NAUCZYCIEL NA MEDAL Zobacz, jak nauczyciele walczą o głosy w mediach społecznościowych [PORADNIK]

JPL
Trwa wielki plebiscyt NAUCZYCIEL NA MEDAL. Najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli uczniowie i ich rodzice wybierają nie tylko w naszym regionie, lecz we wszystkich województwach w Polsce. Sprawdziliśmy, jak nauczycieli biorący udział w akcji walczą o głosy w mediach społecznościowych. Zebraliśmy ciekawe, a przede wszystkim skuteczne, pomysły do wykorzystania w walce o głosy.

Jednym z podstawowych sposobów poinformowania o udziale w plebiscycie jest podzielenie się tą informacją na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Można to uczynić wykorzystując grafiki przygotowane przez nas dla każdego uczestnika plebiscytu lub przygotowując własne projekty:

JESZCZE LEPIEJ DZIAŁA WIDEO

Obraz wcale nie musi być statyczny. Niektórzy nauczyciele tworzą specjalne spoty, w których zachęcają do głosowania.

A tak w poprzedniej edycji plebiscytu prezentował się jeden z nauczycieli z Warszawy:

PUBLIKACJE W GAZECIE

Liderzy rankingów są regularnie prezentowani na łamach gazety. Taką publikacją także warto pochwalić się w mediach społecznościowych. Wystarczy zrobić zdjęcie gazety telefonem lub pobrać elektroniczną wersję gazety na www.prasa24.pl. Można też udostępnić post, w którym prezentujemy liderów na fanpage’u gazety. A tych przecież nie brakuje!

MOŻNA UTWORZYĆ WYDARZENIE

Zgłoszenie przez uczniów i rodziców do tytułu Nauczyciel na medal, jest zdecydowanie najlepszą nagrodą za codzienny trud nauczyciela. To ważne wydarzenie! A Facebook daje możliwość wyróżnienia takich chwil poprzez dodanie ich jako “wydarzenie z życia” na facebook’owej tablicy (w zakładce "informacje" należy kliknąć "wydarzenia z życia"). Taka forma aktywności na Facebooku ma jedną wielką zaletę - zobaczy ją zdecydowana większość znajomych (przy zwykłym poście grono to będzie mniejsze).

UCZNIOWIE POMAGAJĄ NAUCZYCIELOM

Nominacja do tytułu Nauczyciel na medal jest jeszcze milsza, jeśli w zbieraniu głosów pomagają uczniowie lub ich rodzice. Poniżej kilka przykład. Niektóre bardzo wzruszające:

ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ NA RODZINĘ I ZNAJOMYCH

GŁOSY POMAGAJĄ ZDOBYĆ TAKŻE PRACODAWCY

Szkoły i uczelnie wspierają w walce o głosy swoich nauczycieli:

Zdarza się, że w staraniu o głosy wspierają nauczycieli nawet youtuberzy. Zobaczcie jak babcię swojej dziewczyny promuje Youtuber Daniel Ortega:

Gratulujemy pomysłowości! Wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby pochwalić się swoimi działaniami w mediach społecznościowych zachęcamy do przesyłania przykładów e-mailem na adres: [email protected]

A jeśli potrzebujecie wsparcia w zaprezentowaniu swojej nominacji na Facebook’u, nasza specjalistka od mediów społecznościowych służy pomocą - 664 930 444.

Wszystkim nauczycielom życzymy wielu głosów!

Wideo