Zamknij

GazetaWroclawska.pl - aktualności Wrocław, wiadomości Wrocław

Najbardziej dziurawe drogi w Polsce. Jak wypada Wrocław?

Tylko na niewiele ponad połowie naszych dróg, stan nawierzchni oceniono jako dobry. Z jednej strony dróg w Polsce przybywa - pod koniec 2003 roku mieliśmy

gddkia

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/19] Następne

Najbardziej dziurawe drogi w Polsce. Jak wypada Wrocław?

Tylko na niewiele ponad połowie naszych dróg, stan nawierzchni oceniono jako dobry. Z jednej strony dróg w Polsce przybywa - pod koniec 2003 roku mieliśmy tylko 226 km dróg ekspresowych i 405 km autostrad. Siedemnaście lat później do dyspozycji kierowców było już 1712 km autostrad i 2557 km dróg ekspresowych. Z drugiej strony nasza infrastruktura drogowa nadal pozostaje z tyłu za europejskimi i światowymi liderami takimi jak np. Holandia, Szwajcaria lub Japonia. Ciekawe dane na ten temat znajdziemy w najnowszym raporcie GDDKiA, który przeanalizowali eksperci ubea.pl. Wskazują, że sytuacja w kraju pod względem stanu nawierzchni jest bardzo zróżnicowana.

Trzeba tu pamiętać, że stan nawierzchni dróg przekłada się nie tylko na częstość naszych wizyt w warsztatach samochodowych, ale też na liczbę roszczeń kierowców o odszkodowanie za uszkodzenie auta na dziurach. Takie roszczenia są zwykle kierowane do ubezpieczyciela zarządcy drogi i wpływają potem na zwiększenie rocznej składki OC płaconej przez zarządcę.

Na kolejnych stronach pokazujemy, jak wyglądają drogi w poszczególnych regionach kraju. Gdzie jest najmniej dziur, a gdzie najwięcej i jak na tle innych wypada pod tym względem Wrocław i Dolny Śląsk. Poszeregowaliśmy województwa od tych z najmniejszą liczba dróg w złym stanie do tych z największą.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy