Na Stadionie Wrocław trwa trzydniowy kongres świadków Jehowy (ZDJĘCIA)

Tomasz HołodZaktualizowano 
Kongres świadków Jehowy - 9-11 sierpnia 2019 na Stadionie Wrocław Fot. Tomasz Hołod / Polska Press
W piątek rano na Stadionie Wrocław rozpoczął się trzydniowy kongres świadków Jehowy. W tym roku weźmie w nim udział około 20 tysięcy osób, spotykają się pod hasłem przewodnim „Miłość nigdy nie zawodzi”. Najbardziej widowiskowa część kongresu - chrzest - zaplanowana jest na godz. 11.40 w sobotę. W ciągu trzech dni przewidziano także sympozja, przemówienia, projekcje filmów oraz modlitwę. Wstęp na stadion w czasie kongresu jest bezpłatny. W galerii prezentujemy zdjęcia z piątkowych wydarzeń na stadionie.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 95

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-16T20:50:21 02:00, Gość:

Jestem który Jestem dał nam ludziom Dekalog. Każdy wierzący w Pana Boga wie jak żyć według tych przykazań.

Jezus powiedział kto mnie widzi widzi i Ojca.

G
Gość
2019-08-09T22:42:40 02:00, Gość:

Poraża mnie znieczulica i wypranie z uczuć, jakie cechują niektórych Świadków. Jak można nie odzywać się do własnego dziecka czy rodzonego brata przez 16 lat!? Nie zapytać "jak leci?"; nie powiedzieć "cześć" czy "dzień dobry" na ulicy?; nie napisać smsa "czy jeszcze żyjesz?".

To już nawet nie chodzi ogólnie o wykluczonych ale o najbliższe osoby - dziecko, brata, siostrę, rodziców.

W głowie mi się nie mieści, żebym miał własne dziecko przez całe życie traktować jak powietrze tylko dlatego, że nie podziela moich religijnych przekonań. Nawet ludzie z najgorszego marginesu tak nie postępują.

A tu? Wzór godny pochwały i naśladowania... Wstyd i żenada. I przy drzwiach na głoszeniu gęby pełne frazesów o miłości bliźniego. Ja za taką "miłość" dziękuję.

2019-08-10T13:37:46 02:00, Ona:

Niestety to prawda, mam jedyną siostrę, jest na tym stadionie, nie odzywała się do mnie od jakiś 7 lat, tylko dlatego ze odważyłam się pójść swoją drogą....dla niej nie jestem siostrą, jestem odstępcą....na plakietce ma dziś przypięte słowa o miłości, a nie rozumie czym ona jest.

2019-08-11T04:52:37 02:00, Gość:

Też tego nie rozumiem. Porażka sądzić już na ziemi.

W tej sekcie tak właśnie jest, szpiegują się nawzajem na siebie donoszą.

G
Gość

Jestem który Jestem dał nam ludziom Dekalog. Każdy wierzący w Pana Boga wie jak żyć według tych przykazań.

G
Gość

Świadkowie ciemności.

G
Gość

Sekta .

G
Gość
2019-08-09T17:36:47 02:00, Aga:

Świadkowie Jehowy nie są sektą. Jesteśmy chrześcijanami, którzy starają się naśladować przykład dany przez Jezusa Chrystusa i żyć zgodnie z jego naukami.

Czym jest sekta?

Różni ludzie mają na ten temat różne wyobrażenia. Przyjrzyjmy się dwom najbardziej popularnym i zastanówmy się, dlaczego nie mogą się do nas odnosić.

Zdaniem niektórych sekta to nowy lub odstępczy ruch religijny. Świadkowie Jehowy nie wynaleźli nowej religii. Przeciwnie, jeśli chodzi o sposób wielbienia Boga, trzymamy się wzoru pozostawionego przez pierwszych chrześcijan, których postępowanie i nauki zostały opisane w Biblii (2 Tymoteusza 3:16, 17). Uważamy, że w sprawie oddawania czci Bogu autorytetem powinno być właśnie Pismo Święte.Zdaniem niektórych sekta to niebezpieczne ugrupowanie, skupione wokół jakiegoś przywódcy. Świadkowie Jehowy nie uznają żadnego człowieka za swojego przywódcę. Trzymamy się raczej reguły ustalonej przez Jezusa: „Jeden jest wasz Wódz, Chrystus” (Mateusza 23:10).

Świadkowie Jehowy w żadnym wypadku nie są sektą. Praktykujemy religię, która przynosi pożytek zarówno nam samym, jak i innym ludziom. Na przykład nasza działalność kaznodziejska pomaga wielu osobom porzucić szkodliwe nałogi, takie jak uzależnienie od narkotyków czy alkoholu. Poza tym na całym świecie prowadzimy kursy czytania i pisania, z których korzystają tysiące osób. Bierzemy też udział w akcjach niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Dokładamy usilnych starań, żeby zgodnie z zaleceniem Jezusa wywierać na społeczeństwo pozytywny wpływ (Mateusza 5:13-16).

W co wierzą swiadkowie jechowy można poczytać na stronie

https://www.jw.org/pl/świadkowie-jehowy/faq/swiadkowie-jehowy-

2019-08-09T17:41:55 02:00, Gość:

Jestescie sektą wmawiacie innym, ze dbacie o blizniego a tymczasem jestescie zamknietą grupą z której odejscie wiąże się z wygnaniem i traktowaniem przez własną rodzine jak smiecia. Mozecie sobie wmawiać frajerom swoje zaklamane zasady ale kazdy doskonale wie jak zacofani chociazby pod wzgledem przetaczania krwi jestescie mozna jeszcze wymieniac chore ustawiane sluby i inne rzeczy ale szkoda mi na was czasu.

Na całym świecie coraz bardziej popularne stają się operacji bez użycia krwi, a w Polsce wciąż zacofanie:

https://www.wprost.pl/185928/operacje-bez-transfuzji.html

https://www.youtube.com/watch?v=17XE2E6I54I

G
Gość
2019-08-10T05:22:45 02:00, Patologia:

Obłudnicy. Niech się naucza miłości we własnych rodzinach a później ogłaszaja o miłości. Znam świadkòw, 80% to rozwodnicy.

2019-08-10T11:47:17 02:00, Gość:

kłamstwa piszesz

2019-08-10T19:38:07 02:00, Gość:

U katolików jest miłość i prawda...mordują zabijają gwalca własne dzieci..pokażcie mi choć jednego świadka Jehowy który siedzi w więzieniu.. za pobicie własnej żony dzieci lub za morderstwo i kradzież? A później mówcie o tym że nie mają miłości i są obludnikami.. To katolika brak miłości..nikogo nie bronię..Ale mam oczy..na kongresach nie ma ani jednego policjanta..na spotkaniach katolickich bez policji się nie obejdzie

2019-08-10T20:26:27 02:00, H2O:

A ten z jeleniej góry co paliwem handluje? Za co go ścigają?

Często jest tak, że sprawy pedofilii, pobić, alkoholizmu są zamiatane pod dywan, żeby nie wypłynęły na światło dzienne i nie wpłynęły negatywnie na dobre imię organizacji....

E
Ex Laik kościelny

Gdzie sie podziała miłość współczesnych chrzescijan? Tylko deklarację, a w rzeczywistości .....

R
Równy Szczurowaty
2019-08-10T22:46:55 02:00, wierzący:

Odwiedziłem przed chwilą stronę jw.org, i dowiedziałem się, że "królem północy" jest Rosja. To jest prawidłowa interpretacja.(...)

2019-08-10T23:09:17 02:00, Gość:

A później się obudzisz

Wszystko pięknie, tylko że oni (ciało kierownicze i towarzystwo strażnica) zmieniają poglądy w tej (i nie tylko) kwestii na bieżąco, w reakcji na aktualną geopolitykę.

http://piotrandryszczak.pl/polemika2aaa/krol-polnocy-i-krol-poludnia-nowe-swiatlo-z-roku-2018.html

Poniżej istotne fragmenty

"Pierwotnie więc Towarzystwo Strażnica nauczało od roku 1891, za prezesem C. T. Russellem (1852-1916), że „królem północy” jest Wielka Brytania, a „królem południa” jest Egipt. Ta identyfikacja wiązała się z rokiem 1799, który był wtedy wyznacznikiem rozpoczęcia się „czasu końca”"

"Tak samo przez wiele lat nauczał kolejny prezes J. F. Rutherford (1869-1942):

„Wypełnienie tego proroctwa oznacza początek »czasu końca«, ponieważ tak podaje proroctwo. Wspomniany tu król południa odnosi się do Egiptu, podczas gdy król północy do Anglii, która wówczas była integralną częścią byłego cesarstwa rzymskiego” (Strażnica 15.04 1922 s. 119 [ang. 01.03 1922 s. 71])."

"Od roku 1941 Towarzystwo Strażnica nauczało, za swym prezesem J. F. Rutherfordem, że „królem północy” było imperium niemieckie, a „królem południa” imperium anglo-amerykańskie."

"„Proroctwo Daniela, rozdział jedenasty, do którego Jezusowe proroctwo odnosi się, mówi, że »czas końca« będzie charakteryzowany przez napad »króla z północy« (nazi-faszystowskiego) przeciwko demokratycznemu »królowi z południa«, a potem nastąpi wielkie spustoszenie...” („Królestwo Boże jest bliskie” 1944 s. 15)."

"Towarzystwo Strażnica, pod przewodnictwem nowego prezesa N. H. Knorra (zm. 1977), w roku 1958 przepracowało wstecznie (wiele lat po wojnie) swoje koncepcje i nauczało, że „królem północy” były faszystowskie Niemcy i blok komunistyczny, zaś „królem południa” państwa demokratyczne z USA na czele, przy czym Rosja ‘zmieniła się’ z „króla północy” w „króla południa” i znów później stała się „królem północy”"

"w 1958 nauczało, że „królem północy” był „blok socjalistyczny”, zaś „królem południa” państwa „kapitalistyczne”

„(...) dwiema potęgami: jedna – przedstawiona jako król północy – rozciąga swą sferę wpływów głównie na blok narodów socjalistycznych, a druga – wyobrażona przez króla południa – obejmuje swym panowaniem większą część bloku kapitalistycznego” (Strażnica Rok CVIII [1987] Nr 20 s. 11)."

Po upadku ZSRR nauczali, że nie wiedzą, kto jest "królem północy" „Jako pilni badacze Słowa Bożego, niecierpliwie wyczekujemy momentu, w którym zobaczymy, kto okaże się »królem północy«” (Strażnica 15.05 2015 s. 30).

Od jesieni 2018 r. " „W roku 1991 upadł Związek Radziecki. Kto więc jest Królem Północy? Po wnikliwych, połączonych z modlitwą rozważaniach na temat tego zapowiedzianego ścierania się, jesteśmy przekonani, że Królem Północy jest Rosja i jej sojusznicy. Co za tym przemawia? Po upadku Związku Radzieckiego, z jego gruzów wyłoniła się Rosja i sprzymierzone z nią kraje”."

Waszemu rozumowi pozostawię kwestię, czy rozsądny człowiek powinien wierzyć w bajki Świadków Jehowy, gdyż jak widać coś, co przedwczoraj było obowiązującą prawdą, wczoraj było po prostu "wygasłym światłem", bo "duch boży" kierujący ich organizacją stwierdził, że się pomylił, a dzisiaj ten sam "duch boży" raz jeszcze każe świadkom zmienić swoje nauki, na takie, które teraz już z pewnością są prawdziwe.

("duch boży" - świadkowie jehowy twierdzą, że działania osób kierujących ich organizacją są natchnione przez ducha jehowy)

K
Kitek
2019-08-11T08:28:24 02:00, Gość:

Czemu katolicy nie czepiają się wyznaniowo Jehowy górska sama sekta jak LGBT,zresztą jeszcze gorsza bo w ich wierzę nie ma świętej matki Bożej oni ja nie tolerują ,więc jak to jest ksiezulka Nycz, i 5a reszta pasibrzuchow w sukienkach ?

Jak już się wyśpisz i wytrzeźwiejesz, to napisz jeszcze raz - zrozumiale - to, co nam chciałeś/aś przekazać

G
Gość

Czemu katolicy nie czepiają się wyznaniowo Jehowy górska sama sekta jak LGBT,zresztą jeszcze gorsza bo w ich wierzę nie ma świętej matki Bożej oni ja nie tolerują ,więc jak to jest ksiezulka Nycz, i 5a reszta pasibrzuchow w sukienkach ?

G
Gość
2019-08-09T22:42:40 02:00, Gość:

Poraża mnie znieczulica i wypranie z uczuć, jakie cechują niektórych Świadków. Jak można nie odzywać się do własnego dziecka czy rodzonego brata przez 16 lat!? Nie zapytać "jak leci?"; nie powiedzieć "cześć" czy "dzień dobry" na ulicy?; nie napisać smsa "czy jeszcze żyjesz?".

To już nawet nie chodzi ogólnie o wykluczonych ale o najbliższe osoby - dziecko, brata, siostrę, rodziców.

W głowie mi się nie mieści, żebym miał własne dziecko przez całe życie traktować jak powietrze tylko dlatego, że nie podziela moich religijnych przekonań. Nawet ludzie z najgorszego marginesu tak nie postępują.

A tu? Wzór godny pochwały i naśladowania... Wstyd i żenada. I przy drzwiach na głoszeniu gęby pełne frazesów o miłości bliźniego. Ja za taką "miłość" dziękuję.

2019-08-10T13:37:46 02:00, Ona:

Niestety to prawda, mam jedyną siostrę, jest na tym stadionie, nie odzywała się do mnie od jakiś 7 lat, tylko dlatego ze odważyłam się pójść swoją drogą....dla niej nie jestem siostrą, jestem odstępcą....na plakietce ma dziś przypięte słowa o miłości, a nie rozumie czym ona jest.

Też tego nie rozumiem. Porażka sądzić już na ziemi.

G
Gość
2019-08-10T22:46:55 02:00, wierzący:

Odwiedziłem przed chwilą stronę jw.org, i dowiedziałem się, że "królem północy" jest Rosja. To jest prawidłowa interpretacja. Przypomnę tu kluczowy fragment: "I obaj ci królowie [Wielka Brytania i Rosja. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I] serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy stole jednym kłamstwo mówić będą, lecz nie uda się [zrealizować ich niecnych planów]. Zaiste pozostało jeszcze dopełnienie do czasu wyznaczonego [jest o nim mowa w wersecie 29]. I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to w tym kontekście oznacza też rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Moskwą]. I wkroczy na południe [detonatorem będzie konflikt etniczny na południe od granic Rosji (Mt 24:7)], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [odległy Zachód, dokładniej mówiąc - Amerykanie] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:27-30a).

Tym razem będzie to wojna światowa nie tylko z nazwy. Pokój będzie zabrany z ziemi. To będzie wzajemna rzeź. Użyty też będzie "wielki miecz" (Objawienie 6:4). Jezus tak go scharakteryzował: "φοβητρα τε και σημεια απ ουρανου μεγαλα εσται" - "budzące postrach także i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11, 1550 Stephanus New Testament). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się zwrotem: "και χειμωνες" - "i mrozy".

Peszitta aramejska: "וסתוא רורבא נהוון" - "i mrozy wielkie będą". My to dzisiaj nazywamy "zimą nuklearną".

W Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa: "και ταραχαι" - "i nieporządki" (1550 Stephanus New Testament).

Aramejska Peszitta: "ושגושיא" - "i zamęt", (zamieszanie) o stanie porządku publicznego.

Z powodu użycia tej broni wystąpią także znaczne wstrząsy, braki żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów (Łukasza 21:11).

Nietrudno zauważyć, że Jezus przedstawił tu szczegółowy obraz globalnej wojny jądrowej. To wszystko, o czym mówił Jezus (w Łk 21:10,11 i Mt 24:7), nie miało jednak trwać ponad sto lat. To wszystko miało towarzyszyć tylko tej jednej wojnie i miało być jedynie "początkiem bólów porodowych" (Mateusza 24:8).

A później się obudzisz

w
wierzący

Odwiedziłem przed chwilą stronę jw.org, i dowiedziałem się, że "królem północy" jest Rosja. To jest prawidłowa interpretacja. Przypomnę tu kluczowy fragment: "I obaj ci królowie [Wielka Brytania i Rosja. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I] serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy stole jednym kłamstwo mówić będą, lecz nie uda się [zrealizować ich niecnych planów]. Zaiste pozostało jeszcze dopełnienie do czasu wyznaczonego [jest o nim mowa w wersecie 29]. I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to w tym kontekście oznacza też rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Moskwą]. I wkroczy na południe [detonatorem będzie konflikt etniczny na południe od granic Rosji (Mt 24:7)], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [odległy Zachód, dokładniej mówiąc - Amerykanie] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:27-30a).

Tym razem będzie to wojna światowa nie tylko z nazwy. Pokój będzie zabrany z ziemi. To będzie wzajemna rzeź. Użyty też będzie "wielki miecz" (Objawienie 6:4). Jezus tak go scharakteryzował: "φοβητρα τε και σημεια απ ουρανου μεγαλα εσται" - "budzące postrach także i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11, 1550 Stephanus New Testament). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się zwrotem: "και χειμωνες" - "i mrozy".

Peszitta aramejska: "וסתוא רורבא נהוון" - "i mrozy wielkie będą". My to dzisiaj nazywamy "zimą nuklearną".

W Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa: "και ταραχαι" - "i nieporządki" (1550 Stephanus New Testament).

Aramejska Peszitta: "ושגושיא" - "i zamęt", (zamieszanie) o stanie porządku publicznego.

Z powodu użycia tej broni wystąpią także znaczne wstrząsy, braki żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów (Łukasza 21:11).

Nietrudno zauważyć, że Jezus przedstawił tu szczegółowy obraz globalnej wojny jądrowej. To wszystko, o czym mówił Jezus (w Łk 21:10,11 i Mt 24:7), nie miało jednak trwać ponad sto lat. To wszystko miało towarzyszyć tylko tej jednej wojnie i miało być jedynie "początkiem bólów porodowych" (Mateusza 24:8).

H
H2O
2019-08-10T05:22:45 02:00, Patologia:

Obłudnicy. Niech się naucza miłości we własnych rodzinach a później ogłaszaja o miłości. Znam świadkòw, 80% to rozwodnicy.

2019-08-10T11:47:17 02:00, Gość:

kłamstwa piszesz

2019-08-10T19:38:07 02:00, Gość:

U katolików jest miłość i prawda...mordują zabijają gwalca własne dzieci..pokażcie mi choć jednego świadka Jehowy który siedzi w więzieniu.. za pobicie własnej żony dzieci lub za morderstwo i kradzież? A później mówcie o tym że nie mają miłości i są obludnikami.. To katolika brak miłości..nikogo nie bronię..Ale mam oczy..na kongresach nie ma ani jednego policjanta..na spotkaniach katolickich bez policji się nie obejdzie

A ten z jeleniej góry co paliwem handluje? Za co go ścigają?

Dodaj ogłoszenie