#NaPomocNiosącymPomoc – pandemia wygasa, ale pomaganie wciąż trwa!

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Pandemia COVID-19 wydaje się opanowana. Media donoszą o regularnych spadkach zakażeń, rząd powoli odmraża gospodarkę, mieszkańcy miast wracają do spotkań towarzyskich i rekreacji. Czy oznacza to koniec kampanii społecznej #NaPomocNiosącymPomoc?

Przypomnijmy, że akcja zorganizowana przez grupę wrocławskich biznesmenów działa od 8 kwietnia i polega na dostarczaniu jakościowych posiłków do szpitali i placówek medycznych. Do tej pory do głodnych pracowników i pracowniczek służby zdrowia trafiło ponad 6.000 posiłków. Na realizację celów kampanii, jej organizatorzy pozyskali ponad 263.000 zł. Okres wygaszania pandemii nie oznacza końca naszej misji – mówi Kamil Pakosz, pomysłodawca i współtwórca akcji – Elastycznie dostosowujemy się do sytuacji i kierujemy pozyskane środki tam, gdzie są one potrzebne. Każdą decyzję konsultujemy z Radą Programową kampanii, złożoną z samorządowców oraz szefów wrocławskich placówek medycznych.

Poprawa sytuacji w szpitalach pozwoliła na zmniejszenie liczby posiłków dowożonych na wrocławskie oddziały, które aktualnie nie są już tak przepełnione jak wcześniej. Pojawiały się jednak inne potrzeby - do sprawnego funkcjonowania placówek medycznych w dobie pandemii niezbędne są testy na COVID-19 pozwalające na szybką identyfikację zakażenia. Nasz szpital pracuje pełną parą – wyjaśnia sytuację prof. Waldemar Banasiak z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego – przyjmujemy pacjentów w stanach zagrożenia życia, jak również wymagających przeprowadzenia zabiegów i operacji, które nie mogą być odkładane ze względu na stan kliniczny i niekorzystne rokowanie. W związku z tym kluczowe znaczenie dla nas ma możliwość szybkiej diagnozy i uzyskanie odpowiedzi na dręczące pytanie, czy dana osoba nie jest nosicielem COVID-19. Uzyskanie rozpoznania w tym trybie pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego. Opracowaliśmy w szpitalu specjalne procedury, których celem jest minimalizowanie ryzyka wprowadzenia zakażenia na jego teren – podsumowując, możliwość szybkiego potwierdzania lub wykluczania infekcji COVID-19 jest kluczem do optymalnego postępowania z pacjentami wymagającymi naszej pomocy.

Jak pomóc?

W celu wsparcia sprawnego funkcjonowania 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego w dobie pandemii organizatorzy kampanii #NaPomocNiosącymPomoc apelują do wrocławian o wsparcie finansowe. Instytucje oraz osoby prywatne, które zechcą wesprzeć 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ we Wrocławiu w walce z koronawirusem proszone są o dokonywanie wpłat bezpośrednio na konto działającej przy szpitalu fundacji:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia, Bank Pekao S.A. Oddział Wrocław
45 1240 1994 1111 0000 2495 6839, z dopiskiem: Sprzęt COVID-19 dla 4WSK
Istnieje także możliwość zawarcia ze szpitalem umowy darowizny. Pieniądze można wówczas wpłacać bezpośrednio na konto 4. WSK, wcześniej kontaktując się z jego pracownikiem pod jednym z podanych numerów telefonu: 261 660 141 lub 261 660 779.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska