Najlepsze miejsce pracy dla programistów na Dolnym Śląsku?

Artykuł sponsorowany
Portale z ofertami pracy obfitują w ogłoszenia o zatrudnienie w firmach z branży IT. Pracodawcy potrzebują zarówno programistów, jak i osób z zacięciem technicznym i doskonałą znajomością języków obcych. Przy tak szerokim wyborze ofert, osoby szukające pracy zadają sobie pytanie: co wybrać?

codetwo

Atrakcyjne zarobki to już standard. Firmy kuszą więc m.in. „dynamicznymi zespołami”, czy „skandynawską kulturą pracy”. Jednak specjaliści IT wolą konkrety, niż niejasne slogany. Jedną z firm oferujących takie właśnie konkrety jest założone w Jeleniej Górze CodeTwo.

Firma CodeTwo jest firmą softwarową, która specjalizuje się w tworzeniu autorskiego oprogramowania na platformy Microsoft Exchange i Office 365. Firma działa aktywnie od 2007 roku i w ciągu tego krótkiego czasu udało jej się zdobyć światową renomę. Wśród zagranicznych mediów, które polecają produkty tej polskiej firmy są między innymi: Windows IT Pro, CNET, The Guardian, Lifehacker i Infoworld.

Co wyróżnia CodeTwo? Programy od pierwszej linijki kodu powstają w tej całkowicie polskiej firmie. Dzięki temu, każda osoba pracująca przy danym projekcie ma wpływ na to jak będzie wyglądać i działać ostateczny produkt. Projekty zaś należą do ambitnych – programy pod marką CodeTwo wprowadzają rozwiązania, których nie sposób znaleźć w produktach konkurencji. Dzięki temu, CodeTwo ma miliony klientów na całym świecie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych marek można wymienić chociażby UNICEF, Facebook, czy Najwyższy Sąd Stanów Zjednoczonych.

Nic dziwnego, że jeden z założycieli firmy, Michał Bednarz, przyrównuje pracę w CodeTwo do „misji na Marsa”. Developerzy mają trudne zadanie wytyczania nowych szlaków i ścieżek tam, gdzie nikt wcześniej nie zaszedł. Dzięki perfekcjonizmowi pracujących tu programistów, każdy produkt jest ciągle rozwijany, by sprostać wymaganiom klientów i nadążać za trendami panującymi w świecie IT.

Praca w takich teamach developerskich to nie lada gratka dla wszystkich ambitnych programistów, którzy chcą się uczyć od najlepszych w fachu. Dzięki atmosferze w pracy i wspólnym wysiłkom całego zespołu, CodeTwo daje szanse by najlepsi stawali się jeszcze lepsi, ucząc się od kolegów. Wiedza w firmie to skarb którym każdy chętnie się dzieli, wiedząc że w ten sposób najłatwiej go pomnożyć.

Jednakże nie tylko na programistów czekają tutaj wyzwania. Dział sprzedaży ma szansę prowadzić negocjacje z klientami z całego świata. Rozmowy z najbardziej wymagającymi klientami szybko pozwalają na zdobycie umiejętności negocjacyjnych na najwyższym poziomie i wyszlifowanie umiejętności językowych do perfekcji. Za to dział marketingu stale pracuje nad budowaniu światowej marki i prowadzi działania dzięki którym klienci nie mają wątpliwości co do wyższości rozwiązań CodeTwo względem konkurencji.

Obecnie zespół liczy ponad 60 osób w dwóch biurach: w Jeleniej Górze i we Wrocławiu. CodeTwo nie przestaje szukać talentów i planuje dalszy rozwój. Więcej informacji o firmie i aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie CodeTwo, pod zakładką praca.