MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na budowie galerii znaleziono niewybuchy. Kolejna ewakuacja i akcja saperów

SZ, ADA
W czwartek w Bolesławcu, na budowie pomiędzy ulicami Staroszkolną i Hutniczą, znaleziono kilkanaście niewybuchów.

Niewybuchy znaleziono na budowie galerii Stary Dworzec. Znajdują się tam granaty, pociski i zapalniki. W sumie 30 sztuk. Niektóre mogą być uzbrojone. Dlatego służby podjęły decyzję o ewakuacji okolicznych mieszkańców, a także zakładów pracy i punktów usługowych. Objętych ewakuacją było 3 tysiące osób.

W czwartek ewakuacja rozpoczęła się o godz. 15. Mieszkańcy, którzy nie mieli gdzie się udać, odwożeni byli do sali gimnastycznej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 na ul. Jana Pawła II w Bolesławcu.


Na tym terenie przeprowadzona została ewakuacja

Akcji rozpoczęła się o godz. 17. Policja zamknęła również drogi dojazdowe do centrum miasta w okolicy działania saperów. Ok. godz. 19 zakończono działania i przełożono je na piątek.

- Ewakuacja związana ze znalezieniem niewybuchów w Bolesławcu została zakończona. Mieszkańcy mogą wracać do domów. Jutro od godz. 9.00 mieszkańców czeka kolejna ewakuacja - powiedziała w czwartek wieczorem asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z KPP Bolesławiec.

W piątek działania saperów zaplanowano na godz. 11. Zaplanowano ewakuację w promieniu 150 metrów od miejsca, gdzie zostały znalezione niewybuchy. Domy musi opuścić ok. 1000 osób oraz pracownicy dwóch sklepów. Ewakuowane są ulice: Satorszkolna Jana Pawła, Chrobrego, Hutnicza.

- Saperzy wrócą po materiały wybuchowe o godzinie 11.00. Do tego czasu ewakuujemy mieszkańców i zamkniemy drogi dojazdowe do miejsca, w którym znaleziono granaty i zapalniki. Dziś akcja prowadzona jest na mniejszą skalę. Obejmuje obszar 150 metrów, wczoraj było to aż 500 metrów - dodaje Anna Kublik - Rościszewska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska