#NaPomocNiosącymPomoc. Już 250 tysięcy zł na wsparcie pracowników służby zdrowia w walce z pandemią SARS-CoV-2

materiał informacyjny
Udostępnij:
W dniu 8 kwietnia wystartowała kampania #NaPomocNiosącymPomoc – akcja solidarności z pracownikami służby zdrowia, którzy walczą na pierwszej linii frontu z epidemią SARS-CoV-2. Od wczoraj do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego dostarczane są zbilansowane i zdrowe posiłki dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, salowych i innych pracowników placówki. Takie dostawy trafiać będę regularnie do najbardziej narażonych wrocławskich jednostek. Dotychczas na realizację celów kampanii udało się pozyskać już 250 tysięcy zł, potrzeba jednak znacznie więcej!

– Już od pierwszych dni pandemii wiedzieliśmy, że powinniśmy włączyć się w solidarną mobilizację wobec narastającego zagrożenia. – mówi Kamil Pakosz, Prezes Zarządu Hello Poland, wrocławskiej firmy z branży turystycznej, która podjęła się koordynacji kampanii – Dlatego też, zamiast załamywać ręce nad kryzysem ekonomicznym, który wyjątkowo intensywnie uderzył w naszą gałąź rynku, postanowiliśmy sprawdzić jak możemy pomóc.[/cyt]

Priorytetem organizatorów akcji było przemyślane i kierunkowe działanie, dlatego też rozpoczęto od powołania Rady Programowej – społecznego ciała doradczego złożonego z wybitnych przedstawicieli środowiska medycznego i samorządu. Wśród jej członków wymienić należy samorządowców, dyrektorów największych wrocławskich placówek medycznych, profesorów medycyny o ogromnym dorobku, a także wrocławskiego przedsiębiorcę Marka Nowarę – inicjatora i pierwszego donatora kampanii, który sfinansował 100 posiłków przez 100 dni dla personelu medycznego w Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego.

– Zgodnie z rekomendacją Rady, organizatorzy skoncentrowali się na dwóch, kluczowych płaszczyznach działania – regularnych dostawach posiłków dla dyżurujących wrocławskich pracowników służb medycznych oraz organizacji zakupu aparatury i testów niezbędnych do prowadzenia badań przesiewowych, wykluczających występowanie wirusa SARS-CoV-2 Obydwa cele są równie istotne – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, stojący na czele Rady Programowej – Pracownicy służby zdrowia każdego dnia toczą walkę na pierwszej linii frontu. Ryzykując swoje życie – chronią nasze. Ich ciężka praca jest dla nas zobowiązaniem do Ich ochrony. Z jednej strony wyposażamy szpitale w niezbędny do walki z epidemią sprzęt, a personel medyczny w środki ochronne, ale tę wielką wdzięczność za ich poświęcenie możemy wyrazić w tak symboliczny sposób – jakim jest zapewnienie ciepłego posiłku. Dlatego też z wielką przyjemnością włączyłem się w akcję #NaPomocNiosącymPomoc.

– Akcja dowożenia posiłków wystartowała 8 kwietnia – w tym dniu pierwsze 100 zestawów złożonych z zupy i głównego dania trafiło na oddziały Szpitala przy ul. Koszarowej. Tak będzie od dziś działo się codziennie. W obecnej sytuacji to dla nas ważne, że współpraca z kampanią #NaPomocNiosącymPomoc ma charakter regularny i codziennie możemy liczyć na dostawę minimum 100 posiłków dla naszej kadry – mówi Jerzy Jerzak, dyrektor naczelny placówki. – Duże znaczenie ma dla nas także fakt, że posiłki przygotowywane są zgodnie z wyśrubowanymi normami sanitarno-epidemiologicznymi. To pozwala nam przyjąć pomoc z zadowoleniem i skoncentrować się na naszym podstawowym zadaniu – walce z rozprzestrzeniającą się chorobą.

Na swoje działania organizatorzy pozyskali 250 tysięcy zł od pierwszego darczyńcy, za którym ruszyły kolejne wpłaty – choć akcja ruszyła wczoraj na koncie kampanii jest już kolejne 1 400 zł od firm i osób prywatnych. Potrzeba jednak znacznie więcej. Trwają rozmowy z przedstawicielami wrocławskich przedsiębiorców, którzy gotowi są do przyłączenia się do kampanii i wsparcia misji pomocowej dodatkowymi środkami.

– Każda złotówka, która pozwoli nam na zakup większej liczby posiłków jest dla nas na wagę złota – mówi Kamil Pakosz – Dzięki niej będziemy mogli ufundować kolejne obiady, a także rozszerzyć działalność o zakup aparatury i testów molekularnych dla szpitali i placówek medycznych. Dlatego też zachęcamy wszystkich mieszkańców Wrocławia do wsparcia nas w realizacji naszej misji. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej:
https://www.napomocniosacympomoc.pl
oraz na fejsbukowym profilu kampanii.

***
Nad transparentnym przebiegiem kampanii czuwa Rada Programowa w składzie: Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski; Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego – mgr inż. Janusz Jerzak; Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz; Kierownik Ośrodka Chorób Serca w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZO – prof. dr hab. Waldemar Banasiak; Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu – prof. dr hab. n. med. Szymon Dragan; Prezes Zarządu PFI Global Sp. z o.o. oraz inicjator akcji – Marek Nowara; a także Prezes Zarządu Hello Poland Sp. z o.o. – Kamil Pakosz.

***
Posiłki przygotowuje wrocławska firma gastronomiczna Fine Food Sp. z o.o. Produkcja żywności na potrzeby kampanii przebiega zgodnie z wytycznymi epidemiologicznymi zarówno SANEPIDU, jak i WHO. Organizatorem kampanii jest wrocławski start-up Hello Poland Sp. z o.o. oferujący platformę umożliwiającą wybór atrakcji turystycznych i zakup biletów za pomocą jednej transakcji.

Więcej informacji: https://www.napomocniosacympomoc.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Materiały promocyjne partnera

Jak żołnierz dawca ratuje ludzkie życie

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie