Na pl. Społecznym jezdnia powstaje pod estakadą. Jednak trzeba będzie zamknąć ruch

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
Na tak zwanym placu Społecznym budowany jest lewoskręt do mostu Pokoju. Teraz widać dokładnie, że duża część jezdni znajdzie się pod istniejącą estakadą. Oznacza to, że ruch na części pl. Społecznego będzie musiał być zamknięty. Wcześniej Wrocławskie Inwestycje zapewniały, że puszczenie samochodów po ziemi oraz planowany buspas nie tylko nie spowoduje korków, lecz wręcz może usprawnić ruch.

Rozpoczęła się budowa nowej jezdni, którą auta po ziemi będą wyjeżdżały z ul. Traugutta przez pl. Społeczny w stronę mostu Pokoju. Budowlańcy wykopali już koryto pod przyszłą drogę, a w piątek układali z kostki brukowej i krawężników lewy skraj jezdni. Dzięki temu widać, że nowa ulica budowana jest pod estakadą zachodnią (tą bliżej budynku poczty), która niedługo będzie wyburzana. Wg wcześniejszych zapowiedzi urzędników miało się to odbywać bez żadnych utrudnień dla komunikacji tym obszarze.

Czytaj także:Na rentę nie. ZUS wyśle do sanatorium

Jeszcze dwa tygodnie temu Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji przekonywał, że z badań wynika, iż ruch nie zwolni po uruchomieniu nowej jezdni i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Nadal widzi nawet szansę na sprawniejszy – po uruchomieniu buspasa, przejazd przez pl. Społeczny.

Czytaj także:Tramwaj na Popowice: ciężki sprzęt budowlany rozjeżdża ogródki działkowe

Dzisiaj Nowak przyznaje, że oficjalnie jeszcze nic nie wiadomo, żeby ruch na pl. Społecznym miał być zamknięty. Jednak zaraz dodaje, że prawdopodobnie przejazd przez pl. Społeczny będzie musiał być wstrzymany. Jeśli tak się stanie, to według zapewnień urzędnika nastąpi to w okresie małego natężenia ruchu, np. w którąś sobotę po południu.

Nowy dwupasmowy lewoskręt ma powstać jeszcze w lipcu. W pierwszej połowie sierpnia ma zacząć się rozbiórka estakady, która powstała w 1986 r. Prace wykonuje konsorcjum Rotomat i Zakład Sieci i Zasilania za blisko 4 mln zł.

Czytaj także:Trwa nabór do żłobków. We Wrocławiu żłobki tylko dla szczepionych dzieci

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 85

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-13T09:24:31 02:00, ::::

Kto to zaprojektował? Wjeżdżasz na estakady, zjeżdżasz i światła! Jedziesz dołem - też światła. Podać nazwiska inżynierów!!!

bo mosty i ulice dalej nie sa z gumy - się nie rozciągną

E
EL Kopyto
2019-07-13T18:42:29 02:00, M:

Co za sku....syny te urzędasy !!!! Dlaczego sprzedali grunt pod budowę jakiemuś deweloperowi a głupio się tłumaczą ,że estakada jest w ruinie i trzeba ją zburzyć. To jest ŚCIEMA !!! Jak jest w złym stanie to ją zburzyć zrobić lewoskręt ale NIE POZWOLIĆ NA ZABUDOWANIE !!! Estakady są budowane w jednym czasie i ta druga jest bardziej używana bo tam jeździ masa aut na Opole Oławę a ta do zburzenia jest OK. Może lepiej ją wyremontować jak tamtą i zostawić ? Jeśli zburzyć to jak wspominałem nie ZABUDOWYWAĆ ! Jak zabuduja to sprawa od razu dla CBA i CBŚ !!!!!

2019-07-15T07:28:34 02:00, Gość:

Zgadzam się! Jeżeli jest w dramatycznym stanie technicznym, to zburzyć szybko (max 7 dni z wywozem gruzu) i wybudować nową (max 2 miesiące)!

Hurra będą nowe ścieżki dla pedałów i hulai.

W
W-w

WROCŁAWSKIE INWESTYCJE DO LIKWIDACJI!

G
Gość
2019-07-13T18:42:29 02:00, M:

Co za sku....syny te urzędasy !!!! Dlaczego sprzedali grunt pod budowę jakiemuś deweloperowi a głupio się tłumaczą ,że estakada jest w ruinie i trzeba ją zburzyć. To jest ŚCIEMA !!! Jak jest w złym stanie to ją zburzyć zrobić lewoskręt ale NIE POZWOLIĆ NA ZABUDOWANIE !!! Estakady są budowane w jednym czasie i ta druga jest bardziej używana bo tam jeździ masa aut na Opole Oławę a ta do zburzenia jest OK. Może lepiej ją wyremontować jak tamtą i zostawić ? Jeśli zburzyć to jak wspominałem nie ZABUDOWYWAĆ ! Jak zabuduja to sprawa od razu dla CBA i CBŚ !!!!!

Zgadzam się! Jeżeli jest w dramatycznym stanie technicznym, to zburzyć szybko (max 7 dni z wywozem gruzu) i wybudować nową (max 2 miesiące)!

G
Gość

Kiedy realizacja : http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/9e9a3bd3-5e4b-4f94-9d6f-c914b0b42d08/7.jpg ???

T
Ten który wie
2019-07-12T21:44:32 02:00, wrocek:

Debilizmu magistratu ciąg dalszy ...

2019-07-12T22:30:20 02:00, Gość:

Demontaż Wrocławia trwa, nieudacznicy z Wrocławskich Inwestycji szaleją , aby Sutrykowi i jego kotu się podlizac. Slynny Marek Szemplinski gwarant sukcesu Hubskiej już w Zarzadzie Zieleni Miejskiej rządzi , a dziennikarzyna Krzyś Świercz sukcesy Wr.Inwestycji teraz opiewa.

Kosynierzy piszą. IT😀

o
otua

Pod artykułem o buspasie na Grabiszyńskiej nie właczyli komentarzy, bo ratuszowe muzgi zbierały bęcki ...xD

u
urzędasy

Estakady na pl. Społecznym wybudowali Polacy po II wojnie światowej. Przychodzi Niemiec i wyburza estakady bo mu się tak podoba. Kapownicy z urzędu się na to zgadzają i całują po rękach okupanta,

M
M

Sprzedać stadion i Śląsk Wrocław bo to jak pasożyty, które wysysają pieniądze Wrocławia. Zlikwidować tramwaje,które niszczą tory i wymagają co rusz wymian zwrotnic i szyn. To generuje ogromne koszty i powoduje ,że ulice są zakorkowane przez remonty. W ich miejsce kupić ciche trolejbusy. W razie awarii trolejbusa sholuje każda ciężarówka np. WPO i nie ma tego problemu ,że zepsuje się tramwaj i wszystkie inne za nim stoją. Nie sprzedawać gruntów deweloperom bo słoiki nas zakorkują na amen !!!

M
M

Co za sku....syny te urzędasy !!!! Dlaczego sprzedali grunt pod budowę jakiemuś deweloperowi a głupio się tłumaczą ,że estakada jest w ruinie i trzeba ją zburzyć. To jest ŚCIEMA !!! Jak jest w złym stanie to ją zburzyć zrobić lewoskręt ale NIE POZWOLIĆ NA ZABUDOWANIE !!! Estakady są budowane w jednym czasie i ta druga jest bardziej używana bo tam jeździ masa aut na Opole Oławę a ta do zburzenia jest OK. Może lepiej ją wyremontować jak tamtą i zostawić ? Jeśli zburzyć to jak wspominałem nie ZABUDOWYWAĆ ! Jak zabuduja to sprawa od razu dla CBA i CBŚ !!!!!

J
Janusz
2019-07-13T10:51:30 02:00, kolo:

Brak słów... Niszczenie transportu przez pozbawionych jakichkolwiek kompetencji urzędników trwa w najlepsze.

2019-07-13T11:56:34 02:00, Gość:

Dopuszczenie do tak wielkiego wzrostu liczby aut musiał sparaliżować ruch w mieście.

Wiadomo ze tak ilosć aut będzie rozwalać nasze drogi więc będzie się jeździć coraz gorzej.Tu trzeba wprowadzić radykalny zakaz zastawiana centrum autami.Wystarczy dać mieszkańcom limit wjazdów co centrum np 15 na miesiąc i samo się wyreguluje

No pewnie, zakaz, limit, ograniczenie. Typowe ograniczenie umysłowe charakterystyczne dla urzędników. Może trzeba się zastanowić po co ludzie tam się pchają samochodami mimo korków i wszystkich złośliwości jakie zgotowali urzędnicy. Może jadą do pracy, na zakupy, do urzędu? Brak znaczących inwestycji drogowych oraz w komunikację zbiorową, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, zbiera teraz żniwa.

G
Gość

Wrocławskie inwestycje do likwidacji!!!

Prezydent"Sutłyk"do dymisji i jego urzędasy również!

o
oło
2019-07-13T12:45:20 02:00, wyborca:

Miasto teoretyczne, prezydent teoretyczny, urzędnicy Ratusza teoretyczni. Miasto się wali, wybory za cztery lata, przeczekamy, ale zmarnowanych lat szkoda.

A za 4 lata znów Poprawni Politycznie wybiorą jakiegoś cudaka - byle nie był z PiS-u.

w
wyborca

Miasto teoretyczne, prezydent teoretyczny, urzędnicy Ratusza teoretyczni. Miasto się wali, wybory za cztery lata, przeczekamy, ale zmarnowanych lat szkoda.

o
otua
2019-07-13T11:29:48 02:00, On:

To celowa robota. Chcą sprawdzić, ile upodleń jesteśmy w stanie znieść, zanim powiemy DOŚĆ!

trzeba to Satrykowi pisać na jego ista i pejsbuku, żeby nie zdążył z usuwaniem i banowaniem... tutaj nas olewa

Dodaj ogłoszenie