Wasze zdjęcia
    Galeria wrocławskich kotów

    Dzień Kota 2019

    Rozwiń
    Najlepsi szermierze 2017 roku na Dolnym Śląsku [RANKING]

    Najlepsi szermierze 2017 roku na Dolnym Śląsku [RANKING]

    Michał Rygiel

    Gazeta Wrocławska

    Aktualizacja:

    Gazeta Wrocławska

    Barbara Rutz (druga od prawej) ma za sobą znakomity rok pełen sukcesów na krajowych i światowych planszach

    Barbara Rutz (druga od prawej) ma za sobą znakomity rok pełen sukcesów na krajowych i światowych planszach ©Szpada Wrocław/Facebook

    Barbara Rutz w pełni zasłużenie została najlepszą seniorką w województwie. To był znakomity rok w wykonaniu reprezentantki Szpady Wrocław. Kto jeszcze uplasował się w czołówce dolnośląskich rankingów?
    Barbara Rutz (druga od prawej) ma za sobą znakomity rok pełen sukcesów na krajowych i światowych planszach

    Barbara Rutz (druga od prawej) ma za sobą znakomity rok pełen sukcesów na krajowych i światowych planszach ©Szpada Wrocław/Facebook

    22-letnia szpadzistka przywiozła brązowe medale wywalczone w drużynie podczas mistrzostw świata w Lipsku (w składzie z Ewą Nelip, Magdaleną Piekarską i Renatą Knapik-Miazgą), Uniwersjady w Taipei (w składzie z Kamilą Pytką, Martyną Swatowską i Aleksandrą Zamachowską). Złoto zdobyła na młodzieżowych mistrzostwach Polski.
    Walcząc wyłącznie na chwałę swojego nazwiska młoda zawodniczka także ma się czym pochwalić - podczas mistrzostw Polski w Katowicach stanęła na najniższym stopniu podium.

    Drugi na liście rankingowej Leszek Rajski ma za sobą świetny rok na krajowej arenie, gdzie próżno szukać lepszego florecisty. 34-letni zawodnik KS-u Wrocławianie zdobył złoto zarówno indywidualnie, jak i w drużynie, udanie prezentował się także w zawodach Pucharu Polski i Pucharu Świata.

    Po piętach depcze mu jego następca, Andrzej Rządkowski. 20-letni rodowity wrocławianin ma w tym roku na koncie drużynowy brąz mistrzostw Europy juniorów oraz złote medale wszystkich kategorii wiekowych mistrzostw Polski, indywidualnie wywalczył srebro mistrzostw Europy młodzieżowców, medal z tego kruszcu zdobył także na rodzimych planszach.

    A przecież i w młodszych kategoriach wiekowych mamy się czym pochwalić.Mimo trudnych warunków dolnośląskich klubów na arenach krajowych i międzynarodowych świetnie zaprezentowali się między innymi Zofia Janelli, Maciej Bielec czy Anna Mroszczak.Oprócz zespołów z Wrocławia na mapie pojawiają się mocne ośrodki w Lubinie czy Legnicy.Coś nam podpowiada, że jeśli chodzi o medale, przyszły rok zapowiada się jeszcze bardziej obficie.

    Najlepsi szermierze na Dolnym Śląsku w roku 2017
    Seniorzy: 1. Barbara Rutz (Szpada Wrocła w, szpada), 2. Leszek Rajski (Wrocławianie, floret), 3. Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław, szpada), 4. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie, floret), 5. Daniel Marcol (Szpada Wrocław, szpada), 6. Paweł Szumielewicz (Wrocławianie, floret), 7. Anna Mroszczak (Szpada Wrocław, szpada), 8. Paweł Golec (Kolejarz Wrocław, szpada), 9. Blanka Błach (AZS AWF Wrocław, szpada), 10. Maciej Bielec (Szpada Wrocław, szpada).

    Juniorzy: 1. Maciej Bielec (Szpada Wrocław, szpada), 2. Anna Mroszczak (Szpada Wrocław, szpada). 3. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie, szpada), 4. Beata Żurowska (Wrocławianie, floret), 5-6. Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie, floret), Paulina Wilaszek (Szpada Wrocław, szpada), 7. Michał Opałka (Szpada Wrocław, szpada), 8. Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie, floret), 9. Szymon Czartoryjski (Wrocławianie, floret), 10. Daniel Marcol (Szpada Wrocław, szpada).

    Juniorzy młodsi: 1. Bartłomiej Szurlej (Kolejarz Wrocław, szpada), 2. Magdalena Ławska (Wrocławianie, floret), 3. Piotr Kołpa (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 4. Karol Noganowicz (Kolejarz Wrocław, szpada), 5. Zofia Janelli (Szpada Wrocław, szpada), 6. Tomasz Kałuziński (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 7. Kacper Szczypiński (Wrocławianie, floret), 8. Agata Wróblewska (Kolejarz Wrocław, szpada), 9. Stanisław Rutz (Szpada Wrocław, szpada), 10-11. Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław, floret), Adam Chlebik (Szpada Wrocław, szpada).

    Młodzicy: 1. Bartosz Kitliński (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 2. Maciej Frącek (Kolejarz Wrocław, floret), 3. Gloria Klughard (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 4. Olaf Jakubowski (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 5. Marcel Łuszczek (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 6. Hanna Drobińska (AZS AWF Wrocław, szpada), 7. Dominik Kania (Wrocławianie, floret), 8. Kacper Łucki (UKS MDK Olimp Lubin, szpada), 9. Bartosz Kruszona (Wrocławianie, floret), 10. Jeremiasz Wójcicki (Kolejarz Wrocław, szpada).

    65. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Roku


    NASZ PLEBISCYT 2017 NA FACEBOOKU - dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco!

    * Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku 2017 - GŁOSOWANIE (AKTUALNE WYNIKI)
    * Najpopularniejsi sportowcy, trenerzy i drużyny - nominuj kandydatów do nagrody!
    * Z historii plebiscytu, czyli od Popiela do Małachowskiego ZDJĘCIA


    Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecane

    Wideo