MŚ w siatkówce we Wrocławiu. Finlandia - Rosja 0:3 [RELACJA, ZDJĘCIA]

MŚ w siatkówce: W pierwszym meczu II fazy turnieju we wrocławskiej Hali Stulecia Rosja błyskawicznie rozbiła 3:0 Finlandię.

Pierwszy set... No cóż - to była egzekucja biednych Finów, którzy na boisku byli nieobecni. Rosyjska machina zaczęła od prowadzenia 13:1! To nie pomyłka! Sborna miała już 12 punktów na początku. Skandynanowie kompletnie nie radzili sobie zagrywką i byli niemiłosiernie blokowali. Momentami wszystko wyglądało, jakby seniorska reprezentacja grała z juniorami. A przecież Finowie mieli przewagę na widowni, więc powinni czuć się pewniej na boisku. Tymczasem wyszło tak, że nie było nawet pewne, czy uda im się zdobyć dwucyfrową liczbę punktów.

Druga partia to przebudzenia biało-niebieskich i prowadzenie 3:0, ale po dwóch błędach Rosjan (przekroczenie linii i atak w aut). Po chyli mieliśmy już jednak 3:3, a na pierwszej przerwie technicznej 8:6 dla Rosjan. Nasi wschodni sąsiedzi cały czas powiększali przewagę i ostatecznie wygrali tę partię do 18. Generalnie szło im łatwo, lekko i przyjemnie.

O trzecim secie można napisać, że... był bardzo podobny do drugiego. Najpierw remis 4:4, a potem konsekwentnie rosnąca przewaga aktualnych mistrzów olimpijskich, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:9. Przy stanie 18:11 doszło do dyskusji między arbitrami przy stoliku sędziowskim. Sprawa się przeciągała i zniecierpliwiony Nikolaj Pawłowł został upomniany żółtą kartką. Wszystko trwała jeszcze chwilę, zanim gra została wznowiona. Na przebieg meczu nie miało to jednak wpływu. Świetnie dysponowani Rosjanie dokończyli dzieła zniszczenia, wygrali trzecią odsłonę 25:16, a cały mecz 3:0.

Finlandia - Rosja 0:3 (10:25, 18:25, 16:25).

Finlandia: Esko 1, Siltala 3, Sivula 5, Kunnari 5, Shumov 6, Lehtonen 3, Kerminen (libero) oraz Tervaportti, Seppanen 1, Oivanen 1 i Ojansivu 6.
Rosja: Apalikow 12, Grankin 1, Pawłow 10, Spiridonow 5, Muserski 13, Ilinykh 16, Ermakow (libero) oraz Makarow i Moroz 1.