Myślisz o wakacyjnym obozie dla swojego dziecka? Wybieraj tylko TAKIE biura

materiał partnera
Udostępnij:
Wybierając ofertę wakacyjnego wyjazdu dla dziecka, zazwyczaj mamy do dyspozycji mnóstwo mniej lub bardziej interesujących opcji – wyjazdy tematyczne, kolonie z atrakcjami sportowymi, czy też obozy zagraniczne. Na różnorodność z pewnością nie możemy narzekać. Jednak w wyborze obozu letniego dla dziecka warto kierować się nie tylko atrakcyjnością oferty, ale także, a może przede wszystkim, innymi ważnymi kwestiami. Jeśli wciąż poszukujesz interesującej propozycji wakacyjnego wyjazdu dla swojego dziecka, podpowiadamy jakiego organizatora wypoczynku wybrać.

Po pierwsze, odpowiednio dobrana kadra

Wybierając organizatora letniego wypoczynku dla swojego dziecka, postaw na takiego, który dysponuje wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą opiekunów, wychowawców i instruktorów. To ważne, aby kadra dobierana była przez biuro podróży wyjątkowo starannie, biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie w realizowane działania i doświadczenie w pracy z dziećmi, a także w uczestnictwie w takich właśnie wydarzeniach, jak kolonia czy obóz.

Istotną kwestią jest również posiadanie przez wychowawców i instruktorów odpowiednich kwalifikacji, zarówno w zakresie opieki nad dziećmi, jak i w danej dziedzinie, np. sportowej, czy artystycznej. Jedynie doświadczony i dobrze przygotowany oraz wykwalifikowany instruktor będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo Twojemu dziecku, na przykład podczas obozu żeglarskiego.

Po drugie, dobór wiekowy uczestników wyjazdu

To niezwykle ważne, aby wiek uczestników wyjazdu był jak najbardziej zbliżony. Dzięki temu dzieci będą czuły się naprawdę dobrze i wśród rówieśników z pewnością nabiorą większej pewności siebie. Podczas kolonii, czy obozu, w jednym pokoju nie powinny mieszkać ze sobą dziecku, których różnica wieku jest większa niż 3 lata. Dobre biuro podróży to zatem między innymi to, które gwarantuje doprecyzowany, a nie przypadkowy dobór wiekowy uczestników wyjazdu.

Po trzecie, bezpieczne autokary i sprawdzeni przewoźnicy

Przed wyjazdem Twojego dziecka na wakacyjny obóz lub kolonię, sprawdź, z jakimi przewoźnikami współpracuje organizator wypoczynku. W pełni sprawne, bezpieczne i komfortowe autokary oraz doświadczeni, sprawdzeni przewoźnicy to podstawa w organizacji każdego wypoczynku, a zwłaszcza dla najmłodszych.

Jeśli chcesz mieć pewność, co do jakości i bezpieczeństwa przewozu, możesz sprawdzić autokar, którym będzie podróżowało Twoje dziecko, wchodząc na stronę www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Podając numer rejestracyjny pojazdu, będzie w stanie zweryfikować, czy autokar posiada ważne badanie techniczne oraz czy jego ubezpieczenie OC jest aktualne.

Bezpieczeństwo i komfort Twojego dziecka to podstawa podczas wakacyjnych wyjazdów. Dlatego zawsze warto wybierać najlepszych organizatorów dziecięcych i młodzieżowych kolonii i obozów. Dlatego wejdź na http://jaworzyna.com.pl/ i sprawdź, jak łatwo połączyć atrakcyjny wypoczynek z jego komfortem i bezpieczeństwem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska