MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najdłuższy i najpiękniejszy szlak turystyczny Dolnego Śląska. Zobacz Główny Szlak Sudecki! [ZDJĘCIA]

Jerzy Wójcik
To prawdziwa perła w koronie wśród dolnośląskich szlaków turystycznych. Nie ma dłuższej i piękniejszej trasy, która prowadziłaby przez najbardziej urzekające pasma górskie Dolnego Śląska. Mowa o Głównym Szlaku Sudeckim, który w całości liczy aż 444 kilometry (ze Świeradowa Zdroju do Prudnika na Opolszczyźnie), a na terenie naszego województwa jest wyznaczony na odcinku 355 kilometrów! Pomysł, by utworzyć dla turystów Główny Szlak Sudecki zrodził się już w 1947 roku, a kolejne odcinki wytyczano w następnych latach. Ostatecznie w 1973 roku szlak otrzymał imię Mieczysława Orłowicza, wielkiego popularyzatora gór i turystyki. Polaka, który zakochał się w Sudetach i eksplorował dolnośląskie góry w czasach, gdy terytoria te należały do Niemiec. Zobaczcie na kolejnych slajdach przebieg tego wyjątkowego szlaku kilometr po kilometrze, zaczynając wędrówkę w Świeradowie Zdroju przy popularnej kropce oznaczającej początek/koniec szlaku. Poruszajcie się przy pomocy strzałek, by przejść do kolejnych zdjęć. Ruszajcie na GSS o każdej porze roku, na dowolny odcinek. A być może zdecydujecie się, jak wielu turystów, pokonać go bez przerwy, w ciągu kilkunastu dni. To prawdziwe turystyczne wyzwanie.
To prawdziwa perła w koronie wśród dolnośląskich szlaków turystycznych. Nie ma dłuższej i piękniejszej trasy, która prowadziłaby przez najbardziej urzekające pasma górskie Dolnego Śląska. Mowa o Głównym Szlaku Sudeckim, który w całości liczy aż 444 kilometry (ze Świeradowa Zdroju do Prudnika na Opolszczyźnie), a na terenie naszego województwa jest wyznaczony na odcinku 355 kilometrów! Pomysł, by utworzyć dla turystów Główny Szlak Sudecki zrodził się już w 1947 roku, a kolejne odcinki wytyczano w następnych latach. Ostatecznie w 1973 roku szlak otrzymał imię Mieczysława Orłowicza, wielkiego popularyzatora gór i turystyki. Polaka, który zakochał się w Sudetach i eksplorował dolnośląskie góry w czasach, gdy terytoria te należały do Niemiec. Zobaczcie na kolejnych slajdach przebieg tego wyjątkowego szlaku kilometr po kilometrze, zaczynając wędrówkę w Świeradowie Zdroju przy popularnej kropce oznaczającej początek/koniec szlaku. Poruszajcie się przy pomocy strzałek, by przejść do kolejnych zdjęć. Ruszajcie na GSS o każdej porze roku, na dowolny odcinek. A być może zdecydujecie się, jak wielu turystów, pokonać go bez przerwy, w ciągu kilkunastu dni. To prawdziwe turystyczne wyzwanie. Jerzy Wójcik
To prawdziwa perła w koronie wśród dolnośląskich szlaków turystycznych. Nie ma dłuższej i piękniejszej trasy, która prowadziłaby przez najbardziej urzekające pasma górskie Dolnego Śląska. Mowa o Głównym Szlaku Sudeckim, który w całości liczy aż 444 kilometry (ze Świeradowa Zdroju do Prudnika na Opolszczyźnie), a na terenie naszego województwa jest wyznaczony na odcinku 350 kilometrów! Pomysł, by utworzyć dla turystów Główny Szlak Sudecki zrodził się już w 1947 roku, a kolejne odcinki wytyczano w następnych latach. Ostatecznie w 1973 roku szlak otrzymał imię Mieczysława Orłowicza, wielkiego popularyzatora gór i turystyki. Polaka, który zakochał się w Sudetach i eksplorował dolnośląskie góry w czasach, gdy terytoria te należały do Niemiec. Zobaczcie na kolejnych slajdach przebieg tego wyjątkowego szlaku kilometr po kilometrze, zaczynając wędrówkę w Świeradowie Zdroju przy popularnej kropce oznaczającej początek/koniec szlaku. Poruszajcie się przy pomocy strzałek, by przejść do kolejnych zdjęć. Ruszajcie na GSS o każdej porze roku, na dowolny odcinek. A być może zdecydujecie się, jak wielu turystów, pokonać go bez przerwy, w ciągu kilkunastu dni. To prawdziwe turystyczne wyzwanie.
od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska