Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MŚ w boksie: Sroczyńska z Lubina bije się na Barbados

Redakcja
Dziś zaczynają się mistrzostwa świata w boksie kobiet w Bridgetown na Barbados. W ośmioosobowej reprezentacji Polski jest lubinianka Justyna Sroczyńska. Zawodniczka Górnika Lubin startuje w wadze 69 kg. Turniej potrwa do 18 września.

W szóstych już zawodach biorą udział pięściarki 75 krajów. O tytuł mistrzyni powalczy aż 306 bokserek. Jedną z nich jest 24-letnia lubinianka, podopieczna trenera Marka Węgierskiego. Justyna Sroczyńska boksuje od 16 roku życia. Ma za sobą już prawie 70 walk, z czego przegranych zaledwie 8 i aż 60 wygranych.

Ostatnio Justyna Sroczyńska zdobyła brązowy medal na piątych mistrzostwach Unii Europejskiej kobiet w boksie. Zawody rozgrywane były na Węgrzech. Startowało dziewięć Polek. Zdobyły 5 medali (1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe). Justyna pokonała reprezentantki Portugalii i Niemiec. W półfinale minimalnie uległa Węgierce.

Na Barbados pojechała w dobrym nastroju.

- Mam wszystko poukładane w głowie. Wiem, po co tam jadę - mówiła Justyna Sroczyńska. - To nie będzie wycieczka. Dam z siebie wszystko i zobaczymy, jak będzie.