Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MŚ w siatkówce za darmo czy płatne? Nielegalnie udostępniali mecze siatkarzy. Polsat liczy straty

Redakcja
MŚ w siatkówce 2014 - mecze nie są dostępne w otwartej telewizji, żeby je obejrzeć, trzeba zapłacić
MŚ w siatkówce 2014 - mecze nie są dostępne w otwartej telewizji, żeby je obejrzeć, trzeba zapłacić KWP Wrocław
Jedynie mecz otwarcia Polska - Serbia mogliśmy oglądać w Polsacie za darmo. Pozostałe mecze MŚ w siatkówce nie są dostępne w otwartej telewizji. Czworo Dolnoślązaków wpadło więc na pomysł, jak na tym zarobić! Na straty w wysokości 6 milionów złotych narazili oni Telewizję Polsat i platformy cyfrowe, na których mecze dostępne są odpłatnie. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ: Polska - Niemcy - MECZ ZA DARMO - siatkówka MŚ 2014 - TRANSMISJA ONLINE, WYNIK NA ŻYWO

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami wałbrzyskiej komendy miejskiej zatrzymali cztery osoby podejrzewane o naruszenie przepisów dotyczących praw autorskich. - Zatrzymani za pomocą Internetu udostępniali odpłatnie sygnał z platform cyfrowych, narażając w ten sposób firmy na straty sięgające, co najmniej 6 milionów złotych. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd - informuje asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

Jak wynika z ustaleń dolnośląskich funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą, trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 26 i 31 lat oraz 20-letnia kobieta wspólnie od kilkunastu miesięcy wykorzystując sieć internetową oferowali odpłatnie sygnał programów platform cyfrowych. Nielegalnie udostępniali głównie oglądanie meczów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, a także spotkań piłkarskich Ekstraklasy.

Oszuści nie udostępniali meczów za darmo. Retransmitowali płatny sygnał i udostępniali go internautom za opłatą. Założyli nawet specjalne konto bankowe, na które wpływały płatności za dostęp do konkretnych transmisji.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci zabezpieczyli w tej sprawie sprzęt komputerowy, blisko 30 telefonów komórkowych, kilkanaście kart SIM oraz nośniki pamięci, dyski twarde, a także tunery satelitarne. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pieniądze w kwocie łącznej ponad 23 tys. złotych.

Straty powstałe w wyniku działalności grupy na szkodę operatorów platform cyfrowych szacuje się na kwotę blisko 6 milionów złotych.

Zatrzymani w tej sprawie trafili do policyjnego aresztu. Zostaną doprowadzeni do prokuratury, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Na mocy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych grozić im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska