Na Dolnym Śląsku brakuje policjantów. Coraz mniej chętnych zgłasza się do służby

EZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Policja zmaga się z problemami kadrowymi. Coraz mniej chętnych zgłasza się do służby, a liczba odchodzących funkcjonariuszy przekracza liczbę rekrutów. Na Dolnym Śląsku brakuje blisko siedmiuset policjantów.

- Cały czas prowadzimy działania związane z naborem – zapewnia podinsp. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

- Jeszcze w tym roku planujemy przyjąć nowe osoby. To będą trzy przyjęcia planowane są we wrześniu, w listopadzie i w grudniu. Robimy wszystko, żeby uzupełnić ten stan. Zdajemy sobie sprawę, że możne się nam nie udać w całości, ale staramy się przyjąć każdą osobę, która spełnia kryteria, ma predyspozycje psychiczne i fizyczne, żeby spełniać tę ciężką służbę – dodał policjant.

Zobacz też:

Tutaj warto się leczyć - oto najlepsze szpitale w województw...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Aa

Marzec 2020 powodzonka obywatele we Wrocławiu Robta co chceta

G
Gość

Tak tak zdolność ,a zwłaszcza psychiczna wszyscy wiemy że tam jak ktoś trafia to bez pomysłu na siebie ,tumany nadają się do dyrygowania sobą,a przełożeni to dopiero ameby,tak ta policja się nadaje jak kursy samoobrony prowadzone przez nich dla kobiet.Na uniformach powinno być napisane Poraszka,,a nie policja.

G
Gość
2019-08-13T17:11:04 02:00, Andrew:

Kandydaci ktorzy spełniaja predyspozycję? Kiedyś facet musiał mieć 175cm wzrostu a kobieta 170cm wiek do 35 lat a teraz już tych obwarowań nie ma i czasami na patrol wychodzą osoby które wyglądają jak z przedszkola.

Zgadzam się z tobą Andrew

G
Gość
2019-08-13T14:44:52 02:00, Yo:

Ja mogę zostać Policjantem ale szóstka z przodu musi być na wypłatę.

2019-08-13T15:59:49 02:00, Gość:

6 będziesz widział jak i żona pójdzie :)

2019-08-13T22:28:13 02:00, Gość:

Hihi Hi

2019-08-15T01:08:35 02:00, Gość:

6 to kwitów musisz przynieść ze służby

6 to będziesz miał nadgodzin w tygodniu hihi ha ha 😂

d
dd

braki kadrowe będą rosły lawinowo,3 powody słabe zarobki,brak ochrony prawnej funkcjonariuszy i nieudolni przełożeni

G
Gość

Naprodukowali naukowców z gwiazdkami i nima komu wyników robić

G
Gość
2019-08-13T14:44:52 02:00, Yo:

Ja mogę zostać Policjantem ale szóstka z przodu musi być na wypłatę.

2019-08-13T15:59:49 02:00, Gość:

6 będziesz widział jak i żona pójdzie :)

2019-08-13T22:28:13 02:00, Gość:

Hihi Hi

6 to kwitów musisz przynieść ze służby

G
Gość

Poczekajcie do pierwszego kwartału 2020 ... Dopiero się zacznie ...

G
Gość
2019-08-13T13:49:39 02:00, Gość:

Teraz wiem dlaczego Wrocław słynie z bezkarności drogowej i dlaczego po nocach na Gądowie patole drą ryja całą noc.

2019-08-13T13:51:38 02:00, Gość:

Tam jest posterunek Policji i sytuacja jest taka jakby go nie było :P polecam panowie z tego posterunku nie reagują na nic :D jest luzik. Zapraszam na Gądów na piwko o dowolnej porze dnia, parkowanie gdzie się chce, przejeżdżanie na czerwonym, driftowanie na rondach i olewanie pieszych itd. Co dusza pragnie :D

Jedz do Zgorzelca i jak tam spotkasz patrol w nocy to jak by szóstkę w totka wygrac.

R
Rozsądny robot

Kto będzie pracował w policji za taką pensję. Policjanci to nie są nauczyciele, nie da się ich zgnoić.

S
Seba
2019-08-13T17:20:04 02:00, zyga:

Po podanych komentarzach widać że sytuacja w całej Policji jest beznadziejna panowie zarządzajacy to formacją dalej żyją w wirytualnym świecie i myslą że jest cudownie a społeczeństwo po latach wylewania pomyj i obelg w stronę Policjantów muszą sie przyzwyczajać do komunikatów w telefonie na linii alarmowej :"jesteś 20 w kolejce czas oczekwania na przybycie patrolu 6 godz ..proszę czekać"

I niestety będzie jeszcze gorzej

j
john

F I R M A

Droga siostro, drogi bracie

Chcesz niebieskie nosić gacie

Mieć pistolet i kajdanki

W pracy spędzać wszystkie ranki

Na wypłatę mieć jałmużnę

Obowiązki bardzo różne

Dla przykładu dwudziestego

Do kościoła marsz kolego

Jedenasty gdy przychodzi

Na nowennę czas nadchodzi

Świątki, piątki i niedziele

Będziesz spędzał wciąż w kościele

To zadania podstawowe

One są obowiązkowe

Policjantem będziesz z nazwy

To już zawód nie tak ważny

Społeczeństwo z nas się śmieje

Resort nie wie co się dzieje

Związki pisma wysyłają

Na odpowiedź wciąż czekają

Do premiera się udają

Lecz go w pracy nie zastają

Starzy mają dość wszystkiego

Także przychodź ty kolego

Testy zdać ci pomożemy

Do Policji cię przyjmiemy

Jeśli księdza w rodzie masz

Świetnie sobie radę dasz

Dzisiaj będziesz kierownikiem

A za tydzień naczelnikiem…

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie

Co to będzie, jak to będzie

Gdy starszyzny już nie będzie…

Nad tą trumną zapłaczemy

Gdy Policję pogrzebiemy…

• Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi

G
Gość
2019-08-13T14:44:52 02:00, Yo:

Ja mogę zostać Policjantem ale szóstka z przodu musi być na wypłatę.

2019-08-13T15:59:49 02:00, Gość:

6 będziesz widział jak i żona pójdzie :)

Hihi Hi

A
Antywks

Bo poprostu na meczach nie chca palowac swoich

G
Gość
2019-08-13T14:15:29 02:00, Wiesiek13:

Policyjni przełożeni sami dokonali destrukcji tej formacji!!!Nauczyli się tylko wypełniania tabelek,słupków wymyślania nowych mierników i progów satysfakcji!!!:(.Kto najlepiej wypadnie na wideokonferencji w KWP ten jest najlepszy.A pracujący "na ulicy" są traktowani jak guano!!!Więcej nadzoru i proporcje są takie:patrol dwuosobowy ogniwa,kontrolnych pięciu...Dalej sobie dopowiedzcie!!!Dno!!!

Prawda szczera

Dodaj ogłoszenie