Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

FLOW. Tak będzie wyglądać multiwidowisko Flow (ZDJĘCIA)

Redakcja
Multiwidowisko Flow składać się będzie z czterech części. Muzyczny finał z iluminacjami rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca, o godz. 22.00.

Multiwidowisko FLOW. Co zobaczymy?

To właśnie wtedy, w sobotę, w przestrzeni pomiędzy Wyspą Piaskową a Mostem Pokoju rozbrzmi podzielona na cztery części „Kantata Flow”, czyli ostatnie 60 lat historii Wrocławia zamknięte w muzyczno-świetlnej pigułce. Czterech międzynarodowych kompozytorów stworzyło utwór, który zostanie wykonany przez 300-osobową orkiestrę złożoną z muzyków i chórzystów z Polski, Niemiec, Czech oraz Izraela.

Część Pierwsza – „Dekady Budowania i Tańca” (Udi Perlman – Izrael). Muzyczna interpretacja lat 20-tych i początku 30-tych w Breslau. Był to okres rozkwitu miasta, przyniósł wiele ciekawych rozwiązań architektonicznych, na które z zazdrością spoglądał cały świat. Miasto rozwijało się nie tylko architektonicznie, ale też kulturalnie.To tutaj żyli i tworzyli wybitni choreografowie tańca: Kurto Joose, Mary Wingman oraz Rudolf Labana. Dobra passa miasta została brutalnie przerwana w latach 40-tych XX wieku.

Część Druga – „Zniszczenie” (Amir Shpilman – Niemcy). W lutym 1945 roku rozpoczęło się krwawe oblężenie miasta. Mieszkańcy bronili się przed Armią Czerwoną dłużej niż trwała II Wojna Światowa – Festung Breslau poddał się jako ostatnia niemiecka metropolia. W wyniku walk ponad 80% miasta zostało doszczętnie zniszczone, w tym historyczna część, Ostrów Tumski. Breslauerzy siłą zostali zmuszeni do opuszczenia swojego domu. Na ich miejsce przybyli przesiedleńcy, mieszkańcy Kresów Wschodnich. Na krótki moment miasto stało się ziemią niczyją.

Część Trzecia – „Cisza i Ponowne Przebudzenie” (Jiri Kabat- Czechy). Dzięki jednej decyzji Breslau stał się ponownie polskim Wrocławiem. Powojenne lata to okres mozolnego odbudowywania miasta ze zgliszczy przez jego nowych mieszkańców. Był to okres wyciszenia i spokoju, a jednocześnie czas ograniczeń wynikających z trwającej zimnej wojny i reżimu komunistycznego.

Część Czwarta – „Odbudowa, Powódź, Odbudowa” (Adam Porębski – Polska). W latach 90-tych Wrocław znów mógł „odetchnąć pełną piersią”, jednak rozkwit i odbudowa (na wieże Katedry po 50 latach powróciły ikoniczne hełmy) po raz kolejny zostały wstrzymane. Tym razem miasto musiało zmierzyć się z niszczącą siłą największej w historii powodzi. Letnia katastrofa sprawiła jednak, że mieszkańcy poczuli niezwykłą więź, nie tylko z sobą, ale też z miastem. To właśnie ten moment spowodował, że z dumą mogliśmy powiedzieć o sobie – jesteśmy wrocławianami. I zacząć odbudowę ponownie, patrząc z nadzieją w przyszłość.

FLOW - jak to będzie wyglądać?

W galerii dołączonej do tego tekstu możecie zobaczyć zdjęcia z prób do multiwidowiska FLOW. Jedna z nich odbyła się wczoraj wieczorem.

FLOW. Zmiany w komunikacji

Flow to widowisko plenerowe i trzeba liczyć się z utrudnieniami, także w kursowaniu komunikacji miejskiej - zobacz też: Flow. Będą zmiany w komunikacji

Multiwidowisko FLOW. Gdzie oglądać spektakle?

- Bulwar Dunikowskiego, wejście od godz. 20:15
- Most Pokoju, wejście od 20:00 (od godz. 20:00 do północy Most Pokoju wyłączony będzie z ruchu kołowego i tramwajowego)
- na czterech ekranach w centrum miasta: Bulwar Kaczyńskich, Wyspa Piasek, Plac Nowy Targ oraz Wzgórze Polskie naprzeciw Panoramy Racławickiej
- streaming: streaming online na żywo dostępny będzie na youtube.com na kanale Wrocław 2016

Multiwidowisko FLOW. Informacje praktyczne

- Każdej z muzycznych części towarzyszyć będzie widowisko świetlno – pirotechniczne.
- Spektakl rozpocznie się o godzinie 22:00 i potrwa ok. 60 minut.
- Wzdłuż brzegów Odry przygotowane zostały miejsca siedzące. Liczba miejsc ograniczona.
- Podczas spektaklu widzowie mogą liczyć na komentarz lektora w języku polskim i angielskim.

Multiwidowisko FLOW w liczbach

- W multiwidowisko FLOW zaangażowanych jest 45 jednostek pływających, w tym 4 duże statki, 21 pływających i 20 zacumowanych żaglówek; statki symbolizują ruchy migracyjne przesiedleńców i uchodźców
- Na potrzeby wydarzenia na lądzie znajduje się aż 500 000 kg sprzętu technicznego
- Nad widowiskiem pracuje 600 osób, w tym 50 więźniów
- Scena FLOW to aż 300 osób. To także 4 kompozytorów, 4 orkiestry, 4 kraje (Izrael, Czechy, Niemcy, Polska)
- Widownia spektaklu rozciąga się na ponad kilometr, dlatego zainstalowany został specjalny system opóźniający dźwięk, dzięki czemu w każdym miejscu spektakl słyszany będzie doskonale

Zobacz też, jak było na otwarciu ESK 2016 - poniżej możecie obejrzeć film:

Źródło filmu: x-news.pl

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto