Nauczyciel z PiS w furii. Kurator: Nie ma miejsca na takie...

  Nauczyciel z PiS w furii. Kurator: Nie ma miejsca na takie zachowania

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Nie ma miejsca na takie zachowania w szkole - tak Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator, ocenia zachowanie nauczyciela z Głogowa, który na lekcji wpadł w furię i uderzył jednego z uczniów w twarz, wołając przy tym: - No bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co do was mówię? Nie rozumiesz tego jeden z drugim? Nie rozumiesz tego? Jak ci poprawię z drugiej, to kurwa spadniesz.
  O zdarzeniu pisaliśmy wczoraj. Doszło do niego w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Wyszło na jaw, bo zachowanie nauczyciela uczniowie nagrali telefonem komórkowym, a film zamieścili w sieci. Starosta głogowski natychmiast zawiesił nauczyciela w obowiązkach.

  A po naszym tekście postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie wszczął kurator oświaty. - Dzisiaj wydałem też polecenie przeprowadzenia kontroli w szkole - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl kurator Roman Kowalczyk.
  - Nie od dziś wiadomo, że wiek młodzieńczy jest wiekiem trudnym, przed nauczycielem więc stawiamy większe wymagania. W sytuacjach kryzysowych muszą trzymać nerwy na wodzy, muszą pogłębiać sytuacje sprzyjające dydaktyce i wzajemnemu szacunkowi – tłumaczy kurator.

  Z naszych informacji wynika, że broniąc się przed zarzutami nauczyciel tłumaczył, że do takiego zachowania sprowokował go jeden z uczniów. Kurator potwierdza, że rzeczywiście pojawiły się takie informacji. - Nie zmienia to jednak faktu, że integralność cielesna została naruszona, wobec czego zostało złamane prawo. Nie ma miejsca na takie sytuacje w szkole – podkreśla Roman Kowalczyk.

  Nauczyciel, który został nagrany, to 68-letni Jan R. szanowany i ceniony pedagog z blisko 40-letnim stażem. W ZSSiB uczy przedmiotów zawodowych. To działacz Prawa i Sprawiedliwości z Głogowa, szef miejscowego klubu Gazety Polskiej. Przed kilkoma dniami do Rady Miejskiej w Głogowie trafił wniosek PiS o nadanie mu tytułu honorowego obywatela miasta. Miał go otrzymać w listopadzie.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo