Na tej trasie autobusy nagminne nie przyjeżdżają

  Na tej trasie autobusy nagminne nie przyjeżdżają

  Katarzyna Kijakowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na tej trasie autobusy nagminne nie przyjeżdżają

  ©Oleśniczanin

  Lista zarzutów jest bardzo długa, ale pasażerowie denerwują się przede wszystkim na autobusy, które... nie przyjeżdżają. - Przecież my musimy czymś dostać się do pracy - mówią oleśniczanie.
  Na tej trasie autobusy nagminne nie przyjeżdżają

  ©Oleśniczanin

  Czytelniczka dojeżdżająca codziennie do pracy właśnie Polbusem nie potrafi zrozumieć tego, jak działa przewoźnik. - Idę rano na przystanek i czekam, czy dzisiaj kierowca się nade mną zlituje, czy przyjedzie - mówi. - Raz, drugi, trzeci w pracy mogłam się usprawiedliwić, wyjaśnić, ale codziennie tego robić nie mogę.

  - Generalnie ostatnimi czasy to już śmiech przez łzy. Profilaktycznie wychodzi się na autobus wcześniej, a tu niespodzianka! Nie przyjeżdżają dwa i tak czy inaczej człowiek jest spóźniony. Można dzwonić, można pisać - żadnego odzewu - to wpis na stronie przewoźnika. Jeden z wielu.

  Takich głosów dociera do nas co najmniej kilka w miesiącu. Oleśniczanie są rozczarowani postawą przewoźnika. To duże utrudnienie dla tych, którzy na co dzień podróżują Polbusem. Zwłaszcza, że nie chodzi o pojedyncze przypadki a o kilka lub nawet kilkanaście kursów dziennie.

  Przewoźnik tłumaczył swoje kłopoty dużą absencją chorobową w grupie kierowców w Oleśnicy. Dwadzieścia procent z nich miało przebywać na zwolnieniach lekarskich i to deorganizuje pracę firmy.

  Prezes wrocławskiej spółki mówił na ten temat ostatnio w Polskim Radiu Wrocław. - Wszystkim naszym pasażerom należą się przeprosiny. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - mówił Krzysztof Balawajder i zapewniał, iż Polbus robi wszystko, aby sytuację jak najprędzej przywrócić do normalności. - Żebyśmy mieli wreszcie taki dzień, kiedy wszystkie autobusy przewidziane w rozkładzie wyjadą na trasy - mówił i zapewniał także, że kłopoty z problemami kadrowymi zostaną rozwiązane.

  Czas pokazał, że to się nie udało. A nawet jeśli kierowców przybyło, nie ma to przełożenia na systematyczność kursów. Skargi na Polbus były kierowane m.in.do urzędu marszałkowskiego. Były upomnienia z instytucji nadzorującej, ale lepiej nie było.

  - Zostałem zapewniony o podjęciu kroków, które doprowadzą do znormalizowania sytuacji przewozowej. Dodatkowo chciałbym zapewnić, że jako Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego regularnie przeprowadzamy kontrole realizacji zezwoleń na wykonywanie przewozów autobusowych. Ostatnie wyniki wskazują, że opisana przez Pana sytuacja ulega poprawie - odpisał Jerzy Michalak.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (32)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kierowcy z Polbusa to bydło

  hajasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bydło i chamstwo,parkują na chodnikach,śmiecą i hit-"kierowca polbusa powiedzieł że nie pojedzie bo są korki i pojechał do domu!Bydło i patologia!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zawsze spóźniony albo go nie ma

  Autobus 118 mpk do Osobowic,Rędzina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  To szok jak ta linia funkcjonuje. W zimie to chce się płakać stojąc na przystanku. Nie wiesz czy ten co przyjeżdża to spóźniony czy następny. I tak od lat i nikt nic nie robi z tym. Pomocy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polbus

  Aga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Autobusy z Wrocławia do Sobótki taka sama sytuacja , bywają dni ze trzy po kolei są odwołane , zastanawiam się po co płacimy za bilety miesięczne dzieciom skoro muszą coraz częściej wracać Trako i...rozwiń całość

  Autobusy z Wrocławia do Sobótki taka sama sytuacja , bywają dni ze trzy po kolei są odwołane , zastanawiam się po co płacimy za bilety miesięczne dzieciom skoro muszą coraz częściej wracać Trako i płacić za bilet. Może ktoś by się wreszcie tym zajął.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polbus to dramat i wczesna komuna

  Poświętne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Kiedyś chciałem wybrać się na wycieczkę ich autobusem. Chamstwo kierowców a autobus nie zatrzymał się na przystanku pomimo tego że był pustawy i miał tam obowiązkowy postój. Firma niestety musi...rozwiń całość

  Kiedyś chciałem wybrać się na wycieczkę ich autobusem. Chamstwo kierowców a autobus nie zatrzymał się na przystanku pomimo tego że był pustawy i miał tam obowiązkowy postój. Firma niestety musi upaść aby coś się zmieniło, tylko szkoda jednak części tych coś uczciwie pracują. W normalnych instytucjach jak coś nie działa to zmieniają zarządzających zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sobótka

  Do Sobótki ten sam problem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  Ludzie nie maja jak dostać się do pracy i do szkoły, a kierowca na pytanie dlaczego dwa poprzednie autobusy nie przyjeżdzają odpowiada, że na innych trasach jest jeszcze gorzej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ja nie rozumiem...

  mżk :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  jak się nie będę wywiązywać z powierzonych zadań w pracy to szybko rozwiążą ze mną umowę i wystawią za drzwi...
  a tutaj piszą ludzie do urzędów i nawet marszałek nie może wpłynąć na postawę...rozwiń całość

  jak się nie będę wywiązywać z powierzonych zadań w pracy to szybko rozwiążą ze mną umowę i wystawią za drzwi...
  a tutaj piszą ludzie do urzędów i nawet marszałek nie może wpłynąć na postawę przewoźnika? z tego co rozumiem to co miesiąc pewnie łapkę wyciąga po wypłatę z naszych podatków - więc co ma aż tak "szerokie" plecy właściciel POLBUSa że nie można zerwać umowy i podpisać z przewoźnikiem, który będzie się wywiązywał ze swoich obowiązków wobec pasażerów?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ;)

  SR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Zatrudnić ukraińców, będą latać niczym przecinaki na trasie wroclaw-wieruszów (czy tam coś, rzadko czytam opisy autobusów)... osobówki spychać...
  i będą nawet przed czasem jeździć.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przed czasem

  rymcimci (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  ...jeszcze gorzej.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "autobusy nagminne"

  errata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  To to takie przeznaczone na gminę?
  Te nie przyjeżdżają NAGMINNIE.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Moderacja

  Czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Pytanie do "Gazety Wrocławskiej": czy publikowanie wulgarnych i obraźliwych komentarzy na poziomie zaprezentowanym przez niektórych uczestników jest niezbędne?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "na tej trasie"

  mieszkaniec, pieszy, kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Przeczytałem artykuł i nadal nie wiem na jakiej - za wyjątkiem informacji o Oleśnicy...Oleśnica-Wrocław, Oleśnica-Warszawa, Oleśnica-piździałków?!?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo