Liczące blisko tysiąc lat kościoły, klasztory, zamek, kamienice, ale też o wiele starsze fortyfikacje. Ruszyliśmy szlakiem najstarszych zabytków stolicy Dolnego Śląska.Prezentujemy je na kolejnych slajdach - zobacz, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.
pixabay
Liczące blisko tysiąc lat kościoły, klasztory, zamek, kamienice, ale też o wiele starsze fortyfikacje. Ruszyliśmy szlakiem najstarszych zabytków stolicy Dolnego Śląska.
24-ty Pomorski Konkurs Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
G
Gosc
Kretyn pisze o zabytkach ale nie napisze jak łącza zabytki z nowymi budynkami czyli totalne dno dewianta pożera i deweloperów którzy chyba kiszą ogóra w pozerskim dupsku
G
Gość
"Autor" artykułu przeklejając fragment pracy Pani Heleny Hołubowicz nie poradził sobie z ułamkiem. W oryginale tekst o Grodach Osobowickich jest taki:
"Drugie grodzisko, o znacznie mniejszej powierzchni (około 3/4 ha),
znajduje się na linii prostej w odległości około 1 km na południowy
wschód od pierwszego, na tzw. obecnie Górze Kaplicznej, na której stoi