Naturalne wsparcie seksualności. Jak dbać o libido?

Materiał informacyjny
Aktywność seksualna to jedna z podstawowych, fizjologicznych potrzeb człowieka. Udane życie erotyczne jest niezwykle istotne dla naszej psychiki, dla samopoczucia, pewności siebie. Tak jak potrzebujemy snu i jedzenia, tak też potrzebujemy seksu. Niestety, zabiegani, przemęczeni i zestresowani często tracimy ochotę na erotyczne, pełne namiętności przygody. Powodów, dla których nasze libido szwankuje, może być sporo. Ale na szczęście istnieją sposoby na to, by naturalnie je wspierać.

Sport to zdrowie
Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na poprawę wydolności organizmu, na wsparcie mięśni i poprawę nastroju. Podczas ćwiczeń w organizmie mężczyzny podnosi się poziom testosteronu, a więc hormonu, który na libido wpływa bezpośrednio. Ale to nie wszystko. Organizm zaczyna też wytwarzać hormony szczęścia, endorfiny, dzięki którym poprawia się humor, czujemy się lepiej, mamy więcej energii. Ale sport wpływa też pośrednio na naszą psychikę i pewność siebie. Piękne, wyrzeźbione ciało pozwala poczuć się doskonale z samym sobą i sprawia, że chęć na zbliżenia rośnie. Nie doskwiera nam skrępowanie, nie wstydzimy się nagości. A seks od razu jest lepszy i bardziej satysfakcjonujący. Aktywność fizyczna jest więc doskonałym sposobem na wsparcie libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Jedzenie dla witalności
Duże znaczenie dla poprawy jakości życia erotycznego ma też dieta. Odpowiednio dobrana, przemyślana i skonstruowana potrafi bardzo pomóc. Nie bez przyczyny niektóre produkty określa się mianem „afrodyzjaków”. Do codziennego jadłospisu warto włączyć orzechy, tłuste ryby morskie, ostrygi, truskawki. Wieczorem pozwólmy sobie na lampkę czerwonego wina u boku partnera czy partnerki. Jedzenie wpłynie nie tylko na poziom odpowiednich substancji w organizmie, ale może też stanowić doskonały sposób na pogłębienie więzi w relacji z drugą osobą. Wspólna, romantyczna kolacja może być świetną grą wstępną – początkiem ekscytującego romansu.

Maca – naturalny afrodyzjak
Dobrą metodą na wsparcie libido jest suplement maca. To naturalny afrodyzjak polecany dla utrzymania odpowiedniego poziomu energii seksualnej – zarówno u pań, jak i panów. Szukając odpowiedniego suplementu, sięgajmy jedynie po preparaty zaufanych firm farmaceutycznych. Zwróćmy uwagę na ilość i jakość ekstraktu z korzenia maca – powinien być standaryzowany na zawartość beta-sitosterolu, o kontrolowanej czystości mikrobiologicznej. Suplement maca to świetne, naturalne źródło energii dla organizmu. Wspiera nie tylko sprawność fizyczną, ale również umysłową oraz wpływa zbawiennie na samopoczucie – tak fizyczne, jak psychiczne. Do tego pomaga wzmocnić pamięć, poprawia zdolności intelektualne i wspiera witalność.

Dodaj ogłoszenie