#NaPomocNiosącymPomoc – 4.900 posiłków dla #Bohaterów2020 w 34 dni!

Anna Bijak
Anna Bijak
Pomóżmy wrocławskim medykom w walce z koronawirusem. Pokażmy, że doceniamy ich pracę i poświęcenie. Zademonstrujmy naszą solidarność! Każdy może włączyć się w pomoc, wspierając zbiórkę na portalu ZRZUTKA.PL

Podczas gdy większość z nas narzeka na izolację, nudę i zdalne nauczanie dzieci, pracownicy służby zdrowia każdego dnia zmagają się z pandemią. Zagraża im jednak nie tylko koronawirus COVID-19. Notoryczny jest brak sprzętu, testów, odczynników, środków ochrony osobistej. Prześladuje ich zmęczenie, nieustanny stres i strach przed zakażeniem siebie lub przekazaniem infekcji najbliższym. Wielu z nich z tego powodu wyprowadziło się z domu i z dziećmi i partnerami widuje się tylko przez Skype. Jakby tego było mało, codziennie w mediach pojawiają się doniesienia o szykanach i hejcie, jakie spotykają osoby pracujące w szpitalach i przychodniach. Wyzwiska, dyskryminacja, a nawet akty agresji i wandalizmu stają się ich chlebem powszednim. Grupa wrocławian postanowiła przeciwstawić się tej tendencji poprzez organizację dostaw posiłków dla wrocławskich szpitali.

Pomóż wrocławskim medykom.

Nie ma naszej zgody na hejt wobec służb medycznych – mówi stanowczo przedstawiciel Kamil Pakosz, wrocławski biznesman i jeden z inicjatorów kampanii #NaPomocNiosącymPomoc – Dlatego postanowiliśmy rozpocząć akcję wsparcia na rzecz medyków poprzez dostarczanie im zdrowych, ciepłych i bezpiecznie przygotowywanych posiłków. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność #Bohaterom2020, dać im siłę, by wiedzieli, że stoimy za nimi murem i nie zostali w swojej walce osamotnieni.

Kampania #NaPomocNiosącymPomoc wystartowała 8 kwietnia, od jej rozpoczęcia minęło więc już 5 tygodni. Przez ten czas do wrocławskich placówek medycznych trafiło już prawie 4.900 posiłków. Do wspieranego przez kampanię Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego dołączyły kolejne – pomoc trafia teraz także do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a od kilku dni również na SOR do 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ul. Weigla.

Organizatorzy obawiają się, że zabezpieczone środki nie wystarczą na pokrycie kosztów wszystkich potrzebnych posiłków, potrzeby są bowiem znacznie większe niż możliwości finansowe – do organizatorów niemal codziennie zgłaszają się jednostki, które potrzebują bieżącego wsparcia.
Właśnie dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę na portalu ZRZUTKA.PL (https://zrzutka.pl/pomoz-wroclawskim-medykom-dolacz-do-akcji-napomocniosacympomoc) – informuje Kamil Pakosz – Prezes Zarządu Hello-Poland Sp. z o.o. oraz jeden z inicjatorów kampanii – Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli wrocławskich firm, mamy w tej chwili zabezpieczone ponad 260.000 zł, a więc środki na 100 dni funkcjonowania regularnych dostaw posiłkowi dla dwóch placówek. Obecnie, odpowiadając na zapotrzebowanie, rozpoczęliśmy dodatkowo współpracę ze Szpitalem Wojskowym. Nie braliśmy tego wcześniej pod uwagę, dlatego też nie mamy długoterminowo środków na kontynuowanie tego działania - możemy zobowiązać się do dostarczania posiłków na Weigla jeszcze tylko przez tydzień. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców Wrocławia – wesprzyjcie naszą zrzutkę i pomóżcie nam kontynuować naszą misję tak długo, jak będzie potrzebna.
Chcesz pomóc? Wpłać dowolną, choćby niewielką kwotę i nakłoń do tego swoich znajomych. Każda złotówka pomaga nam obejmować pomocą więcej placówek, a zatem – więcej osób.

DORZUĆ SIĘ DO ZRZUTKI

Kampanii #NaPomocNiosącymPomoc towarzyszy konkurs plastyczny #Bohater2020, skierowany do dzieci przedszkolnych i szkolnych. Jego celem jest zachęcenie dzieci do tworzenia prac w dowolnej technice, w formie podziękowania dla białego personelu, a także uwrażliwienie najmłodszych na ciężką pracę największych bohaterów dzisiejszych dni. Nagrodami w konkursie są całoroczne karnety do ZOO.

Zobacz galerię pierwszych prac

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska