Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu i PGE Energia Ciepła zachęcają: zostań w domu

materiał informacyjny
Udostępnij:
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu wspólnie z PGE Energia Ciepła, do której należy wrocławska KOGENERACJA S.A., rozpoczęła akcję #zostańwdomu i ciesz się muzyką. Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast zapraszają na premierę swojego koncertu, który zagrali wspólnie – lecz na odległość.

Narodowe Forum Muzyki razem z PGE Energia Ciepła oraz pięcioma innymi filharmoniami objętymi mecenatem wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich słuchaczy i zaprasza do słuchania muzyki klasycznej w niecodziennej odsłonie.

Wspólnie, lecz na odległość nagrano film promujący kampanię, której celem jest zachęcanie do pozostania w domach. Filharmonicy zagrali osobno fragment „Wiosny” Antonio Vivaldiego, a ich nagrania zostały zmontowane w jedno wspólne wykonanie. W nagraniu wzięli udział muzycy z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Filharmonii Zielonogórskiej. Gościnnie wystąpił również muzyk z Filharmonii Narodowej w Warszawie objętej patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE Energia Ciepła, poprzez zaangażowanie i wsparcie wydarzeń oraz inicjatyw lokalnych realizuje ambicję bycia partnerem miast i regionów, gdzie prowadzi swoją działalność. W 2019 r. spółka objęła mecenatem instytucje kultury w: Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Zielonej Górze a także Wrocławiu.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie