„Naszą misją jest budowanie, więc chcemy odbudować wielki Śląsk". WKS nawiązuje współpracę z miejską spółką budowlaną

Rafał HydzikZaktualizowano 
własne
Do nowego sezonu, już w Energa Basket Lidze, WKS Śląsk Wrocław przystąpi z logo miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Obie strony nawiązały oficjalną współpracę, o czym na konferencji prasowej poinformowali prezesi zarządów WKS-u oraz TBS-u - Michał Lizak i Marcin Kij.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego sp. z.o.o. jest spółką miejską, która od lat buduje obiekty mieszkaniowe pod wynajem. „TBS-y" stoją w Leśnicy, na Brochowie, Stabłowicach, na Zakrzowie, Księżu Małym, a dalsze inwestycje planowane są na Żernikach, Pilczycach i ponownie w Leśnicy i na Brochowie. TBS jest jedną z najbardziej rentownych wrocławskich spółek, ustępując jedynie MPWiK, Portowi Lotniczemu Wrocław oraz Wrocławskiemu Parkowi Wodnemu. W roku 2018 spółka odnotowała zysk na poziomie 7,6 mln złotych (Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego). Współpraca ze Śląskiem jest wynikiem obrania przez zarząd spółki nowej strategii biznesowej i marketingowej. TBS wyróżnia cztery produkty komercyjne, których oferta ma trafić do świadomości wrocławian właśnie poprzez aktywną promocję na rynku sportowym.

- To nowy rozdział, zarówno w historii naszej spółki, jak i koszykarskiego Śląska. Liczymy, że ta współpraca przyniesie duży efekt, wymierny także dla nas. Jako TBS Wrocław chcemy budować nową przyszłość Śląska - mówi Marcin Kij. - Nie tylko Śląsk, ale i my jesteśmy nastawieni na sukces - wtóruje mu wiceprezes zarządu, Marek Łapiński. - Razem chcemy ten sukces osiągnąć. Już we wrześniu, po korektach wizualnych logo spółki, pojawi się ono na nowych strojach WKS-u. Naszą misją jest budowanie, więc chcemy odbudować potęgę koszykówki w Śląsku. Liczymy na to, ze to partnerstwo biznesowe pomoże nam mocniej i pozytywniej zaistnieć w świadomości wrocławian - dodaje.

W swoim stanowisku Michał Lizak akcentuje charakter lokalny współpracy. - Klub jest studnią bez dnia. Jeszcze nie słyszałem o przypadku, w którym właściciel klubu by narzekał na to, że ma zbyt dużo pieniędzy. Każdy sponsor jest więc dla was niezwykle istotny. Istotne jest też to, by współpracować z firmami lokalnymi, które chcą być obecne w Śląsku przez swój wrocławski charakter. W naszych rozmowach kluczowe było, by współpraca była aktywna, a nie tylko wizerunkowa - oświadcza prezes zarządu koszykarskiego Śląska.

Nasuwają się pytania: Czy miejska spółka (o bądź co bądź zawężonej grupie docelowej) potrzebuje klubu sportowego, by się promować? Ile pieniędzy z budżetu spółki trafi do kas klubu? Jaki jest plan wizerunkowy tego przedsięwzięcia?

Umowa między stronami obowiązuje do końca czerwca 2020 r., przy czym żadna ze stron nie chce komentować wkładu finansowego. Przytoczona wyżej statystyka potwierdzająca rentowność spółki pozwala jednak wierzyć, ze aktywa finansowe TBS w pewnym stopniu eliminują ryzyko tego przedsięwzięcia. - Drużyna koszykówki to jedno z najlepszych miejsc, w których możemy się reklamować. W swojej ofercie mamy co najmniej cztery produkty komercyjne, które chcemy za pomocą mediów koszykówki i partnerstwa ze Śląskiem sprzedać. Chcemy wzmocnić sferę biznesową, by z działalności komercyjnej odnieść jeszcze większe zyski - mówi Łapiński.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 23

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

z
zatroskany
2019-08-06T22:41:37 02:00, Blysk ciupagi:

Hahaha zdaje sie ze TBS byla jedna z niewielu spolek miejskich ktora przynosila zyski i realnie dbala o mieszkalnictwo zwyklych obywateli Wroclawia - czytaj bylo w niezwykle niewygodnej opozycji do deweloperki. Szybka zmiana na stanowiskach prezesow Marcin K. vel przedstawiciel medyczny oraz Michal L. spadochroniarz nauczyciel i zaczynamy szybki demontaz firmy. Panowie znaja sie na budownictwie jak ja na ortografii i interpunkcji. Brawo panie Sutryk no rzeczywiscie dbasz.. ale tylko o swoich a Wroclaw w d%$#e!! Dno mul i wodorosty

2019-08-07T07:30:07 02:00, Gość:

pęłna zgoda

dobrze mówisz

z
zatroskany_obywatel
2019-08-07T12:09:06 02:00, se:

Co mogą zyskać TBS-y na tej transakcji ? Nic, moga tylko stracić. Jest to robione tylko po to by nie wyglądało na bezpośrednia dotację miejską. Czyżby ci prezesi działali na szkodę spółki ?

dokładnie tak jest. zmiana prezesów tbs nastąpiła 2 dni przed wyborami w maju.tworzą nowe stanowiska pracy(np.rzecznik prasowy, dodatkowy dyrektor itp)-po to żeby doić miejską kasę.

s
se

Co mogą zyskać TBS-y na tej transakcji ? Nic, moga tylko stracić. Jest to robione tylko po to by nie wyglądało na bezpośrednia dotację miejską. Czyżby ci prezesi działali na szkodę spółki ?

j
ja

gang Olsena w ,,akcji,,

G
Gość
2019-08-06T19:05:34 02:00, DonPedro:

To się trole rzuciły na na ten artykuł. Rynsztok. Nie było koszykówki we Wrocławiu - źle, jest koszykówka - też źle. Jakiś sport na poziomie zapewniającym walkę o mistrzostwo Polski miasto średniej wielkości, jakim jest Wrocław mieć powino. Pewnie, że lepiej, żeby dolaczyli prywatni sponsorzy, ale to sobie trzeba wypracować. A miasto teraz zaczyna dbać o markę.

morda trolu

G
Gość

Chyba plują sobie w brodę że wcześniej na to nie wpadli. Co by tu jeszcze panowie co by tu jeszcze.

Ludzi i Boga się nie boja.

G
Gość
2019-08-06T22:41:37 02:00, Blysk ciupagi:

Hahaha zdaje sie ze TBS byla jedna z niewielu spolek miejskich ktora przynosila zyski i realnie dbala o mieszkalnictwo zwyklych obywateli Wroclawia - czytaj bylo w niezwykle niewygodnej opozycji do deweloperki. Szybka zmiana na stanowiskach prezesow Marcin K. vel przedstawiciel medyczny oraz Michal L. spadochroniarz nauczyciel i zaczynamy szybki demontaz firmy. Panowie znaja sie na budownictwie jak ja na ortografii i interpunkcji. Brawo panie Sutryk no rzeczywiscie dbasz.. ale tylko o swoich a Wroclaw w d%$#e!! Dno mul i wodorosty

pęłna zgoda

B
Blysk ciupagi

Hahaha zdaje sie ze TBS byla jedna z niewielu spolek miejskich ktora przynosila zyski i realnie dbala o mieszkalnictwo zwyklych obywateli Wroclawia - czytaj bylo w niezwykle niewygodnej opozycji do deweloperki. Szybka zmiana na stanowiskach prezesow Marcin K. vel przedstawiciel medyczny oraz Michal L. spadochroniarz nauczyciel i zaczynamy szybki demontaz firmy. Panowie znaja sie na budownictwie jak ja na ortografii i interpunkcji. Brawo panie Sutryk no rzeczywiscie dbasz.. ale tylko o swoich a Wroclaw w d%$#e!! Dno mul i wodorosty

G
Gość
2019-08-06T19:05:34 02:00, DonPedro:

To się trole rzuciły na na ten artykuł. Rynsztok. Nie było koszykówki we Wrocławiu - źle, jest koszykówka - też źle. Jakiś sport na poziomie zapewniającym walkę o mistrzostwo Polski miasto średniej wielkości, jakim jest Wrocław mieć powino. Pewnie, że lepiej, żeby dolaczyli prywatni sponsorzy, ale to sobie trzeba wypracować. A miasto teraz zaczyna dbać o markę.

Miasto zaczyna dbać o markę kosztem mieszkańców TBS-u ? Ciekawe

:)

TBS zapłaci z opłat czynszowych??? Dobre :)

D
DonPedro

To się trole rzuciły na na ten artykuł. Rynsztok. Nie było koszykówki we Wrocławiu - źle, jest koszykówka - też źle. Jakiś sport na poziomie zapewniającym walkę o mistrzostwo Polski miasto średniej wielkości, jakim jest Wrocław mieć powino. Pewnie, że lepiej, żeby dolaczyli prywatni sponsorzy, ale to sobie trzeba wypracować. A miasto teraz zaczyna dbać o markę.

G
Gość

Łapiński - ten to wie, jak wylądować na ciepłej posadce.I pomyśleć, że nauczyciele mają w Polsce źle

G
Gość
2019-08-06T18:10:54 02:00, Gość:

Czyli pedał ssutryk wydaje kasę bez umiaru 11 mld długu

Faszysci we wro nie przefda, wracaj do pisowskiej jaskini obroncow pedofilii.

G
Gość
2019-08-06T18:10:54 02:00, Gość:

Czyli pedał ssutryk wydaje kasę bez umiaru 11 mld długu

pedalow to szukaj w swoim kosciele katolickim, ale musisz ich od pedofilow odroznic

B
Beba

czyli znowu piłkarze będą finansowani przez mieszkańców Wrocławia. Ile jeszcze naszych pieniędzy trzeba utopić w tym bagnie???Czy nie ma innych potrzeb w mieście?

Dodaj ogłoszenie