Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego PZU? Zapytaliśmy Mariusza Pinkowskiego z Wrocławia

Materiał informacyjny PZU S.A
Myślisz nad zmianą pracy lub atrakcyjnym, dodatkowym zajęciem? Chciałbyś zarabiać więcej i mieć satysfakcję z wykonywanej pracy? Mariusz Pinkowski z Wrocławia współpracuje z PZU od 2017 roku. - Agent ubezpieczeniowy jest nam potrzebny, aby odpowiednio doradził i wyjaśnił powód, cel i korzyści ubezpieczenia – mówi Mariusz Pinkowski. Taka praca daje satysfakcję i niezłe dochody – zapewnia. Sprawdź, czy praca agenta ubezpieczeniowego jest dla Ciebie.

Dla laika polisy ubezpieczeniowe to czarna magia. Jak długo agent ubezpieczeniowy musi przygotowywać się do samodzielnej pracy, by to zrozumieć i potrafić odpowiedzieć na wszystkie pytania klienta?

- Uważam, że poświęcając cztery godziny dziennie, pięć dni w tygodniu, w ciągu trzech miesięcy jesteśmy w stanie zostać dobrym agentem ubezpieczeniowym.
Początkowo myślałem, że będzie to dla mnie zawód dodatkowy. Czas pokazał, że aby wykonywać tę pracę dobrze i czerpać z niej spore korzyści, należy się tym zająć na sto procent. Najważniejsze cechy dobrego agenta ubezpieczeniowego to uczciwość, rzetelność, sumienność i konsekwencja w działaniu. To zawsze przynosi profity.

Czego oczekują klienci od agenta ubezpieczeniowego?

- Klienci oczekują przede wszystkim fachowości i profesjonalizmu. Bycie agentem ubezpieczeniowym PZU daje nam pewną nobilitację. Jesteśmy od razu rozpoznawani jako profesjonaliści, jako osoby znające się na rzeczy. PZU to mocna marka, ale też zobowiązanie, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Na jakie dodatkowe profity, oprócz prowizji, może liczyć agent ubezpieczeniowy PZU?

Agent ubezpieczeniowy PZU oprócz prowizji może liczyć na nagrody za wyniki. Bierzemy też udział w konkursach, które są również nagradzane finansowo i rzeczowo. Dodatkowym profitem jest szereg szkoleń, w których bierzemy udział bezpłatnie. Oczywiście wielką satysfakcję daje mi też wynagrodzenie, które otrzymuję.

Co najbardziej Pana zaskoczyło w pracy agenta ubezpieczeniowego?

To jest oczywiście zadowolenie klientów. Szybka reakcja PZU na wystąpienie szkody u klienta, bardzo sprawny proces ich likwidacji, czyli oceny i wypłaty należnego odszkodowania. Co istotne: w codziennej pracy właśnie to mnie najbardziej zaskoczyło i na co dzień buduje - zadowolenie klientów, którzy w przypadku wystąpienia szkody są bardzo wdzięczni i polecają mnie jako agenta swoim znajomym. Gdy mówimy o zaskoczeniu, to na pewno też krótki okres czasu, jaki musiałem poświęcić, by zostać dobrym agentem ubezpieczeniowym.

Na jakie wsparcie mógł Pan liczyć, stawiając pierwsze kroki w tym zawodzie?

Na samym początku mojej drogi w pracy agenta ubezpieczeniowego firma PZU dała mi bardzo duże wsparcie, finansowe i merytoryczne. Bardzo duży pakiet szkoleń zawodowych, szkoleń z obsługi klienta, produktów i umiejętności sprzedaży ubezpieczeń. Pamiętajmy, każdy może zostać agentem ubezpieczeniowym. Osobom, które zastanawiają się nad pracą agenta doradzam, żeby przestały się zastanawiać i wzięły los w swoje ręce, składając aplikację do PZU.

Wideo

Materiał oryginalny: Na czym polega praca agenta ubezpieczeniowego PZU? Zapytaliśmy Mariusza Pinkowskiego z Wrocławia - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie