MŚ siatkarzy: Polscy zawodnicy i trener Grbić zadowoleni z pewnej wygranej z Bułgarią ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polscy siatkarze pewnie pokonali w Spodku Bułgarię  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polscy siatkarze pewnie pokonali w Spodku Bułgarię Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sylwia Dabrowa i Marzena Bugała-Astaszow
Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu w mistrzostwach świata pewnie pokonała Bułgarię 3:0. Nasi siatkarze oraz trener Nikola Grbić nie ukrywali zadowolenia z tak udanego początku turnieju i bardzo chwalili publiczność w Spodku. Zobaczcie wypowiedzi szkoleniowca i zawodników naszej kadry.

Trener Nikola Grbić
Jestem zadowolony z tej wygranej. Dobrze mieć po swojej stronie takich kibiców. Chłopcy czuli wsparcie z trybun tej gorącej publiczności. Jeśli chodzi o mecz to w pierwszym secie wyglądało to wszystko bardzo dobrze i mogłem spokojnie z ławki obserwować przebieg gry. Od drugiej partii wyglądało to już nieco inaczej. Nie potrafiliśmy utrzymać tej koncentracji, którą mieliśmy na początku, ale gdy w trzecim secie na zagrywkę wszedł Kamil Semeniuk wróciliśmy na właściwe tory. Tak powinniśmy grać cały czas, nie pozwalać rywalowi na powrót do gry, bo ten nie mając nic do stracenia i ryzykując może sprawić nam kłopoty.

Środkowy Mateusz Bieniek
Wygraliśmy dość łatwo pierwszego seta - to była deklasacja przeciwnika, ale wiedzieliśmy, że musimy być cały czas skupieni, bo po takim początku często przychodzi rozprężenie i łatwo przegrać jakąś patię. U nas się to na szczęście nie zdarzyło i mogliśmy cieszyć się w pewnej wygranej. Zagraliśmy dobry mecz. Świetnie funkcjonował blok i obrona. Generalnie zagraliśmy dobrze we wszystkich elementach. Poza dwoma-trzema przestojami Bułgarzy nie mieli punktu zaczepienia. Rywale mają teraz w kadrze zmianę pokoleniową i nie są tak groźni jak kiedyś, ale z pewnością są niebezpieczni, bo mają kilku klasowych zawodników.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POLSKA - BUŁGARIA

Rozgrywający Marcin Janusz
Cała otoczka, wszystko co się działo dookoła - czuć było, że nie jest to zwykły mecz, że zaczyna się coś niezwykłego. Wierzę w to, że zaczyna się niezwykła podróż naszej drużyny i osiągniemy tutaj coś dużego. Tu gra reprezentacja Polski i jej występami interesuje się znacznie więcej kibiców niż grą naszego klubu w finale Ligi Mistrzów, choć i tu i tam możemy oglądać siatkówkę na najwyższym światowym poziomie. Cieszę się, że jestem trybikiem w tej drużynie i mam nadzieję, że będziemy "rośli" w kolejnych spotkaniach.

Przyjmujący Kamil Semeniuk
Kibice stworzyli fantastyczną atmosferę i byli siódmym zawodnikiem na boisku. Mieliśmy tę przewagę nad rywalami, że czuliśmy tę energię z trybun. To fantastyczne uczucie zagrać na tak pięknej arenie, w mekce naszej polskiej siatkówki. Nikt z nas nie spodziewał się, że aż tak zdominujemy tego pierwszego seta. Ważne było jednak, aby w kolejnych partiach utrzymać koncentrację i nie pozwolić Bułgarom na to, żeby się rozkręcili. Momentami dopuszczaliśmy ich do lepszej gry, ale w odpowiednim momencie ich zdominowaliśmy i pewnie wygraliśmy to spotkanie 3:0.