyś nie wiedział, żadna z partii nie ma zamiaru wycofywać 500 ;) No ale niestety, wszyscy będziemy za to płacić. Za rządy PiS gdzie jedni się bogacą, a inni biednieją.

25 września, 11:27, Gość:

A kto zbiedniał? Oszuści z mafii vatowskiej?

25 września, 11:57, Gość:

Zabawny jesteś :) Nikogo do tej pory przed sąd nie postawiono. Zbiednieją wszyscy przeciętni Kowalscy, którzy nie mają świadczeń socjalnych. Polecam zainteresować się kiedy i kto wprowadził JPK :)

Tak dla douczenia :)

Moc pozdrowień :*

Przestań bredzić PO-paprańcu.

G
Gość

;'; zarabiaj 54.000zł miesiecznie, zarabiasz zdalnie wygodnie z domu, niewielka inwestycja a dochód na lata, zobacz film jak zacząć tu: systemzarabiania.pl

,

,

,

A
Adam

Nie mając szansy na rządzenie można obiecywać jak Zagłoba Niderlandy.

Kamysz robi z siebie idiotę,a może i z naiwniaków.

c
ciekawski

i duża hawajska dla każdego!

C
Cobra
24 września, 18:18, Cobra:

Ha ha ha 😁😆😄 i dawno się tak nie uśmiałem.Takich gruszek na wierzbie to jeszcze nie obiecywał nikt.Niech ktoś mi powie co od 89 roku zostało spełnione z obietnic wyborczych.Zazwyczaj wybory wygrywali ci co obiecali najwięcej rzeczy realnych których i tak nie spełniano.Kto zaryzykuję mając np 2 dzieci utratę 1000 zł co miesiąc(od razu wyjaśniam ja dzieci mam dorosłe)czy wiek emerytalny dwa lata później.Może ktoś się wypowie chętnie wysłucham

25 września, 9:57, Gość:

Jakbyś nie wiedział, żadna z partii nie ma zamiaru wycofywać 500 ;) No ale niestety, wszyscy będziemy za to płacić. Za rządy PiS gdzie jedni się bogacą, a inni biednieją.

Nie ma zamiaru to nie znaczy że nie wycofa

G
Gość

Tylko, że do seniorów zaliczą ludzi, którzy ukończyli 80 lat.

G
Gość
24 września, 18:18, Cobra:

Ha ha ha 😁😆😄 i dawno się tak nie uśmiałem.Takich gruszek na wierzbie to jeszcze nie obiecywał nikt.Niech ktoś mi powie co od 89 roku zostało spełnione z obietnic wyborczych.Zazwyczaj wybory wygrywali ci co obiecali najwięcej rzeczy realnych których i tak nie spełniano.Kto zaryzykuję mając np 2 dzieci utratę 1000 zł co miesiąc(od razu wyjaśniam ja dzieci mam dorosłe)czy wiek emerytalny dwa lata później.Może ktoś się wypowie chętnie wysłucham

25 września, ‎09‎:‎57, Gość:

Jakbyś nie wiedział, żadna z partii nie ma zamiaru wycofywać 500 ;) No ale niestety, wszyscy będziemy za to płacić. Za rządy PiS gdzie jedni się bogacą, a inni biednieją.

25 września, 11:27, Gość:

A kto zbiedniał? Oszuści z mafii vatowskiej?

Zabawny jesteś :) Nikogo do tej pory przed sąd nie postawiono. Zbiednieją wszyscy przeciętni Kowalscy, którzy nie mają świadczeń socjalnych. Polecam zainteresować się kiedy i kto wprowadził JPK :)

Tak dla douczenia :)

Moc pozdrowień :*

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3