Nauczyciel na Medal 2017. Głosowanie zakończone. Poznaj...

  Nauczyciel na Medal 2017. Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców!

  ANA

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nauczyciel na Medal 2017. Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców!
  Wybraliście najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w swoich powiatach. Po trzech laureatów z każdego powiatu z każdej kategorii przeszło do finału. W poniedziałek, 13 listopada o godz. 13.00 ruszyło głosowanie w II etapie - wojewódzkim, które zakończyło się 24 listopada o godz. 21.30. Zwycięzcy głosowań w powiatach, w sumie 78 osób, otrzyma medale Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zostaną one wręczone podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego 15 grudnia we Wrocławiu. Zwycięzcy zdobędą też wspaniałe nagrody, a wśród nich studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i Dolnośląskiej Szkole Wyższej!
  Nauczyciel na Medal 2017. Głosowanie zakończone. Poznaj zwycięzców!
  KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ Z DOLNOŚLĄSKIEGO KONGRESU EDUKACYJNEGO

  Zwycięzcami plebiscytu Nauczyciel na Medal są:

  KATEGORIA KLASY I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  I. Katarzyna Sowa-Bakuła, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72 we Wrocławiu
  II. Dorota Kiraga, Szkoła Podstawowa nr 76 we Wrocławiu
  III. Alicja Kuźniarz, Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Uboczu

  KATEGORIA KLASY IV-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM

  I. Bartosz Klimkowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny Oxpress w Bolesławcu
  II. Grażyna Owczarek, Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Chrobrego w Wąsoszu
  III. Katarzyna Jezierska, Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Wrocławskim

  KATEGORIA KLASY SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  I. Krzysztof Szczepański, XVI Ogólnokształcące Liceum Kreatywności we Wrocławiu
  II. Barbara Falkiewicz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mickiewicza w Lubaniu
  III. Ewelina Dreszer, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cegielskiego w Ziębicach


  Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Nie można się go tak po prostu nauczyć. Poza wiedzą i doświadczeniem, aby spełniać się w tej roli, trzeba mieć umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, budowania u nich autorytetu i szacunku, umiejętność bycia jednocześnie ich opiekunem, liderem, ale i przyjacielem.

  Takich nauczycieli z Dolnego Śląska docenimy i nagrodzimy w akcji Nauczyciel na Medal pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

  - Szukamy nauczycieli, którzy wbrew powiedzeniu "obyś cudze dzieci uczył" uważają, że to ciekawe zadanie, dające wiele satysfakcji - mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny "Gazety Wrocławskiej". - Co więcej, swoje zadowolenie są w stanie przekazać uczniom. Ich podopieczni chętnie zawsze idą do szkoły, bo nauczyciel to dla nich autorytet. Brzmi niewiarygodnie? Skądże. Ja nie tylko w to wierzę, ale też wiem, że są tacy. I o takich jest ten plebiscyt.

  Laureaci zostaną wybrani w głosowaniu prowadzonym osobno we Wrocławiu i we wszystkich powiatach naszego województwa. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach - dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VIII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

  Wielki album nauczycieli
  z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Zdjęcia wszystkich nauczycieli zgłoszonych do naszej akcji ukazały się w specjalnym dodatku do "Gazety Wrocławskiej". Został on dołączony do gazety w dniu ich święta - w sobotę, 14 października, czyli w Dniu Edukacji Narodowej. Żeby zdjęcie znalazło się w albumie, należało je wysłać do czwartku 12 października do godz. 13. Poniżej elektroniczna wersja dodatku - KLIKNIJ W OKŁADKĘ.
  Dolnośląski Kongres Edukacyjny

  Laureaci odbiorą medale i nagrody z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego, który odbędzie się 15 grudnia w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Zaproszenie na kongres otrzymają laureaci z Wrocławia i każdego powiatu. Program konferencji będzie bardzo bogaty. Laureaci wezmą udział m.in. w organizowanym w ramach kongresu szkoleniu poświęconym multimedialnym technikom i wykorzystaniu mediów społecznościowych w edukacji.

  Ważne terminy

  • Laureaci zostaną wybrani osobno we Wrocławiu i w każdym powiecie w trzech kategoriach: Nauczyciel klas I-III, Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum oraz Nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych.
  • Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu rozpoczął się w piątek, 13 października o godz. 15 - wtedy pojawiły się zweryfikowane listy kandydatów z kodami do głosowania - i będzie trwać do piątku, 10 listopada do godz. 21.30.
  • Zgłoszenia kandydatów przyjmowaliśmy do 31 października do godz. 24.00.
  • W sobotę, 14 października zdjęcia wszystkich nauczycieli zgłoszonych do udziału w plebiscycie ukazały się w specjalnym dodatku do "Gazety Wrocławskiej" z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
  • Laureaci miejsc I-III z Wrocławia i każdego powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.
  • Głosowanie w wojewódzkim finale rozpocznie się w poniedziałek, 13 listopada i będzie trwać do piątku, 24 listopada do godz. 21.30.
  • Nagrody zostaną wręczone na początku grudnia podczas Dolnośląskiego Kongresu Edukacyjnego.

  PARTNERZY PLEBISCYTU


  Dolnośląska Szkoła Wyższa ufundowała voucher na Studia Podyplomowe dla zwycięzcy rankingu wojewódzkiego w kategorii „Nauczyciel klas I-III".
  Wyższa Szkoła Bankowa ufundowała voucher na Studia Podyplomowe dla zwycięzcy rankingu wojewódzkiego w kategorii „Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej".  Cenne nagrody dla nauczycieli
  Etap powiatowy


  Nauczyciele, którzy w każdej z trzech kategorii plebiscytu zdobędą najwięcej głosów we Wrocławiu i w każdym powiecie otrzymają:
  • tytuł Nauczyciela na Medal w mieście lub powiecie i pamiątkowy medal
  • zaproszenie na Dolnośląski Kongres Edukacyjny połączony z ceremonią wręczenia nagród, który odbędzie się w pierwszej połowie grudnia we Wrocławiu
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania


  Laureaci drugich i trzecich miejsc z Wrocławia i każdego powiatu otrzymają dyplom uznania od Marszałka Dolnego Śląska, zaproszenie na Dolnośląski Kongres Edukacyjny i awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania.

  Wojewódzki finał

  Nauczyciele, którzy w wojewódzkim finale, w każdej z trzech kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody:
  • zaproszenie na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Buczyński w Świeradowie-Zdroju


   KLIKNIJ i zobacz stronę Hotelu Buczyński

  • zegarki szwajcarskiej firmy Festina
  • zestaw atrakcyjnych książek dla biblioteki szkolnej
  • prezentację laureata na łamach „Gazety Wrocławskiej”


  Nauczyciele, którzy w finałowym, wojewódzkim rankingu zajmą drugie i trzecie miejsce zdobędą:
  • dyplom uznania od Marszałka Województwa Dolnośląskiego
  • voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Krucze Skały w Karpaczu


   KLIKNIJ i zobacz stronę ośrodka Krucze Skały

  • zegarki szwajcarskiej firmy Festina
  • prezentację laureata na łamach „Gazety Wrocławskiej”


  Zwycięzca w kategorii "Nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej" otrzyma voucher na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:


  Informacji o akcji udziela Anna Gabińska - tel. 502 499 815, e-mail: anna.gabinska@polskapress.pl

  Regulamin plebiscytu "Nauczyciel na Medal 2017"


  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo