NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.

Katarzyna Zimna
Katarzyna Zimna
Magdalena Pasiewicz/Polska Press
Udostępnij:
Intensywne opady śniegu, wiatr i mróz dają się we znaki kierowcom i pieszym od samego rana. Na całym Dolnym Śląsku panują bardzo trudne warunki drogowe. Sprawdzamy, jak się jeździ po Wrocławiu i okolicy. Czekamy na informacje i zdjęcia od Was: [email protected] Naszą relację na żywo znajdziecie poniżej.

MATERIAŁ AKTUALIZOWANY - ODŚWIEŻ STRONĘ

17:55

Przy skrzyżowaniu Jedności Narodowej i Słowiańskiej wykoleił się tramwaj linii 6. Na miejscu pracują dwa dźwigi MPK które próbują postawić wagony na tory.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.

17:40

Poważny wypadek na A4. Pomiędzy węzłami Wrocław Wschód i Strzelin na 170 kilometrze zderzyły się trzy samochody. Na miejsce leci śmigłowiec LPR więc autostrada będzie zablokowana w obu kierunkach.

17:10

Przy skrzyżowaniu ulic Traugutta i Pułaskiego zepsuła się zwrotnica. Nie jeżdż tramwaje. Na miejscu są służby techniczne MPK, które próbują naprawić uszkodzoną zwrotnicę.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.

16:40

Potężne korki na autostradzie A4. Utrudniony przejazd w stronę granicy. Korek zaczyna się od węzła Legnica Południe.

16:20

Uwaga! Na skrzyżowaniu ulic Dubois i Pomorskiej nie działają

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.

światła.

14:20

Pługi odśnieżające miasto spotkacie aktualnie przy Wzgórzu Słowiańskim, na Nadodrzu, Ruskiej, Legnickiej, Granicznej przy lotnisku, Klecińskiej, Lotniczej przy Parku Zachodnim, Osobowickiej, Oławskiej, Krakowskiej, Mościckiego, Moniuszki, Bora-Komorowskiego, al. Jana III Sobieskiego, Bierutowskiej, Wrocławskiej, Opatowickiej i Przyjaźni

Aktualne utrudnienia MPK we Wrocławiu: nie jeżdżą tramwaje na ul. Bardzkiej/Armii Krajowej. Tramwaje linii 31, 32 skierowano do pętli Tarnogaj.

13:45

To dziś najbardziej pechowy odcinek autostrady A4. Na odcinku pomiędzy węzłami Jadwisin i Chojnów o godz. 13:43 doszło do kolejnego wypadku. Zderzyła się tam ciężarówka z samochodem osobowym, jedna osoba została ranna.

13:00

Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Dubois i Pomorskiej.

"Pracujemy nad usunięciem awarii sterownika. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności" - informuje ZDiUM.

12:48

Kolejne wypadki na autostradzie A4.

Pomiędzy węzłami Jadwisin i Chojnów na jezdni w kierunku Zgorzelca zderzyły się dwa samochody: osobowy i ciężarówka. Zablokowany jest prawy pas, ruch odbywa się pasem lewym. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Na zjeździe Jadwisin ciężarówka zakopała się w śniegu.

"Kierowcy proszeni są o zjeżdżanie z A4, można wcześniej zjechać na węźle Krzywa. Te utrudnienia jeszcze trochę potrwają" - zapowiada Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi.

Na autostradzie A4 na 68. kilometrze w kierunku Wrocławia zderzyły się dwie ciężarówki z naczepami.

Kierowca jednej z nich najprawdopodobniej się zagapił i najechał na ciężarówkę, która stała przed nim w korku. Sprawca wypadku został przewieziony z obrażeniami do szpitala - mówi nam Dominika Kwakszys.

Zablokowane są dwa pasy ruchu w kierunku Wrocławia.

12:45

Nie ma przejazdu na trasie tramwajów jadących z pl. Staszica na Osobowice/Poświętne. Tramwaje linii 70, 74 zawracają na Dworcu Nadodorze. Natomiast na pętli Gaj wykoleił się tramwaj linii 31.

12:35

Sprawdzamy, jak dziś kursują pociągi.

"Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Do godz. 12 na sieć kolejowa wyjechało ok. 2200 pociągów pasażerskich. Non stop pracują służby techniczne i pociągi sieciowe. W nocy lokomotywy wykonały jazdy patrolowe na długości ponad 2100 kilometrów. Sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuacje zimowa mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów" - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Jak wygląda sytuacja na Dolnym Śląsku?

"Na wyjeździe z Wrocławia do Opola pomiędzy godz. 8 a 9 pracowały służby techniczne przy zapewnieniu zasilania urządzeń sterowania ruchem. Czasowa przerwa w ruchu miała wpływ na kursowanie pociągów w kierunku Opola i Wrocławia. Na kursowanie pociągów wpływ ma również oblodzenie pantografów i szyb lokomotyw, powodowane na niektórych odcinkach linii przez marznąca mżawkę" - dodaje Siemieniec.

Rzecznik PKP PLK apeluje też do pasażerów o ostrożność.
"Na bieżąco odśnieżamy dojścia, schody i perony. Zwiewający śnieg powoduje, że odśnieżone miejsca szybko zawiewa śnieg i prace należy prowadzić non stop. Prosimy o uwagę podczas wsiadania i wysiadania do pociągów - mówi Mirosław Siemieniec.

12:25

Aktualnie pługi we Wrocławiu spotkamy na ulicach: Pawłowickiej, Jana III Sobieskiego, Bierutowskiej, Gorlickiej, Krzywoustego, Grunwaldzkiej, Ostrowie Tumskim, Sienkiewicza, w okolicach dworca Wrocław Nadodrze, Kamieńskiego, przy moście Warszawskim, Oławskiej, przy Rynku, Legnickiej, Hubskiej, Dmowskiego, Grabiszyńskiej przy pętli Oporów, Krzyckiej, Czekoladowej, Maślickiej, Średzkiej, Bajana, Bystrzyckiej, Strzegomskiej i skrzyżowaniu Hermanowskiej z Koszalińską.

We Wrocławiu mamy teraz -7 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna: -12 stopni Celsjusza.

12:10

Na autostradzie A4 na 70. kilometrze w kierunku Wrocławia ciężarówka stanęła w poprzek drogi.

Jadące za nią ciężarówki musiały zwolnić, po czym jedna najechała na tył drugiej - mówi Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi. - Na szczęście, nikt nie został ranny.

We Wrocławiu tramwaje linii 9 w kierunku parku Południowego oraz linii 17 w kierunku Kleciny z mostu Szczytnickiego skierowano przez pl. Grunwaldzki. Natomiast tramwaje linii 6 w kierunku Kowale i 7 na Poświętne od ul. Teatralnej jeżdżą przez ul. Piotra Skargi i św. Katarzyny.

12:00

MPK informuje o zablokowanych trasach tramwajowych. W tej chwili tramwaje nie jeżdżą przez most Szczytnicki w stronę ul. Sienkiewicza, przez ul. Teatralną w stronę ul. Widok oraz przez ul. Pułaskiego w kierunku ul. Małachowskiego.

11:55

"Wszystkie pługi są cały czas w akcji od wczoraj, od godz. 19.00. Na mieście mamy 51 jezdniowych pługów i 24 chodnikowe. Zmienia się tylko kierowca, pojazdy wymagają uzupełnienia paliwa, ale cały czas pracujemy" - zapewnia Dorota Witkowska, rzecznik prasowa Ekosystemu.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Magdalena Pasiewicz/Polska Press

11:50

W związku z zablokowanymi trasami w wielu miejscach w mieście, tramwaje jeżdżą objazdami. Linie 2 i 5 z Galerii Dominikańskiej jadą przez ul. Kazimierza Wielkiego, 9 i 17 z mostu Szczytnickiego prosto do pl. Grunwaldzkiego, tramwaje linii 16 jeżdżą z Pułaskiego do Dworca Głównego, 6 i 7 z Teatralnej do Piotra Skargi, a 31 i 32 jadą albo przez Hubską i do Dworca Głównego lub do Parku Południowego.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Magdalena Pasiewicz/Polska Press

11:40

"Tylko tej nocy wszystkie pługosyparki przejechały 4500 km. Do zabezpieczenia przed śliskością zużyto 253 tony chlorku sodu i prawie 4 tony chlorku magnezu" - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

11:15

Wciąż nie jeżdżą tramwaje we Wrocławiu. W tej chwili MPK informuje o braku przejazdu na następujących trasach:

  • ul. Słowiańska -> ul. Jedności Narodowej,
  • ul. Stawowa -> ul. Peronowa,
  • pl. Staszica -> Osobowice/Poświętne,
  • pl. Wróblewskiego -> ul. Pułaskiego,
  • most Szczytnicki -> Sienkiewicza,
  • ul. Hubska/Gliniana,
  • pl. Dominikański -> Piotra Skargi.

10:55

Ogromne utrudnienia i korki na autostradzie A4 pod Wrocławiem.

"Na wysokości miejscowości Wądroże Wielkie mamy zderzenie samochodu z ciężarówką" - mówi Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze.

Jak do niego doszło?

"Na 109. kilometrze w kierunku Legnicy kierowca busa opla movano nie zachował należytej odległości między pojazdami i na wysokości miejscowości Wądroże Wielkie najechał na tył naczepy pojazdu ciężarowego marki MAN. Sprawcą wypadku jest 42-letni mężczyzna. Ranne są dwie osoby z busa, zostały już przetransportowane do szpitala w Legnicy. Kierowcy byli trzeźwi" - mówi Ewa Kluczyńska z Policji w Jaworze.

Prawy pas jest zablokowany. Ruch przebiega wyłącznie lewym pasem.

10:45

Nie ustają opady śniegu we Wrocławiu. Obecnie pługi pracują na ul. Jerzmanowskiej, Lotniczej, Rdestowej, Gubińskiej, Klecińskiej, Legnickiej (na wysokości dworca Wrocław Mikołajów), Na Ostatnim Groszu, Dmowskiego, przy Rynku, przy parku Słowackiego, na moście Grunwaldzkim, na ul. Prusa, Szczytnickiej, Toruńskiej, Kiełczowskiej, Dembowskiego, Krakowskiej i Buforowej.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Magdalena Pasiewicz/Polska Press

10:30

Policja przypomina, aby na drodze zachować odstęp od pojazdu, który znajduje się przed nami.

"Większość z kolizji, do których dochodzi w takich warunkach, to najechania na tył pojazdu poprzedzającego. Zostawmy sobie więc bezpieczną odległość na ewentualne manewry" - mówi nam Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Przed ruszeniem w podróż należy także dokładnie odśnieżyć samochód.
"Jest to nie tylko obowiązek każdego kierującego, który wynika z przepisów, ale zdroworozsądkowa troska o bezpieczeństwo. Kierując pojazdem, musimy mieć zachowaną dostateczną widoczność we wszystkich kierunkach, szyby muszą więc być oczyszczone z lodu i śniegu. Śnieg przylepiający się do karoserii może zasłaniać kierunkowskazy i światła. Dodatkowo, czapa śniegu z dachu pojazdu w czasie jazdy prawdopodobnie spadnie na jezdnię, pozostając na niej i stwarzając niebezpieczeństwo dla pozostałych" - tłumaczy Marcjan.

Przypominamy, że poruszanie się nieodśnieżonym samochodem grozi mandat karny w wysokości 20-500 złotych.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Policja Wrocławska

10:15

Sprawdzamy sytuację w komunikacji miejskiej.

Przejazdu nie ma na następujących trasach: pl. Staszica -> Osobowice/Poświętne, ul. Łokietka/Drobnera, most Grunwaldzki -> pl. Dominikański, pl. Wróblewskiego -> ul. Pułaskiego, most Szczytnicki - informuje wrocławskie MPK.

10:05

Tak wygląda obecnie ruch na ulicach Wrocławia:

Ruch na ulicach Wrocławia, 8.02.2021, godz. 10
Ruch na ulicach Wrocławia, 8.02.2021, godz. 10

9:55

Atak zimy sparaliżował komunikację miejską we Wrocławiu. Na tramwaje nie ma dziś co liczyć.

"Ruch tramwajowy jest utrudniony z uwagi na to, że zwrotnice są pozamarzane. Dopóki nasi torowcy ich nie odmrożą, to tramwaje stoją. Na terenie miasta od wczesnych godzin porannych mamy 10 ekip torowców, którzy pracują tak, by ruch odbywał się z jak najmniejszymi zakłóceniami. W każdej ekipie są 2-3 osoby. Niestety, pomimo tego, dopóki pogoda się nie poprawi, wszyscy musimy liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu tramwajów" - odpowiada nam Bartosz Naskręski z MPK Wrocław

.

9:15

Jak radzą sobie kierowcy w zimowych warunkach na ulicach Wrocławia?

"Mamy aktualnie 10 kolizji. Ponadto jedna ciężarówka ma problem z podjechaniem na Gądowiankę, interweniuje tam policja" - mówi nam Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

9:15

Nie poprawia się sytuacja komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

"Przejazdu dla tramwajów nie ma w następujących miejscach: pętla Oporów, most Grunwaldzki -> centrum, ul. Krupnicza/Sądowa, pl. Wróblewskiego -> Księże Małe. Tramwaje linii 4, 16, 33, 70 z pl. Grunwaldzkiego w kierunku centrum skierowano przez ul. Szczytnicką i most Pokoju" - mówi nam Bartosz Naskręski z wrocławskiego MPK.

Okolice Dworca Głównego PKP
Okolice Dworca Głównego PKP Paulina Thai Thanh

9:10

O aktualnej sytuacji na drogach we Wrocławiu i okolicy informują nas nasi czytelnicy. Tak wygląda obecnie droga S8:

Droga S8
Droga S8 Klaudia Gryko

Czekamy na Wasze zdjęcia - wysyłajcie je na: [email protected] lub w wiadomościach na Facebooku.

8:55

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie przed kolejnymi intensywnymi opadami śniegu.

"Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 25 cm, miejscami do 30 cm" - czytamy w komunikacie IMGW.

8:40

Do sytuacji na wrocławskich ulicach odniósł się prezes MPK Krzysztof Balawejder.

"To będzie trudny dzień na drogach. Nawet w perfekcyjnym mieście marzeń nie udałoby się szybko usunąć skutków całonocnych opadów śniegu. Dla naszych kierowców i motorniczych bezpieczeństwo zawsze będzie ważniejsze od rozkładu jazdy. Prowadzących proszę o szczególną ostrożność a pasażerów o wyrozumiałość. Jeśli macie Państwo możliwość wyboru środka transportu to korzystajcie częściej z autobusów niż tramwajów" - napisał na Facebooku prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder.

(pisownia oryginalna)

8:30

Aktualnie pługi odśnieżają ul. Brzezińskiego, aleję Śląską, Strzegomską, Rogowską, Bystrzycką, Bajana, Zachodnią, Legnicką, Armii Krajowej, Nowowiejską, Ołbińską, Nowy Świat i Suchą.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Cezary Stańczyk

8:25

Wrocław stoi w korkach, na szczęście od rana nie doszło do poważniejszych wypadków.

Do tej pory mieliśmy tylko 4 kolizje. Tylko 4 kolizje, bo przy obecnych warunkach pogodowych można byłoby spodziewać się większej liczby zdarzeń. Póki co, apelujemy kierowców o ostrożność, bo wszędzie są trudne warunki, jezdnia jest śliska, warto zdjąć nogę z gazu - mówi nam Krzysztof Marcjan z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Radosław Stankiewicz

8:10

Tramwaje nie jeżdżą na trasach: Kazimierza Wielkiego -> Pilczyce, Dworzec Nadodrze -> Poświętne, ul. Stawowa -> Arkady.

Utrudnienia, niestety, będą najprawdopodobniej tak długo, jak długo będzie mróz i śnieg - mówi nam Bartosz Naskręski z wrocławskiego MPK. - Torowcy działają na 200 proc., żeby opóźnienia były jak najmniejsze. Na razie należy się ich spodziewać właśnie na trasie w stronę Pilczyc, przy Dworcu i Arkadach.

Tak wyglądała sytuacja na Nadodrzu:

7:20

Jazda po ulicach Wrocławia jest dziś niezwykle trudna. Samochody poruszają się bardzo powoli, w korkach stoi m.in. AOW od węzła Wrocław Południe do Wrocław Zachód, droga krajowa nr 94 od Radwanic aż do Parku Wschodniego, al. Kochanowskiego, ul. Strachocińska, Armii Krajowej, Krzywoustego, Kosmonautów, Opolska, Krakowska czy Krzywoustego.

Ruch na ulicach Wrocławia, 8.02.2021, godz. 7
Ruch na ulicach Wrocławia, 8.02.2021, godz. 7

7:00

Trudne warunki panują na drogach szybkiego ruchu (A4, S5, S3, S8 i AOW) i na drogach lokalnych.

"Stan S8 to jakiś żart!"- napisał do nas pan Bartłomiej, dołączając zdjęcie:

NA DROGACH. Utrudnienia, korki, wypadki, komunikacja miejska w poniedziałek 8 lutego 2021 r.
Bartłomiej Krupa

Niełatwo mają dziś pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu.
Komunikat MPK:
"Z uwagi na pogodę, która powoduje od rana czasowe utrudnienia, mogą występować opóźnienia w kursowaniu na liniach tramwajowych. W celu utrzymania ruchu tramwajowego w mieście ruch kierowany jest na odcinki torów, tam gdzie możliwy jest przejazd. O godzinie 6:55 przejazdu nie ma w następujących miejscach: most Szczytnicki -> centrum, most Trzebnicki -> Poświętne, ul. Jedności Narodowej -> Kromera, pl. Wróblewskiego -> Księże Małe, ul. Kazimierza Wielkiego -> Pilczyce. Nasi pracownicy robią wszystko, żeby ruch tramwajowy odbywał się bez utrudnień."

Ulica Ślężna
Ulica Ślężna Olek Tkacz

We Wrocławiu śnieg z dróg usuwa kilkadziesiąt pługów. W tej chwili spotkacie je m.in. po Ślężnej, Krzyckiej, Legnickiej, Bardzkiej, Karkonoskiej, Bałtyckiej Kasprowicza, Milenijnej, Lotniczej, Na Ostatnim Groszu, Gubińskiej, Muchoborskiej i Granicznej.

6:00

We Wrocławiu panują trudne warunki drogowe. Według synoptyków, śnieg może padać w poniedziałek (8 lutego) nawet do godziny 16.

Tak było w niedzielę (7 lutego):

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 119

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

no i co narzekacie jak zwykle na obecnego prezydenta a jak będą wybory dalej na tę samą kaste lecicie głosować

B
Bob

I sutryk chyba całkiem pogubił się i nie wie jaka jest jego rola. Mam wrażenie że najbardziej co mu w mieście przeszkadza to mieszkańcy i robi wszytko aby ich stąd wykurzyć i wkurzyć. Najlepiej wyszłoby mu rządzenie jakims opuszczonym miastem. Tam nikt nie komentowałby jego chorych decyzji. Wszystkie jego decyzję utrudniają nam życie w tym mieście. Ja już z wro wyniosłem się. Jestem od urodzenia Wrocławianinem, ale to miasto za rządów Sutryka zrobiło sie bardzo uciążliwe do życia. Gość nie panuje nad niczym i wprowadza coraz większy chaos. To miasto kwitło wcześniej z każdym rokiem. Za jego rządów co roku marnieje

B
Bob

Skończmy już tą farsę sutryka. Ten gość nie dba o nic oprócz siebie, to zadufany buc, narcyz i zakochany w sobie goguś. Najpierw buspasy kompletnie paraliżujące miasto, potem niekoszone trawniki, a teraz nie odśnieżanie miasta. Do qwy nędzy ile można jeszcze zniszczyć? Przecież dzisiaj np. Karkonoska od rana ani razu nie została odśnieżona. Ten gość jest niebezpieczny i wprowadza ryzyko dla naszego życia i zdrowia. Jak można tak zdegradować miasto, które wcześniej co roku kwitło. Obecnie to obraz nędzy i rozpaczy. W lecie śmieci i zarośnięte trawniki skwery jak w dżungli, w zimie jak na Syberii. Korki na Grabiszyńskiej jak w Bangladeszu. Przecież sutryk degraduje to miasto. Czego się nie chwyci to psuje. Won gnoju.

I
Igma

Ja nie jęczę, nie narzekam

I

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg

Jadę, jadę w świat sankami

Sanki dzwonią dzwoneczkami

Dzyń, dzyń, dzyń

Dzyń, dzyń, dzyń

Dzyń, dzyń, dzyń

Jaka pyszna sanna – parska raźno koń

Śnieg rozbija kopytami

Sanki dzwonią dzwoneczkami

Dzyń, dzyń, dzyń

Dzyń, dzyń, dzyń

Dzyń, dzyń, dzyń

Zasypane pola – w śniegu cały świat

Biała droga hen przed nami

Sanki dzwonią dzwoneczkami

Dzyń, dzyń, dzyń

Dzyń, dzyń, dzyń

Dzyń, dzyń, dzyń

G
Gość

Za SJP: wolak zob. garłacz w zn. 1.

I kto jest napinaczem? I kto nie zna języka polskiego? Żałośniak...

G
Gość
8 lutego, 11:20, Gość:

Sutryk nadaję się tylko do lansowania w mediach społecznościowych a nie do

zarzadzania miastem wielki samorządowiec nieudacznik jeden o opadach wiadomo od piątku

8 lutego, 12:34, Gość:

Przecież widać, że Sutrykowi marzy się skok do wielkiej polityki. Wrocław to on ma głęboko w d..pie.

8 lutego, 12:56, Lichock:

Sutryk to powinien dla was pobudować lokale socjalne tam gdzie podtapia, równo z ziemią, taka dzielnica dla wolactwa, jak Odra wyleje to was zaleje i po problemie i następni taka maszynka drezytazyjna, niby że za darmo a jednak w nocy zatapia. Bo przyszłość z wami to można tylko w ten sposób planować gdy was nie będzie.

8 lutego, 13:15, Gość:

Kim jest wolactwo? Języka polskiego nie znasz kmiocie?!!! Netowy napinacz, co pod łapał frazesy rodem z rynsztoka. [wulgaryzm]a.. rwiają mnie takie typy, co piszą : wolactwo, polactwo itp

Wkurza cię że ktoś cię po imieniu nazywa. Dramat...

B
BMX
8 lutego, 11:51, Rafał Dutkiewicz:

Hej kto żyw to na rower :)

8 lutego, 11:54, Gość:

Zona już pojechała do pracy rowerem a ja pojadę za jakiś czas

Dziś się jeździ gorzej niż wczoraj?

Jest dwa stopnie chłodniej ale nie ma wiatru wiec powinno być lepiej

8 lutego, 14:17, Gość:

bez przesady, rowerem to juz sie nie da, wczoraj zrobilem sobie przejazdzke i warunki raczej tylko dla koneserow badz wlascicieli fatbike´ow, mozna sobie pojezdzic dla przyjemnosci po zasniezonym parku...

a próbowałeś na balkonie ?

G
Gość
8 lutego, 12:09, Gość:

Od trzech lat nie wymieniam opon na zimowe, bo o tej porze roku jeżdżę tylko po mieście i nie spodziewałem się takiej zimy. Dzisiaj rano musiałem przejechać z Gądowa na Biskupin. Trzymałem się prawego pasa po którym wolno posuwały się auta mające, jak zauważyłem, również letnie opony. Lewym pasem, trochę szybciej, jechały auta na zimówkach. W sumie dało się jechać zachowując odpowiedni dystans do poprzednika, chociaż trzeba było sobie przypomnieć umiejętności nabyte w czasie jazd maluchami na regenerowanych oponach w czasie zim lat 70/80 ubiegłego wieku. A także dużymi Fiatami i Polonezami na oponach tzw. kartoflanych. Ktoś, kto nie jeździł w tamtych czasach, zwłaszcza w czasie zimy stulecia 1978/79 może mieć na oponach letnich rzeczywiście problem.

8 lutego, 13:09, Gość:

A księga ulicy mówi wyraźnie: zmiana opon na zimowe jest rekomendowana od momentu kiedy częściej są rejestrowane temperatury poniżej 7 st. Celsjusza. Natomiast optymalnym czasem jest realizacja tej wymiany na przełomie końca października i początku listopada.

Może Pan mieć pretensję tylko do siebie tak jak i pozostali fani letniego ogumienia. Pozdrawiam

ten pan chyna nie ma pretensji, pisze ze jechac sie da (gdyby we Wroclawiu bylo wiecej podjazdow, pewnie juz tak lekko by mu sie na letnich nie smigalo...

G
Gość
8 lutego, 11:51, Rafał Dutkiewicz:

Hej kto żyw to na rower :)

8 lutego, 11:54, Gość:

Zona już pojechała do pracy rowerem a ja pojadę za jakiś czas

Dziś się jeździ gorzej niż wczoraj?

Jest dwa stopnie chłodniej ale nie ma wiatru wiec powinno być lepiej

bez przesady, rowerem to juz sie nie da, wczoraj zrobilem sobie przejazdzke i warunki raczej tylko dla koneserow badz wlascicieli fatbike´ow, mozna sobie pojezdzic dla przyjemnosci po zasniezonym parku...

s
sposób na Pasożyta
8 lutego, 11:52, Gość:

Uzywanie słowa paraliż jest nie na miejscu.

W wielu krajach to warunki typowe przez dużą cześć roku.

8 lutego, 13:13, Gość:

Niestety, ale dla społeczności Wrocławia wszystko to co jest typowe dla innych miast europejskich - tutaj jest i musi być nietypowe. W końcu Europejska Stolica Kultury musi się czymś wyróźniać, np. idiotyzmem swoich mieszkańców :P

8 lutego, 13:52, wasyl:

Skończ już pier,,,, lepiej powiedz czy dziś będzie [wulgaryzm]k kobiet ?

8 lutego, 13:56, Gość:

O odezwał się Wasyl - jeden z idiotów :P

spoko idzie fala mrozu covid -19 , to wypie.. doli was tak ?

ze będzie spokój jak ze stonką na wiosnę

G
Gość
8 lutego, 11:52, Gość:

Uzywanie słowa paraliż jest nie na miejscu.

W wielu krajach to warunki typowe przez dużą cześć roku.

8 lutego, 13:13, Gość:

Niestety, ale dla społeczności Wrocławia wszystko to co jest typowe dla innych miast europejskich - tutaj jest i musi być nietypowe. W końcu Europejska Stolica Kultury musi się czymś wyróźniać, np. idiotyzmem swoich mieszkańców :P

8 lutego, 13:52, wasyl:

Skończ już pier,,,, lepiej powiedz czy dziś będzie [wulgaryzm]k kobiet ?

O odezwał się Wasyl - jeden z idiotów :P

G
Gość

Normalnie miód na oczy kiedy zima tak pięknie obnaża wrocławskich kierowców i ich umiejętności jazdy :) :) :)

Trzeba być debilem, żeby zrzucać winę za swój brak umiejętności normalnej jazdy samochodem na prezydenta miasta LOL

w
wasyl
8 lutego, 11:52, Gość:

Uzywanie słowa paraliż jest nie na miejscu.

W wielu krajach to warunki typowe przez dużą cześć roku.

8 lutego, 13:13, Gość:

Niestety, ale dla społeczności Wrocławia wszystko to co jest typowe dla innych miast europejskich - tutaj jest i musi być nietypowe. W końcu Europejska Stolica Kultury musi się czymś wyróźniać, np. idiotyzmem swoich mieszkańców :P

Skończ już pier,,,, lepiej powiedz czy dziś będzie [wulgaryzm]k kobiet ?

G
Gosc
8 lutego, 11:20, Gość:

Sutryk nadaję się tylko do lansowania w mediach społecznościowych a nie do

zarzadzania miastem wielki samorządowiec nieudacznik jeden o opadach wiadomo od piątku

8 lutego, 12:34, Gość:

Przecież widać, że Sutrykowi marzy się skok do wielkiej polityki. Wrocław to on ma głęboko w d..pie.

8 lutego, 12:56, Lichock:

Sutryk to powinien dla was pobudować lokale socjalne tam gdzie podtapia, równo z ziemią, taka dzielnica dla wolactwa, jak Odra wyleje to was zaleje i po problemie i następni taka maszynka drezytazyjna, niby że za darmo a jednak w nocy zatapia. Bo przyszłość z wami to można tylko w ten sposób planować gdy was nie będzie.

8 lutego, 13:15, Gość:

Kim jest wolactwo? Języka polskiego nie znasz kmiocie?!!! Netowy napinacz, co pod łapał frazesy rodem z rynsztoka. [wulgaryzm]a.. rwiają mnie takie typy, co piszą : wolactwo, polactwo itp

W ziemi włoskiej do wolski, przecie nowy Mazowiecki tak hymn Polski śpiewał

G
Gość
8 lutego, 11:20, Gość:

Sutryk nadaję się tylko do lansowania w mediach społecznościowych a nie do

zarzadzania miastem wielki samorządowiec nieudacznik jeden o opadach wiadomo od piątku

8 lutego, 12:34, Gość:

Przecież widać, że Sutrykowi marzy się skok do wielkiej polityki. Wrocław to on ma głęboko w d..pie.

8 lutego, 12:56, Lichock:

Sutryk to powinien dla was pobudować lokale socjalne tam gdzie podtapia, równo z ziemią, taka dzielnica dla wolactwa, jak Odra wyleje to was zaleje i po problemie i następni taka maszynka drezytazyjna, niby że za darmo a jednak w nocy zatapia. Bo przyszłość z wami to można tylko w ten sposób planować gdy was nie będzie.

Kim jest wolactwo? Języka polskiego nie znasz kmiocie?!!! Netowy napinacz, co pod łapał frazesy rodem z rynsztoka. [wulgaryzm]a.. rwiają mnie takie typy, co piszą : wolactwo, polactwo itp

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie