„Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”

Materiał informacyjny Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego
W ramach ostatniego roku obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na finał projektu. „Nasza Niepodległa – festiwal historyczny”, który odbędzie się w sobotę 5 listopada 2022 w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzebnicy przy ulicy 3 Maja 6, w godzinach 11:00-16:00.

Ideą wydarzenia jest popularyzacja historii Polski i działań na rzecz jej niepodległości. Podczas festiwalu przypomnimy również dotychczasowe projekty wojewody zrealizowane w minionych latach w ramach programu „Niepodległa” na terenie województwa dolnośląskiego.

Podczas festiwalu na uczestników będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. stoiska rekonstruktorów historycznych, muzeów i jednostek wojskowych, występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz konkursy z nagrodami. O godzinie 12:00 zapraszamy na spektakl teatralny „Urodziny Marszałka”.

Wyjątkową częścią festiwalu będą stoiska przygotowane przez uczniów dolnośląskich szkół, którzy zaprezentują uczestnikom historyczną postać zasłużoną dla niepodległości Polski.

Ponadto zapraszamy na grochówkę wojskową, pokazy fabularyzowanych filmów przygotowanych w ramach projektów wojewody oraz na historyczny film Polonia Restituta z 1928 r.

Na wydarzenie zaprasza Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski oraz Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Sfinansowano ze środków Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

Link: https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/nasza-niepodlegla-festiwal-historyczny/

Tu podaj tekst alternatywny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie