MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Lipie Piotrowskiej będzie poczta? Ma powstać w pierwszej połowie 2019 roku!

Paweł Skorb
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne SłAwomir Kowalski / Polska Press
Urzędy Pocztowe w ostatnich latach były zamykane, natomiast we Wrocławiu teraz czeka nas ruch w zupełnie inną stronę. Mieszkańcy Świniar, Lipy Piotrowskiej i Widawy przez długi czas zabiegali o swój UP. 19 lipca otrzymali decyzję, że taka placówka ma powstać, a oddanie jej do użytku może nastąpić już w pierwszej połowie 2019 roku.

Obecnie mieszkańcy wyżej wspomnianych osiedli muszą korzystać z UP przy ulicy Kamieńskiego 49. Odległość ze Świniar do tego miejsca to około 11 km. Lipa Piotrowska od UP oddalona jest o 9km, natomiast mieszkańcy z Widawy muszą dojechać około 8 kilometrów.

Niezwykle istotne jest to, że Lipa Piotrowska jest nowym, prężnie rozwijającym się osiedlem. Docelowo na samej ulicy Kminkowej ma mieszkać 15 tysięcy ludzi. To osiedle jest typowane do lokalizacji UP. – Zebraliśmy w sumie ponad 700 podpisów. Rady poszczególnych osiedli podjęły uchwały o konieczności powstania UP na terenie Lipy Piotrowskiej. Placówka miałaby być funkcjonalna również dla Świniar i Widawy – powiedział Mateusz Żak, radny osiedla Widawa.

Procedura formalna trwała od 14 lipca. Wtedy złożono pismo wraz z podpisami mieszkańców, aby UP powstało na ich terenie. – 14 lutego 2018 roku złożyłem, w imieniu mieszkańców osiedli Lipa Piotrowska, Świniary oraz Widawa, pismo wraz z petycją z 700 podpisami mieszkańców w sprawie utworzenia Urzędu Pocztowego dla powyżej wymienionych osiedli. 12 marca 2018 roku został wystosowany z Poczty Polskiej dokument, iż uruchomienie placówki własnej wymaga dłuższej perspektywy czasowej. 19 lipca 2018 roku otrzymaliśmy konkrety – stwierdził Żak.

Poczta Polska swoją placówkę w Lipie Piotrowskiej może uruchomić już na początku 2019 roku. – Ewentualny najwcześniejszy możliwy termin dla realizacji naszego przedsięwzięcia to pierwsze półrocze 2019 roku – taką odpowiedź radni otrzymali od Poczty Polskiej S.A.

Samo uruchomienie to nie wszystko. Potrzebne będzie zatrudnienie dodatkowych pracowników, a z tym może być najciężej. Należy się zatem spodziewać rekrutacji. Nowe miejsca zatrudnienia mogą być okazją dla bezrobotnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska