Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na Nowych Żernikach powstaną kolejne bloki. Miasto sprzedaje działkę

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Nowe Żerniki
Nowe Żerniki materiały prasowe
Za co najmniej 3 miliony złotych miasto planuje sprzedać półhektarową działkę na osiedlu Nowe Żerniki. Mają tam powstać kolejne mieszkania, dozwolone jest także budownictwo jednorodzinne i usługi. Według pierwotnych założeń, miało być to osiedle kompletne, gdzie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji między innymi kościół, przedszkole czy dom kultury. Póki co, mają bloki, których przybędzie, a także żłobek.

Na Nowych Żernikach przybędzie mieszkań i mieszkańców. Miasto planuje sprzedać działkę o wymiarach 5 780 mkw. Znajduje się ona na rogu ulic Białodrzewnej i Ernsta Maya. Cena wywoławcza to 3 mln zł.

Według planu miejscowego dla działki nr 193 ma ona zostać przeznaczona pod budynki mieszkalne wielorodzinne lub jednorodzinne oraz usługi (hotele, biura, a także handel detaliczny). Budynki mieszkalne nie mogą mieć więcej, niż 10 metrów wysokości. Dozwolone są maksymalnie 4 kondygnacje. Charakter inwestycji powinien współgrać z sąsiednimi osiedlami. Deweloper musi także zaplanować miejsce na zieleń.

Nowe Żerniki - osiedle kompletne?

Na osiedlu Nowe Żerniki, czyli tak zwanej WuWie2, według pierwotnych założeń, powstać miały bloki mieszkalne, dom kultury, kościół, przedszkole, żłobek oraz targowisko, żeby ludzie mieli wokół siebie wszystko, czego potrzebują. Jak do tej pory, wybudowano tam kilka osiedli, powstał żłobek, pozostałe inwestycje odłożono na później z powodu braku pieniędzy. Najszybciej, bo już we wrześniu tego roku, otworzyć ma się przedszkole. O tym, czy powstanie kościół, który miał być perełką osiedla, zadecyduje kuria. Miejsce pod targowisko jest, ale miasto czeka, aż w Nowych Żernikach zamieszka więcej osób.

- Chodzi o budowę wiaty, hali, w której byłyby poszczególne stoiska. My tę halę zaprojektowaliśmy, ale tu również wstrzymujemy się z realizacją, bo budowa hali to spory wydatek rzędu 2 milionów złotych. Czekamy na razie, aż mieszkańcy zaangażują się w aktywność lokalną i będzie się więcej działo na osiedlu - tłumaczył w rozmowie z portalem Gazeta Wrocławska Piotr Fokczyński, architekt miejski. - W drugim etapie ruszymy z budową szkoły - dodał.

Więcej działek na sprzedaż

Na Nowych Żernikach powstanie też park biurowy przy al. Architektów. Sprzedawanych będzie tam 5 działek. Miasto przygotowuje do zbycia w tym roku także obszar na rogu al. Architektów i ul. Kosmonautów.

- W trzecim kwartale sprzedamy działkę narożną przy Kosmonautów, powstanie tam budynek wielorodzinny o zupełnie innym charakterze niż pozostałe - zapowiadał w rozmowie z portalem GazetaWrocławsla.pl Piotr Fokczyński, architekt miejski.

Ten budynek będzie gotowy jednak dopiero za 4-5 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska