#NaPomocNiosącymPomoc – pandemia wygasa, ale pomaganie wciąż trwa!

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Udostępnij:
Pandemia COVID-19 wydaje się opanowana. Media donoszą o regularnych spadkach zakażeń, rząd powoli odmraża gospodarkę, mieszkańcy miast wracają do spotkań towarzyskich i rekreacji. Czy oznacza to koniec kampanii społecznej #NaPomocNiosącymPomoc?

Przypomnijmy, że akcja zorganizowana przez grupę wrocławskich biznesmenów działa od 8 kwietnia i polega na dostarczaniu jakościowych posiłków do szpitali i placówek medycznych. Do tej pory do głodnych pracowników i pracowniczek służby zdrowia trafiło ponad 6.000 posiłków. Na realizację celów kampanii, jej organizatorzy pozyskali ponad 263.000 zł. Okres wygaszania pandemii nie oznacza końca naszej misji – mówi Kamil Pakosz, pomysłodawca i współtwórca akcji – Elastycznie dostosowujemy się do sytuacji i kierujemy pozyskane środki tam, gdzie są one potrzebne. Każdą decyzję konsultujemy z Radą Programową kampanii, złożoną z samorządowców oraz szefów wrocławskich placówek medycznych.

Poprawa sytuacji w szpitalach pozwoliła na zmniejszenie liczby posiłków dowożonych na wrocławskie oddziały, które aktualnie nie są już tak przepełnione jak wcześniej. Pojawiały się jednak inne potrzeby - do sprawnego funkcjonowania placówek medycznych w dobie pandemii niezbędne są testy na COVID-19 pozwalające na szybką identyfikację zakażenia. Nasz szpital pracuje pełną parą – wyjaśnia sytuację prof. Waldemar Banasiak z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego – przyjmujemy pacjentów w stanach zagrożenia życia, jak również wymagających przeprowadzenia zabiegów i operacji, które nie mogą być odkładane ze względu na stan kliniczny i niekorzystne rokowanie. W związku z tym kluczowe znaczenie dla nas ma możliwość szybkiej diagnozy i uzyskanie odpowiedzi na dręczące pytanie, czy dana osoba nie jest nosicielem COVID-19. Uzyskanie rozpoznania w tym trybie pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego. Opracowaliśmy w szpitalu specjalne procedury, których celem jest minimalizowanie ryzyka wprowadzenia zakażenia na jego teren – podsumowując, możliwość szybkiego potwierdzania lub wykluczania infekcji COVID-19 jest kluczem do optymalnego postępowania z pacjentami wymagającymi naszej pomocy.

Jak pomóc?

W celu wsparcia sprawnego funkcjonowania 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego w dobie pandemii organizatorzy kampanii #NaPomocNiosącymPomoc apelują do wrocławian o wsparcie finansowe. Instytucje oraz osoby prywatne, które zechcą wesprzeć 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu w walce z koronawirusem proszone są o dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto działającej przy szpitalu fundacji:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia, Bank Pekao S.A. Oddział Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839, z dopiskiem: Sprzęt COVID-19 dla 4WSK
Istnieje także możliwość zawarcia ze szpitalem umowy darowizny. Pieniądze można wówczas wpłacać bezpośrednio na konto 4. WSK, wcześniej kontaktując się z jego pracownikiem pod jednym z podanych numerów telefonu: 261 660 141 lub 261 660 779.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ukraińscy ratownicy medyczni na froncie

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska