Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Zakrzowie będzie nowe przedszkole

Redakcja
Jak będzie wyglądało przedszkole na Zakrzowie? Na razie nie wiadomo. Projekt ma przygotować firma, która następnie zbuduje tę placówkę
Jak będzie wyglądało przedszkole na Zakrzowie? Na razie nie wiadomo. Projekt ma przygotować firma, która następnie zbuduje tę placówkę Pixabay
Wrocławski magistrat chce wybudować nowe przedszkole na Zakrzowie. Powstanie przy ul. Okulickiego 2A, tuż obok przejazdu kolejowego i Biedronki. W tym miejscu są teraz ogródki działkowe.

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił właśnie przetarg na budowę przedszkola. Szuka wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje tę placówkę. Chodzi o budowę 8-oddziałowego budynku i zagospodarowanie terenu wokół. Przedszkole powinno być wybudowane do 30 listopada 2017 roku.

W miejscu, gdzie ma powstać przedszkole są ogródki działkowe. Umowy dzierżawy zostały już wypowiedziane, ale działkowicze nadal użytkują działki.. Po przejęciu terenu wykonawca będzie musiał rozebrać altanki.

Budowa przedszkola na Okulickiego to niejedyna taka inwestycja we Wrocławiu. Obecnie trwa budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Kłodzkiej na Gaju. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w nowej placówce dzieci będą mogły uczyć się od 2017 roku. Przedszkole, przy ul. Kłodzkiej ma pomieścić 200 dzieci. W szkole podstawowej będzie się uczyć 750 dzieci, w 22 salach lekcyjnych. W budynku będą także 3 pracownie komputerowe, 2 pracownie przyrodnicze i sale językowe. Uczniowie będą mogli korzystać także z boiska sportowego.

Budowana jest także szkoła na Stabłowicach. Placówka ma powstać do 2017 roku. Będzie się mieścić w rejonie ulic Stabłowickiej, Głównej i Towarowej. Powstanie tu przedszkole dla 200 dzieci z salą wielofunkcyjną i placem zabaw oraz szkoła podstawowa dla 1200 uczniów.Miasto na tę inwestycję wyda ok. 50 mln zł.

Urzędnicy obiecują, że do 2017 roku w stolicy Dolnego Śląska ma powstać w sumie 6 tysięcy nowych miejsce w szkołach i przedszkolach. Gmina na budowę i modernizację obiektów oświatowych wyda do tego czasu ok. 180 mln zł.

Porównaj, jak wyglądał Wrocław w 1943 roku i jak wygląda współcześnie. Zestawiliśmy ze sobą zdjęcia lotnicze tych samych miejsc, jeszcze w czasie wojny i po ponad 70 latach. Wyspy odrzańskie były ze sobą połączone, na Kępie Mieszczańskiej nie było dzisiejszej ul. Dmowskiego, bardzo zmieniły się też okolice Rynku, ronda Powstańców Śląskich czy też ul. Grabiszyńskiej.Na tym zdjęciu Kępa Mieszczańska. W 1943 roku nie było jeszcze ul. Dmowskiego i Długiej oraz m. Dmowskiego: osi łączącej dzisiejsze Popowice ze Śródmieściem.Kolejne zdjęcia zobaczysz na następnych slajdach - obejrzyj je, korzystając z klawiszy strzałek na klawiaturze lub z myszki

Tak wyglądał Wrocław w 1943 roku (ZDJĘCIA LOTNICZE)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska